Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

Makao 19:04, 20 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Dominika11 napisał(a)
nie myślałam o nich - chcę tam wsadzić jako krzew hortensję dębolistną

Hortensja dębolistna jest super. Sama nad nią myślę od kilku sezonów i powolutku zbieram się do nabycia. A do laurowiśni mam słabość bo one zimozielone są. Muszą pięknie wyglądać zimą dlatego zaproponowałam.
Ale hortka też super. Jestem za.
Reszta okej też tylko czy nie za dużo odmian na taki kawałek.
Może postawić tylko na hortki np.2 krzaki i hakone albo paprocie w nogi
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dominika11 07:20, 21 lut 2023


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
MartaCho napisał(a)


A możliw, możliw. Wyczytałam teraz, że jak mają za mało słońca, to się pokładają. Twój pomysł z hortnesją dębolistną stanowczo lepszy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 07:24, 21 lut 2023


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Makao napisał(a)

Hortensja dębolistna jest super. Sama nad nią myślę od kilku sezonów i powolutku zbieram się do nabycia.
za mną też chodziła juz od jakiegoś czasu, ale wiedziałam, że będzie ta rabata, więc cierpliwie czekałam i chyba się doczekałam

Makao napisał(a)
A do laurowiśni mam słabość bo one zimozielone są. Muszą pięknie wyglądać zimą dlatego zaproponowałam.
mam je w innym miejscu na skarpie z wrzosami

Makao napisał(a)
Ale hortka też super. Jestem za.


Makao napisał(a)
Reszta okej też tylko czy nie za dużo odmian na taki kawałek.
Może postawić tylko na hortki np.2 krzaki i hakone albo paprocie w nogi
mam tylko jeden krzak hortensji, w sumie nie myślałam tam o dwóch, dlatego chciałam tam dać pozostałe - zobaczę jak się zmieszczą to będą jak nie to znajdzie się inne miejsce
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao 10:08, 21 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Jak zmieścisz to i 3 hortki daj. Będą robić gęsty efekt. A w nogi to tylko kropka nad i. Taki akcent.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dominika11 10:34, 21 lut 2023


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Makao napisał(a)
Jak zmieścisz to i 3 hortki daj. Będą robić gęsty efekt. A w nogi to tylko kropka nad i. Taki akcent.
tylko te hortki rosną dość szeroko, dwie ledwo by weszły, a trzy to już słabo
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao 13:05, 21 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
No tak. Jeśli będą bardzo szyrokie to może faktycznie tylko jedna się zmieści zwłaszcza że ich się nie tnie. Może masz rację sądząc 1 szt. Tylko weź taką żeby była na tyle spora by była widoczna przy tych paprociach czy hakone. Bo przecież one też potrafią być pokaźne jak im podpasują warunki.
Więc żeby hortka nie znikła przy nich.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dominika11 13:19, 21 lut 2023


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Makao napisał(a)
No tak. Jeśli będą bardzo szyrokie to może faktycznie tylko jedna się zmieści zwłaszcza że ich się nie tnie. Może masz rację sądząc 1 szt. Tylko weź taką żeby była na tyle spora by była widoczna przy tych paprociach czy hakone. Bo przecież one też potrafią być pokaźne jak im podpasują warunki.
Więc żeby hortka nie znikła przy nich.
jak na początku będzie mała to urosnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao 14:26, 21 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
No na pewno
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dominika11 07:13, 22 lut 2023


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Mam nadzieję, że będzie ten "zestaw" dobrze wyglądał
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Anda 08:38, 22 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Mnie ten zestaw tez sie podoba I myślę że jedna hortka wystarczy. Jaką języczkę chcesz tam posadzić, dentata czy przewalskii? Co będzie wiosną widoczne? Jakieś cebulowe?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies