Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Juzia 20:29, 13 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38525
Trawa to nie trawa ...to turzyca czyli carex Frosted Curls
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
safikey 12:34, 16 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Rzeczywiscie to ta turzyca.

Dzięki dziewczyny
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
bartek_luberda 23:11, 16 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
To zapraszam na tarasik Muszę oddać Lenie laptop bo mi marudzi O tej porze bo się wyspała w samochodzie
____________________
Ogródeczek
safikey 09:08, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
bartek_luberda napisał(a)
To zapraszam na tarasik Muszę oddać Lenie laptop bo mi marudzi O tej porze bo się wyspała w samochodzie



Skorzystam z zaproszenia na kawe, choiaz tylko wirtualnie. Ale dziekuje
Milego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:20, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dzisiaj chcialabym dokupic roslinek aby uzupelnic braki na rabacie III po wykopanych zurawkach i tatarakach, ktore w pelnym sloncu mi marnialy. Zostalo mi troche miejsca:



Zgodnie z sugestia Danusi uproszcze linie rabaty-likwidujac najwieszy brzuszek i trzmielinki, ktore rosna na przodzie rabaty przesadze w puste miejsce.
Ale cos jeszcze buym dosadzila: albo wiecej trzmielinek, albo inne zurawki wokół wywietrznika z POS, a moze jakies srednie trawy - czy macie jakis pomysl????

Jesienia było tak, a przede mna zmiany:


Pomozecie z pomyslami?

Milego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 15:03, 18 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Roślinki już kupione:
berbertys maria - zasłoni wywyietrznik z POS, obok będą pomarańczowe tawuły magic carpet i z przodu przesadzę trzmielinki zółto-zielone.

Nadal planuje tam jeszcze dosadzić trawę Miskanta może stricta może zebrinusa - coś dużego....

i po świętach mniejszam brzuszek rabaty


wczoraj zakupiłam jeszcze jeden wiciokrzew na pergolę - z jendej strony jest juz całkiem duży okaz a z drugiej przemarzł clematis, więc będzie pomarańczowo kwitnący wiciokrzew...


pa
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 22:18, 27 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Witajcie,
Na jednej rabacie raosnie u mnie 5 zurawek, ale niestety noie znam ich nazwy, czy pomozecie je namierzyc?

Wkrotce zacznie kwitnac




Kiedys rosly na pelnym sloncu i bardzo zmarnialy, ale teraz przesadzilam je w slonce przedpoludniowe i slicznie się rozwijaja i zaczynaja kwotnac, ale nazwy nie znam- pomozecie ????

Sloneczna s.
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Edyta10 08:39, 29 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witaj, masz duży teren do obsadzenia, zazdraszczam troszkę Podoba mi się pomysł z pęcherznicami, ładnie oddziela dwa typy ogródków; fajne są te dwie narożne rabaty - tylko znając mnie pewnie bym je powiększyła, masz duuuużo miejsca na wątku o hostach widziałam twoją funkię, nie dawałabym jej na słońce (jej nazwy nie znam niestety) może na rabatę koło domu, chociaż nie wiem w jakich godzinach masz tam słonko, moja Patriot na przykład rosła od str wschodniej dwa lata, a trzeciego roku ją przypaliło- to mnie zmobilizowało i założyłam rabatę hostową od północy i to jeszcze pod sosnami (słońce około 1-2 godziny). Jeśli chodzi o żurawki specem jest Łukasz, napisz do niego, na pewno Ci doradzi (Ogród Łukasza). Pozdrawiam i życzę wytrwałości
____________________
Ogródek nad jeziorem
safikey 08:50, 29 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Edytka,
kiedyś pewnie powiększę rabaty przy pęcherznicach, ale teraz gdy dzieciaki grają w piłkę i gdy muszę zagospodarowac i obsadzić inne miejsca, to już tak często o nich nie myślę

rzeczywiście tę rabatę można by powiększyć, tylko może w przyszłym roku? ha ha ha



pozdrawiam słonecznie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:08, 29 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
zaczęłam prace na rabacie przy POŚ,
cel: likwidacja brzuszka z obrzezy, przesadzenia 6 trzmielin, dosadzenie tawuł przy wywietrzniku oraz innych nowych roslinek - uporządkowanie i dosypanie kory

zdjęcia z wczorajszego popołudnia:


trzmielinki przesadzone w miejsce zabranych tataraków


tawuły i berberys w nowych miescach - wcześniej rosły tu marniejące na słońcu żurawki


w miejsce uschnietej trzmieliny posadzę tawułę Darts Red - która kwitnie na kolor czerwono-różowy

reszta prac dzisiaj

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies