Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

magdalena_wi... 20:16, 08 maj 2014

Dołączył: 30 mar 2014
Posty: 19
Ha, ha ja skoro wiosny kupiłam A5 96 kartek i notuję. Tylko za bardzo na nic nie mogę się zdecydować. Pięknie u Was...
____________________
Magdalena http://www.ogrodowisko.pl/watek/4351-po-prostu-ogrod
marta_d 20:53, 08 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
safikey napisał(a)
wczoraj trochę popracowaliśmy na działce i powoli widać efekty rozwożenia ziemi





posadziłam wiciokrzew przy pergoli


udało się posadzić surfinie


codziennie coraz fajniej


przy oczyszczalni w tej fali będą ułożone gazony i tu chciałabym posadzić jakieś kwiaty jednoroczne, myślałam o begoniach? proponujecie coś innego ?


Jaki piękny kolor surfinii!!! takich jeszcze nie widziałam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Margaret_ka 13:00, 12 maj 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Witam,
Ogromna działka u Was i mnóstwo pracy Was czeka. To co jest teraz zrobione wydaje się kroplą, ale wiem, że to ogrom pracy. Minie parę lat i zrobi się jeszcze piękniej. Wiem jak to jest jak się patrzy na te miniaturki i myśli o tym kiedy one urosną. Jestem na podobnym etapie, tyle, że u nas jest już jakieś tło, bo jest dużo drzew samosiejek mających po kilkanaście lat.

Zmiana rabatki z „brzuszkiem” na wielki plus. Tak wygląda już ślicznie.
A Twoje żurawki zjawiskowe. Sama ostatnio zakupiłam dwa gatunki, podzieliłam je na kilka kępek i obsadziłam przy stawie w cieniu, ale reszta na słonecznej rabacie (i czytając losy Twoich już wiem, że te z rabaty muszę przenieść do cienia).

A mam pytanko: jak nazywają się te trzy kępki niebieskiej trawki na rabatce „bez brzuszka”?
____________________
Ogród Margaret-ki
Dominika11 20:47, 12 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Podglądam Twoje prace i bardzo mi się podoba, mój areał działkowy nie jest aż tak duży jak u Ciebie, ale super są Twoje rabatki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Toszka 13:09, 13 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Widzę, ze nie odchwaściliście, a sypiecie ziemię... nie dacie rady potem z chwastami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
safikey 22:43, 13 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
opryskaliśmy od chwastów, więc może nie będzie aż tak źle



p.s. przecziez trzeba coś robić w ogrodzie ha ha ha
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 10:11, 14 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Margaret_ka napisał(a)
Witam,
Ogromna działka u Was i mnóstwo pracy Was czeka. To co jest teraz zrobione wydaje się kroplą, ale wiem, że to ogrom pracy. Minie parę lat i zrobi się jeszcze piękniej. Wiem jak to jest jak się patrzy na te miniaturki i myśli o tym kiedy one urosną. Jestem na podobnym etapie, tyle, że u nas jest już jakieś tło, bo jest dużo drzew samosiejek mających po kilkanaście lat.

Zmiana rabatki z „brzuszkiem” na wielki plus. Tak wygląda już ślicznie.
A Twoje żurawki zjawiskowe. Sama ostatnio zakupiłam dwa gatunki, podzieliłam je na kilka kępek i obsadziłam przy stawie w cieniu, ale reszta na słonecznej rabacie (i czytając losy Twoich już wiem, że te z rabaty muszę przenieść do cienia).

A mam pytanko: jak nazywają się te trzy kępki niebieskiej trawki na rabatce „bez brzuszka”?



Margaretka
ta niebieska trawa to kostrzewa sina. Rzeczywiście pięknie się wyróżnia, ale tylko w grupie wygląda ładnie - ja pewnie dosadzę jej kilka sztuk



Mam ją posadzoną również na rabacie wokół domu i też tutaj dosadzę, bo ślicznie wygląda

pozdr s
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MiraR 11:32, 14 maj 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Safikey jak będzie mieć kwiatostany na kostrzewach to na drugi rok będziesz mieć własne kępki kostrzewy bo rozsiewa się.Ja ścinam kwiatostany zanim zaczną się rozsiewać,bo potem wszędzie są kępuszki młodych kostrzewek chyba,że chcę mieć nowe sadzonki to zostawiam do rozsiania
____________________
Toszka 13:33, 14 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
safikey napisał(a)
opryskaliśmy od chwastów, więc może nie będzie aż tak źle



p.s. przecziez trzeba coś robić w ogrodzie ha ha ha


Mlecze tak łatwo się nie poddają
a jak chcesz robić koniecznie to polecam widły amerykańskie

oj żeby pietruszka miała takie korzenie jak mlecze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
safikey 15:41, 20 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Ogród przed domem nadal nie zagospodarowany
pomysłów też brak






ale mamy całe życie na sadzienie, przesadzanie itd..
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies