Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

Selly 07:49, 29 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dominika11 napisał(a)




rogownica - tylko jedna, bo ponoć się super rozrasta




Tak potwierdzam, baaardzo się rozrasta. Ja po dwóch latach swoje dzielę i przycinam, bo mi wszystko zarosły
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Dominika11 07:52, 29 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Selly napisał(a)


Tak potwierdzam, baaardzo się rozrasta. Ja po dwóch latach swoje dzielę i przycinam, bo mi wszystko zarosły


a ona wysoka urosnie, bo nie wiem czy ja wsadzać bardziej z przodu czy do tyłu, gdzie planuję wsadzić krzewuszkę i jest forsycja
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Selly 09:39, 29 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Rogownica jest niziutka cały rok , za wyjątkiem okresu kiedy kwitnie, wtedy jest ciut wyższa dzięki kwiatom.
Sadź ją z przodu lub jako skarpetki dla krzaków ( czyli dookoła krzaka )
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Dominika11 09:44, 29 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Selly napisał(a)
Sadź ją z przodu lub jako skarpetki dla krzaków ( czyli dookoła krzaka )


pomyslałam właśnie o tych "skarpetkach" tylko nie wiedziałam czy się nadaje - teraz wiem dzięki Tobie

a trawy to też chyba mozna sadzić jako "skarpetki" ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Selly 12:54, 29 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dominika11 napisał(a)


pomyslałam właśnie o tych "skarpetkach" tylko nie wiedziałam czy się nadaje - teraz wiem dzięki Tobie

a trawy to też chyba mozna sadzić jako "skarpetki" ???

Zależy jakie trawy. Jeśli niskie , to tak.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Dominika11 13:55, 29 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Selly napisał(a)

Zależy jakie trawy. Jeśli niskie , to tak.

mam kostrzewy i turzyce "ptasie łapki"
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 11:32, 03 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
czy tak mogłoby być - jak to waszym bystrym okiem by wyglądało ???

____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
aniaib 00:06, 04 cze 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Witaj Dominiko
chciałam się tylko wypowiedzieć w sprawie ogrodzenia i nasadzeń wokół niego. Też póki co mam "tymczasowe" i jeszcze pewnie ze 2-3 lata takie będzie. Wokół działki pola a boki obsadzone sporymi już tujami. Z "przechodzeniem" chwastów z pól poradziliśmy sobie w ten sposób, że wsadziliśmy w ziemię pod siatką podobne rollbordery jak Ty masz te zielone, tylko my kupiliśmy brązowe (mniej wtedy się rzucają w oczy). Porządnie odchwaściliśmy ziemię między tujami i obsypaliśmy grupo korą (tak jak Danusia radzi ok. 5 cm) i szczerze mówiąc, jeśli wejdę tam do odchwaszczania ze 2-3 razy w roku to dużo, a wyrywam tylko jakieś pojedyncze chwasty. Także prawdą chyba jest to, że włóknina niepotrzebna. To tak tylko z doświadczenia chciałam dodać
A poza tym życzę powodzenia w realizacji ogrodniczych planów Będę zaglądać Pozdrawiam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Dominika11 07:31, 04 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dziekuję za wizytę

tak, ja też idę za Waszymi poradami i nie zakładam już włókniny, jak na razie jest tam, gdzie już założona została, ale będę ją likwidować stopniowo. A co tyczy się ogrodzenia to niestety u nas też jeszcze pozostanie jakiś czas, tuje mam jeszcze baaaaaaaaardzo malutkie i faktycznie może to dobry pomysł z tym obrzeżem przy ogrodzeniu - sprawdzę patent - dzięki za podpowiedź A zielone obrzeża są tymczasowe, później będę to zmieniać chyba na kostkę, ale niestety potrzebuje w tym pomocy męża, bo sama nie wiem jak to zrobić
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MamaMagda 08:45, 04 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dominika11 napisał(a)
Dziekuję za wizytę

tak, ja też idę za Waszymi poradami i nie zakładam już włókniny, jak na razie jest tam, gdzie już założona została, ale będę ją likwidować stopniowo. A co tyczy się ogrodzenia to niestety u nas też jeszcze pozostanie jakiś czas, tuje mam jeszcze baaaaaaaaardzo malutkie i faktycznie może to dobry pomysł z tym obrzeżem przy ogrodzeniu - sprawdzę patent - dzięki za podpowiedź A zielone obrzeża są tymczasowe, później będę to zmieniać chyba na kostkę, ale niestety potrzebuje w tym pomocy męża, bo sama nie wiem jak to zrobić


Kochana ja kostkę w koło rabat układałam sama
duży gumowy młotek, góra kostki granitowej, łopatka i heja!

u Ciebie uniosłabym trochę i zrobiłabym takie jakby kaskady - żeby zniwelować nierówności terenu i wijące się schodki do góry obsadzone z boku lawendą! pomyśl
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies