Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

MamaMagda 12:06, 23 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
katarzynkak napisał(a)
A mnoże na tej rabacie, która jest przy wjezdzie posadż szpaler hortensji vanilek, a przed nimi różowe zurawki np. berry smothie.

Jako najwyższe piętro dałabym 3 śliwy wisniowe posadzone w równych odstępach, a przy drzewkach jako skarpety- jakies trawy-np. miskaty.

Kolorystycznie będzie szałowo

Wg mnie kora ładniejsza, ale sama zdecydujesz.

pozdrawiam serdecznie,
k


świetny pomysł! mam podobnie i szczerze polecam!!!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
safikey 09:38, 28 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
katarzynkak, MamaMagda
dziękuję za bardzo fajny pomysł - spodobał mi się, ale pewnie wykorzystam ten pomysł w przyszłym roku, bo na chwilę obecną posialiśmy trawkę na tym kawałku - wspólna decyzja z M. bardziej jego - kompromis - rabata przegrała z napędem do bramy

Zdecydowalismy się za to zagodpodarować rabatę z drugiej strony wjazdu - tu sprawa nie jest już taka prosta
rabat biegnie przy wjeżdzie i przy chodniku i planowałam na poczatku lawendę i tylko tyle, a teraz myślę lawendę, żywotnik aurea nana, wysokie trawy i żurawki????


tak wygląda miejsce:







nie wiem czy lepiej, aby była to wąska rabata przy obrzeżu wjazdu czy lepiej ją w niektórych miejscach poszerzyć??
długość do zakrętu to ok 25 metrów i ok 13 metrów zwdłuż domu...

macie jakieś fajne pomysły?
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
katarzynkak 14:56, 30 maj 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Safikey jak masz na imię?

Odnośnie tej drugiej rabaty, to jakoś nic mi konkretnego nie przychodzi do głowy.
Może zrób obwódkę z bukszpanika, a dalej się pomyśli

Fajnie, jak byś wrzuciła mapkę ogrodu z domem-taki rzut z góry, wtedy łatwiej doradzić.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
safikey 18:48, 30 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
a imie moje to Sylwia

A plan działki zrobię na weekendzie

teraz na weekendzie robie grilla na dla nowych znajomych z naszej miescowości - moich sąsiadów.

więc znikam do niedzieli
oby pogoda dopisała bo na razie 10 st i deszczowo, ale ewentualnie zrobimy imprezke w domu - grill elektryczny juz czeka
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 20:13, 30 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
udanej imprezki i przełamania pierwszych lodów
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
katarzynkak 07:53, 01 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Sylwia udanej imprezki
Dobre stosunki z sąsiadami to wg mnie super sprawa.

Jak wrzucisz mapkę, to będziemy główkować.
Pozdrawiam serdecznie,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
safikey 12:26, 04 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
] imprezka z sąsiadami bardzo udana

a teraz wrzucam mapk działki na którą myślała całą niedzielę






Szybki opis: Wielkość działki to 34 ar, wymiary 34x100 m.
na końcu działki za żywopłotem z pęcherznic jest warzywnik i sadek.


Przy rogach żywopłotu są juz rabaty żwirowa z iglakami i korowa




Na środku jest wrzosowisko a obok niego 2 małe brzózki. Dalej w stronę domku jest wędzarki i obok posadzony malutki dąb - nie do ruszenia -miłość męża

na końcu drenów jest rabata korowa - berberysy, żurawki, hortensje.


Dalej dochodzimy do planowanej rabaty: różaneczniki, miskanty i dużo żurawek - data planowanego wykonania - sierpień/wrzesień

przy oczyszczalnizrobiony jest mały murek z gazonów w których rosną surfinie.


Pomiędzy tarasem a schodami z kotłowni planowałabym niewielka rabatę - teraz jest tam posadzony bez a myślałam o żurawkach i dalej planów brak



a teraz zbliżenie tego co będzie dziłąne w najbliższych miesiącach z przodu i z tyłu:



Przed domem jest już rabata z korą:


i pozostaje cały przeogródek do zaplanowania:





tak to z grubsza wygląda
pewnie nie uda się obsadzić tak od razu wszystkich rabat, bo czasu brak i garniec z kasą gdzieś znikł najpierw chciałbym się skupić na tej rabacie przed oknami z przodu


myślałam tu o tarweie pampasowej, żurawkach i.... pomysłów brak
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:28, 05 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
kupiłam dziś sporo roślin na rabate przed oknami, w domku zrobię próbę ustawienia, może coś można podpowiecie, co dokupić i jak ewentulnie zestawić kolory...
ale jestem szczęśliwa, że dostałam takie rosliny o jakich myślałam, jedynie brak trawy pampasowej

a miejsce czeka...


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MamaMagda 21:15, 05 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Pokaz co kupilas pampasowke Ci odradzam za wysoka, zasłoni Ci okna w pokoju..
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
safikey 22:48, 05 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
MamaMagda napisał(a)
Pokaz co kupilas pampasowke Ci odradzam za wysoka, zasłoni Ci okna w pokoju..


Marta, wyobraź sobie, że o tym, samaym pomyślałam i jej nie kupiłam
posadzę ją na innej rabacie tej obok oczyszczalni

zaraz wrzucę co dzić kupiłąm
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies