Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 12:13, 10 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Juzia_G napisał(a)
A nie możesz konwalnika przenieść na rabatę żwirowa? A szafirki czemu w żwirku?


Justyna cześć,
teoretycznie mogę przenieść konwalnika na żwirową rabatę ale ta rabata to na samym końcu działki jest a ja chciałabym aby rósł przed domem, bo ona tak fajnie wygląda, chyba dosadze jakieś jasne trawy naokoło jego, bedzie lepiej widoczny

a szafirki? wydawało mi się, że w żwirze je lepiej widać, ale dzisiaj żwirek spod szafirków znika, bedzie sama kora
pozdr
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MiraR 15:07, 10 kwi 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Witaj
Jak dużą masz działkę? To nie lada wyczyn obsadzić tyle terenu.Działka wydaje się ogromna i potrzebujesz fajny plan do jej zaaranżowania.Zapewne sporo osób się tutaj znajdzie do pomocy...co,gdzie,z czym i dlaczego Moja ma około 10 arów i nie raz jestem zmęczona jak kilka razy muszę przejść w tę i z powrotem bo coś tam zapomniałam z narzędzi i dlatego podziwiam Ciebie
Widzę,że przedzieliłaś działkę na dwie części pęcherznicą,czy pierwsza część to reprezentacyjna a tył jako rekreacyjno-gospodarcza?
Jeśli coś mogę doradzić to nie sadź na rabatach po jednej roślinie tylko sadź plamami tym bardziej ,że będziesz mieć spory ogród i rabaty robiłabym większe np wrzosowisko ginie jako taka mała plamka na trawniku.Masz sporo miejsca,pokombinuj z rabatami trawiastymi,jest tyle odmian traw i to możesz sadzić te większe bez uszczerbku,że za dużo się porozrastają.U Ciebie mogą bo miejsca dużo,dużo.No i masz pole do popisu z dużymi drzewami np tulipanowce itd.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
____________________
safikey 15:17, 10 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dzieki Mira za dobre i niezmiernie miłe słowa.
Rzeczywiście działka jest przedzielona zywopłotem z pęcherznic, ale za nim jest tylko sadek i warzywanik, a na całej powierdzni przed nim rekreacja- i rzeczywiście za małe wrzosowisko - obiecuje w tym roku jest zwiększyć- nie widac tego, ale z jednej jego strony rosną 2 pochylajace sie małe brzózki

nie za wiele moge obsadzić duzymi i mniejszymi drzewami, bo teraz to głównie miejsce zabaw dzieciaków - moich i całej reszty ze wsi piłka rowery i jest wesoło, latem basen, trampolina, hustawka - choc oczywiście wydzieram im po wolutku ten teren

na razie kończę rabaty, wokół domu, jeszcze grzadki mnie czekaja w najblizszych dniach, i wtedy zajme się rabatami z tyłu- musze je poprawić, dosadzic przesadzić zwiększyć - sporo tego. i oczywiście plewienie tujek

Przed domem mam jeszcze cały plac nie ruszony a jest tego z 7 ar
to bedzie wielkie pole do popisu

a działka ma 34ar
dzięki i pozdrawiam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MiraR 15:26, 10 kwi 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
No to faktycznie teren masz ogromny,sam przedogródek to prawie tyle co cała moja działka
Wysłałam Ci wiadomość na pw.
____________________
Gardenarium 18:49, 10 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
safikey napisał(a)
rabata III







Za dużo brzusiów kochana, nie rób takich falbanek, uprość linię trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Skula 21:44, 10 kwi 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
witam się u Ciebie
Danusia ni mniej ni więcej ma rację z kształtem rabaty
ale ja nie z wizualnej , ale raczej z praktycznej strony - będzie strasznie ciężko kosiarką podjechać
wiem ile włożyliście pracy w układanie i aranżowanie rabaty - i te komentarze mogą drażnić
ale czasem warto posłuchać
____________________
Skula Pomysł na ogród
safikey 07:02, 11 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Danusiu,
Oczywiscie masz racje! Mój maz mowi już o tym od ubieglego roku, bo kosic to meczarnia
Więc Ty Skula masz również racje

Zmniejsze ten najwiekszy wystajacy brzuch i w miejsce tataraka posadze trzmieliny, ktore zabiore stad, a w miejsce po przypalonych zurawkach posadze jakies bordowe zurawki- przy jasnych trzmielinach beda fajnie kontrastowac

Dziekuje
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:52, 11 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Wczoraj udalo mi się chwile między deszczami popracowac w ogrodzie:
Zlikwidowalam biale kolko pod szafirkami na rabacie przed domem, tak mi się zdecydowanie lepiej podoba:



Chcialam tu obok azalii dosadzic te ciemne zurawki bo tak jakoś pusto między pierisem a azalia:

???

Wszystko by wedlug mnie robilo fajny efekt kontrastow, bo nizej posadzone sa lemonkowe trzmielinki:


I znowu kotek Szopen, ktory uwielbia szalec w korze na rabatach

Dosypalam kory na calej rabacie i do zmiany pozostaje jedynie kolko pod konwalnikami -jego likwidacja. Zdecydowalam, że dosadze obok niego jasne niwysokie trawy i w ten sposob konwalniki beda widoczne


Fajny pomysl?

Wczoraj zamowilam na necie rozne trawy, ktore chcialabym dosadzic do wszystkich rabat wokół domu
Gdy przyjda oczywiscie je pokaze

Myslicie, że to dobre pomysly do zmiany rabat, moze cos dosadzic a cos odjac
Z gory dziekuje za wszystkie sugestie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 21:22, 12 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Witajcie
kupilam wczoraj swietna trawe, no bardzo mi się podoba
Wyglada nieziemsko, ale bardzo proszę o pomoc w identyfikacji


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Ewa4 19:57, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj.Nazwy trawy nie znam ale mam podobny areał bo 30 ar.i wiem ile to pracy trzeba aby było ładnie a u Ciebie ogród co roku piekniejszy te ciągle zmiany są na plus .Wloknine z pod iglakow tez na dniach usuwam bo strasznie to wygląda rok było czysto a w tym to i na niej zielsko rośnie a pod żwirkiem mam włóknine i zielska nie ma zobaczymy co dalej.Będę zagladac bo ciekawie masz.Pozdrawiam.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies