Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nadzieja na piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na piękny ogród

Anita1978 22:23, 23 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Hej!
Potencjał w terenie ogromny! Ja bym pomyślała nad piętrami na rabatach- sadź tak zeby powstały ze 3 piętra - od najwyższych do najniższych. Kupuj po kilka sztuk tej samej rośliny - w ilości i powtarzalnosci siła! I zastanów się nad kolorystyką!
Powodzenia!
P.S. Róże sadź w słońcu
____________________
ogródek Anity
Agatan24 22:32, 23 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Anita1978 napisał(a)
Hej!
Potencjał w terenie ogromny! Ja bym pomyślała nad piętrami na rabatach- sadź tak zeby powstały ze 3 piętra - od najwyższych do najniższych. Kupuj po kilka sztuk tej samej rośliny - w ilości i powtarzalnosci siła! I zastanów się nad kolorystyką!
Powodzenia!
P.S. Róże sadź w słońcu


Cieszę się że mnie odwiedziłaś, wezmę wszystkie rady do siebie, róże są w słońcu tylko nie wiem czy wysypać je korą czy kamykiem.

Na razie nie mam pomysłu co dalej bo wszystko jeszcze takie małe nie mam jeszcze fajnego tła dla roślin.
A co byś radziła wsadzić na tą środkową rabatę po lewej stronie, myślałam o czymś na pniu ale nie mam pomysłu, może jakiś klon? Bo ta rabata jakaś taka płaska jest teraz.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
zbigniew_gazda 08:42, 24 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Agatko dzięki za odwiedziny u mnie. Dziewczyny już dużo Ci poradziły trafnymi uwagami. Przeczytaj dekalog (zwłaszcza pkt 3 - dużo takich samych roślin aby stworzyły jednakowe plamy). Zaglądaj do innych ogrodów - tyle tu masz gotowych wzorów. Macie piękny domek i mnóstwo przestrzeni. Poczytaj też jakie poszczególne rośliny mają wymagania co do światła i wilgotności. Zobacz jak pięknie już wyglądają u Ciebie te dwie rabaty podłużne. Zastanów się czy nie wprowadzić hortensje bukietowe, bukszpany, trzmielinę, tawułę ciętą w kule. Może na środku ogrodu posadzić kilka wyższych drzew aby w przyszłości uzyskać zacienienie i pewną tajemnice : że z tyłu za nimi też się coś kryje. Przy tarasie też bym dał tło które osłoni od ciekawskich. Agatko bo tak naprawdę to ogród jest odzwierciedleniem duszy człowieka i sama musi zdecydować co Ci się podoba. Ja lubię dużo koloru w ogrodzie ale głównie ten kolor dają liście.
Powodzenia życzę i będę zaglądał. I jeszcze jedno. Nie przejmuj się - jak coś posadzisz i po roku dojrzejesz że coś nie tak- to od czego wymyślili łopatę? Przesadzisz w inne miejsce a roślinom to wyjdzie na dobre. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Agatan24 13:44, 24 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
zbigniew_gazda napisał(a)
Agatko dzięki za odwiedziny u mnie. Dziewczyny już dużo Ci poradziły trafnymi uwagami. Przeczytaj dekalog (zwłaszcza pkt 3 - dużo takich samych roślin aby stworzyły jednakowe plamy). Zaglądaj do innych ogrodów - tyle tu masz gotowych wzorów. Macie piękny domek i mnóstwo przestrzeni. Poczytaj też jakie poszczególne rośliny mają wymagania co do światła i wilgotności. Zobacz jak pięknie już wyglądają u Ciebie te dwie rabaty podłużne. Zastanów się czy nie wprowadzić hortensje bukietowe, bukszpany, trzmielinę, tawułę ciętą w kule. Może na środku ogrodu posadzić kilka wyższych drzew aby w przyszłości uzyskać zacienienie i pewną tajemnice : że z tyłu za nimi też się coś kryje. Przy tarasie też bym dał tło które osłoni od ciekawskich. Agatko bo tak naprawdę to ogród jest odzwierciedleniem duszy człowieka i sama musi zdecydować co Ci się podoba. Ja lubię dużo koloru w ogrodzie ale głównie ten kolor dają liście.
Powodzenia życzę i będę zaglądał. I jeszcze jedno. Nie przejmuj się - jak coś posadzisz i po roku dojrzejesz że coś nie tak- to od czego wymyślili łopatę? Przesadzisz w inne miejsce a roślinom to wyjdzie na dobre. Pozdrawiam.



Dziękuję dziękuję za rady
Ja też właśnie uwielbiam jak jest kolorowo ale dopiero wszystkiego się powoli uczę jak dobierać rośliny itd.
Chciałabym posadzić coś wysokiego z tyłu domu bo jest tak właśnie mało kameralnie i mało przytulnie, niby mamy sad na drugim podwórzu a jeszcze dalej zasadzone świerki ale zanim to wszystko urośnie to minie sporo czasu, ale tak jak mówisz nie ma się co przejmować bo ogród to wielkie pole do popisu i jak coś nie wyjdzie to zawsze można zmienić czy przesadzić.

Trzmieliny mam, tawułki też ale może jeszcze ich dokupię, a nad hortensją też się zastanawiam bo w zeszłym roku wsadziłam jedną malutką i mimo okrycia nie przetrzymała zimy chyba była za słaba bo to była drobna sadzonka.

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
safikey 12:34, 25 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Agatka,
masz wiele fajnych pomysłów, ja bym obstawiała tawuły, lubię lawendy, żurawki oj wszystko lubię,
ja jak Zbyszek lubię kolor w ogrodzie

bedę nadal podglądać - acha ślicznie zaczyna rosną piwonie, trzymam kciuki
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Gardenarium 10:09, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób najpierw schemat, rzut całej działki, zaznacz dom i istniejące rabaty. "Z góry" zobaczysz jak powinno to wyglądać całościowo.

Nie wywalaj wysepek chaotycznie po ogrodzie, rób plan z głową i konsekwentnie, z jakimś zamysłem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 10:17, 27 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Dziękuję za odwiedziny Danusiu

Uczę się wszystkiego po woli ale jak to Zbyszek powiedział jak coś nie wyjdzie to nie warto się przejmować tylko przesadzić.
Mój ogród jest młodziutki bo ma dopiero 2 lata i wszystko takie malutkie.

Podobają mi się kolorowe ogrody chciałabym żeby u mnie też były jakieś kolorowe plamy roślin nie koniecznie cały ogród, ale wszystko niestety robie w miarę możliwości finansowych czyli nie za szybko, fajnie by było tak zaplanować i o jeden raz wszystko posadzić.

Pozdrawiam.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
zbigniew_gazda 15:12, 27 kwi 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Jestem Agatko i czekam co będzie dalej. Pozdrowienia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Agatan24 21:13, 28 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Cały ogród zszedł na dalszy plan bo z pracy wracam późno.
W miarę możliwości coś tam zmieniam i sadzę ale nie mam kiedy zrobić zdjęć.

Pozdrawiam wszystkich
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Agatan24 16:49, 03 maj 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Witam w ten zimny dzień.
U mnie trochę zmian, powstały 2 rabaty koło huśtawki i w planach jest jeszcze jedna ale brak czasu robi swoje.
Teraz zastanawiam się co wsadzić na te nowe rabaty. Myślałam o hortensjach, tawułach japońskich może jakiś berberys i świerk conica może też parę trzmielin ale nie mam pomysłu jak je umiejscowić.




Co na tą rabatę rosną tu już 2 róże


A tutaj żółty berberys


Na środkową rabatę wsadziłam jarząb szwedzki z nadzieją że kiedyś będzie duży i doda nastroju w ogrodzie
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies