Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

Dominika11 10:30, 11 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agania napisał(a)
Musisz zorganizować burzę mózgów...ja nie umiem ciekawie doradzać
ta akurat, a ciekawe kto zrobił Twój ogród
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
eVka 10:39, 11 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja jestem trawowa i widziałabym tam ładny traw - miskantów lub trzcinników i róże ale mam osobliwy gust
____________________
Agania 10:39, 11 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dominika11 napisał(a)
ta akurat, a ciekawe kto zrobił Twój ogród

Tak sobie nasadziłam tych drzew, ale u mnie zawsze nieład, bo już 20 letnie brzozy od sąsiada mi zaśmiecają, więc miałam łatwiej z decyzją
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:43, 11 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
effka napisał(a)
Ja jestem trawowa i widziałabym tam ładny traw - miskantów lub trzcinników i róże ale mam osobliwy gust

Tak tak trawy u Dominiki pasują jak ulał plus dodać rozchodniki, trzeba to tylko pukładać i pogrupować odpowiednio
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 10:45, 11 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agania napisał(a)
trzeba to tylko pukładać i pogrupować odpowiednio
i tu mam właśnie problem u kogoś mi zawsze łatwiej, ale u siebie mam blokadę

więc jakieś rysunki, wizje i propozycje bardzo mile widziane - bo ja wzrokowiec jestem
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 10:46, 11 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
effka napisał(a)
Ja jestem trawowa i widziałabym tam ładny traw - miskantów lub trzcinników i róże ale mam osobliwy gust
trawy o tak - jestem za ale zamiast róż mam do przesadzenia azalie, które rosną bliżej płotu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Agania 11:03, 11 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Właśnie to zacznijmy od płotu co ma rosnąć wzdłuż ogrodzenia?
Na oko widać, że brakuje zielonego tła.
Ile tam jest długości do połączenia z rabatą żwirową? Czy wszystko co tam rośnie będzie do przesadzenia?...widzisz ja też jestem wzrokowcem
Dominika musisz to rozrysować i zrobić planik?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 11:11, 11 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agania napisał(a)
Właśnie to zacznijmy od płotu co ma rosnąć wzdłuż ogrodzenia ile tam jest długości do połączenia z rabatą żwirową? Czy wszystko co tam rośnie będzie do przesadzenia?...widzisz ja też jestem wzrokowcem
Dominika musisz to rozrysować i zrobić planik?
przy płocie mam już wsadzone i tam musza zostać tuje szmaragd, tylko sa jeszcze niskie i ich nie widać

do żwiru od furtki jest jakieś 5 metrów - tego żwiru tam ma nie być i trzeba to razem połączyć

ze żwiru lawenda do przesadzenia i ten bordowy niski klon też no i wszystko co jest do płotu czyli mam tam 2x lilaki, azalie japońskie, danice i hortki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Agania 11:26, 11 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Thuje są posadzone to dobrze to bardzo dobrze czyli tło będzie
w przyszłości
Czyli rozpatrując te drzewa wzdłuż linii żywopłotu jeśli miałoby być elegancko...to może klasycznie dwa serbki lub 2 te ambrowce, o których myślałaś i dobrze jeśli zauważyłaś gdzie lecą liście, bo jeśli na drogę to jest ok jeśli na rabatę to gorzej...wiesz o tym czyszczeniu z liści myślę.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
eVka 11:42, 11 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
trawy o tak - jestem za ale zamiast róż mam do przesadzenia azalie, które rosną bliżej płotu

Zrób jak Ci w duszy gra, ja ostatnio w ten własnie sposób podchodzę do ogrodu. Owszem porady bardzo się przydają bo wyznaczają kierunek ale jednak szczegółowe nasadzenia muszę sobie sama opracować Nie doradzę bo ja muszę zobaczyć ogród, żeby umieć cos dobrać Kibicuję jednak mocno!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies