Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek nad jeziorem

MirellaB 02:54, 21 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Te grzyby gdzieś na wątku u kogoś widziałam zidentyfikowane jako smardze. Ja nie jadam grzybów, których nie znam i sama nie zbiorę

Eksperymentuję z hortensjami. Wszyscy piszą krótko przyciąć, a ja zostawiłam tą hortensję, którą dostałam obciętą na taką wysokość na jaką obcinają poprzedni właściciele. Mają bardzo duże krzewy o sztywnych pędach i obcinają na wysokości 60-80 cm. Również tak zostawiłam - zobaczymy
Dodam jeszcze, że każdego roku mają piękne duże kwiaty na sterujących sztywno pędach
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Edyta10 03:57, 21 kwi 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
MirellaB napisał(a)
Te grzyby gdzieś na wątku u kogoś widziałam zidentyfikowane jako smardze. Ja nie jadam grzybów, których nie znam i sama nie zbiorę

Eksperymentuję z hortensjami. Wszyscy piszą krótko przyciąć, a ja zostawiłam tą hortensję, którą dostałam obciętą na taką wysokość na jaką obcinają poprzedni właściciele. Mają bardzo duże krzewy o sztywnych pędach i obcinają na wysokości 60-80 cm. Również tak zostawiłam - zobaczymy
Dodam jeszcze, że każdego roku mają piękne duże kwiaty na sterujących sztywno pędach


Te smardze miałam ochotę zjeść ale zostawiłam też zbieram sama grzybki
Ja hortki cięłam tak około 50 cm, boczne pędy krócej, ale ten nowy Polar Bear ma wiotkie pędy, skróciłam go trochę... liczę na ogromne kwiatuchy
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 03:58, 21 kwi 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Bogdzia napisał(a)


Oczęta zezowate ale zezowate szczescie niektórzy kochaja. Mnie zauroczył ten wielki szary kamień, piękny jest. Zakupy też podziwiam.


a jaki ciężki ten kamor był, żeby go na górę włożyć to się eMuś napocił
____________________
Ogródek nad jeziorem
bql3 04:12, 21 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
a
Edyta10 napisał(a)
Takie cuda dziś znalazłam




witam,

Masz w ogrodzie Smardze - to baaardzo szlachetne grzyby o niezwykłym aromacie i smaku, w Polsce są pod ochroną a na domiar tego pierońsko drogie i ceną dochodzą nawet 300 PLN za jedyne 100g.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Ludwika 07:45, 21 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Edyta10 napisał(a)


Ludwiko przycięłam Misia, tylko nie wiem czy nie za mało



Wydaje mi się, że powinno być ok. Moje są na bardzo podobnym etapie rozwoju
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Edyta10 17:45, 21 kwi 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
bql3 napisał(a)
a


witam,

Masz w ogrodzie Smardze - to baaardzo szlachetne grzyby o niezwykłym aromacie i smaku, w Polsce są pod ochroną a na domiar tego pierońsko drogie i ceną dochodzą nawet 300 PLN za jedyne 100g.

pozdrawiam
Jan


zastanawiałam się czy ich nie zjeść ale zostawiłam
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 17:46, 21 kwi 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Ludwika napisał(a)


Wydaje mi się, że powinno być ok. Moje są na bardzo podobnym etapie rozwoju


to się cieszę mam nadzieję na duże kwiatuchy
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 17:55, 21 kwi 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Ławeczkę eMuś zrobił będzie gdzie spać w upały parasol nad ławeczkę, stolik też mamy...
ławeczka miała być z palet, ale stwierdziliśmy że z desek i metalu dłużej wytrzyma, pomalowana lakierem jachtowym, nie powinien jej deszcz czy słońce zaszkodzić, przynajmniej kilka lat


migdałkowe portrety

____________________
Ogródek nad jeziorem
MirellaB 18:41, 21 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ale ławeczka wypasiona, super, masz zdolnego męża

Mogdałek piękny, u mnie w tym samym stadium rozkwitu
Prawda jak bardzo te małe różyczki cieszą
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
violka171 20:09, 21 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Edyta10 napisał(a)


zastanawiałam się czy ich nie zjeść ale zostawiłam

ja swoje smardze tez zostawilam,momo ceny nie pokusilabym sie by zerwac je ze swojego ogrodka a niech sobie rosną szczesliwie hi hi
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies