Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek nad jeziorem

Tess 23:04, 22 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Edytko, znalazłam, co jest skuteczne na tego kosmaczka. Pielik, Fernando (? nie miałam pojęcia, że jest taki środek) i chwastox.


http://www.hr.bartazek.pl/linki/ochrona1.html
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Edyta10 23:08, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Tess napisał(a)
Edytko, znalazłam, co jest skuteczne na tego kosmaczka. Pielik, Fernando (? nie miałam pojęcia, że jest taki środek) i chwastox.


rany boskie! co ja bym zrobiła bez Ogrodowiska! dziękuję Tereniu, teraz wiem jak walczyć z dziadostwem
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 23:43, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
to na dobranoc dla moich Gości kfiatki z mojego ogródka
____________________
Ogródek nad jeziorem
kaisog1 09:03, 23 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wpadam z rewizyta
No fajnie macie i pomościk jak u nas
Utrzymanie działki, której się ma nie "pod nosem" to wyzwanie - szczególnie jak ktoś chce mieć tam prawdziwy ogród Masz szczęście, że Wasza działeczka to tylko 100 km do przejechania, u nas ponad 260
Pomocników miałam, faktycznie czyli Ema, Teścia (który na początku raczej przeszkadzał ) i Kubę (syna, który na poczatku tyż przeszkadzał )

Będę podglądać Twoje poczyniania ogrodowe
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Edyta10 14:19, 23 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Dzisiejsze zakupy - lubczyk, lawenda i rozmaryn
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 14:22, 23 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Siewki bazylii - coś wolno rosną


i będzie papryczka chili
____________________
Ogródek nad jeziorem
AgnieszkaW 17:18, 23 kwi 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, piękne miejsce nad jeziorem. W takich miejscach nie wszystko musi być perfekcyjne. Warto zostawić trochę "dzikości' , ale kontrolowanej. Ja też przez wiele lat prowadziłam ogród tylko weekendowo, ale na początku skupiłam się głównie na krzewach i drzewach, byliny przyszły dużo później. Dasz radę, powoli, etapami, doprowadzisz to miejsce do stanu, o jakim marzysz, a potem...będziesz i tak zmieniać, bo my, ogrodnicy, już tak mamy...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ania_ogrodni... 22:23, 26 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Piękna działeczka, super miejsce na wypoczynek. Jeziorko i łowienie rybek - bajka.

My dopiero przed siewem trawy ( może jutro się uda wysiać) a chwasty rosną na potęgę, plewimy i plewimy a one rosną i rosną. Ale co tam, ważne, że można się wyrwać z tego blokowiska i oderwać od rzeczywistości.

Pierisa kupiłam w casto przy Piłsudskiego. Generalnie na tą chwilę kupuję tam gdzie tanio , gdzie jakieś promocje się trafią, albo okaz od którego nie mogę oderwać oczu bo mówi kup mnie, no kup.

Robię też eksperymenty z rozmnażaniem żurawek, hortensji i czego popadnie, bo na tą chwilę łyso na naszej działeczce, zobaczymy co z tego wyniknie
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Edyta10 07:25, 28 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Troszkę wiosny, bo za oknem smutno


____________________
Ogródek nad jeziorem
Katkak 08:37, 29 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Edytka widzę, że też się bawisz w nasionkowanie Ja też. Tak się zafiksowałam, że wysiałam dwa rodzaje aksamitki, bazylię, pietruszkę naciową zwykłą i karbowaną, bakłażan, dynie, cukinie, cynię daliową, dynię ozdobną butelkową, kapustę ozdobną, a nawet nasionka host. Uff, chyba niczego nie zapomniałam wymienić. A jednak - jeszcze szczypiorek, wilec, groszek pachnący i chyba już tyle. Tak, tak, na parapetach z miejscem było ciężko, ale część towarzystwa już przeprowadziłam na zewnątrz. Cieszy mnie to niezmiernie Wiadomo, że gdybym np. kupiła aksamitki na rynku i posadziła, to efekt byłby natychmiastowy, ale to będą MOJE aksamitki Pozdrawiam nocny marku
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies