Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki roślin domowych, błędy w uprawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki roślin domowych, błędy w uprawie

Gardenarium 10:06, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ratownik napisał(a)



Witam serdecznie,
bardzo potrzebuję pomocy. Mamy w domu drzewko, już od wprawie 30 lat. Gdzieś od pół roku drzewko czym się męczy. Próbowaliśmy go ratować na różne sposoby: pryskaliśmy go od przędziorka i na szarą pleśń. Kupiliśmy keramzyt i zmieniliśmy jemu podłoże. Ostatni raz oprysk robiony był przed Wielkanocą. A drzewko nadał choruję. Wprawie pozbyło się liści. Wydaję mi się być poparzonym. Poprzysychali jemu młode pąki. Już nie wiemy co mamy zrobić - by uratować nasze drzewko. Nie znamy jego nazwy i jak prawidłowo go pielęgnować.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarekW 10:07, 05 maj 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
jak nie znacie nazwy to chociaż foto by się przydało bo tak to tylko z fusów można wróżyć co to jest i co mu się dzieje
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
asiach 10:07, 05 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
zdjęcie, zdjęcie, zdjęcie proszę
może jakieś zbliżenie na roślinę liście z wierzchu i od spodu
Gardenarium 10:10, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem roślina jest zalana, ma za dużo wody. Albo jest już stara, albo za dużo zabiegów z nią robiłeś, opryski zbyt stężone? Może ostatnio zmieniłeś radykalnie miejsce, może stało w cieniu, teraz na słońcu? Rośliny tego nie lubią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niezapominaj... 11:38, 22 lip 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 12
Ja często korzystam z pomocy Instytutu Ochrony Roślin. Mam tam znajomego i jeśli coś dzieje się z moją rośliną po prostu się kontaktuję przez stronę.
Gardenarium 07:43, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dama_Kier34 napisał(a)
Witam, moją sąsiadką jest przemiła starsza Pani, której mieszkanie tonie w kwiatach. Jeden z nich "zachorował" i wspólnie szukamy informacji, aby przywrócić do go zdrówka. Czy jest to możliwe, a jeśli tak ... to jak roślinkę "wyleczyć" ?
Właścicielka posiada kwiat od ponad roku. Półtora tygodnia temu na liściach pojawił się ten nieprzyjemny biały nalot. Co robić?
Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/49/491447/thumb_original.jpg
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:43, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem to wełnowce, atakują także kaktusy, stąd je znam. Są trudne do zwalczenia.

Najpierw uzbrojona w wacik przemywaj wełnowce i zmieniaj watę, ograniczysz tym samym ich populację.

Musisz jednak użyć chemii, opryskaj poza domem, gdzieś w garażu, żeby nie podtruć ludzi, w domu nie można.

Oprysk środkiem Provado, Karate, Fastac, Confidor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monikaszczecin 07:43, 21 sty 2020


Dołączył: 01 paź 2019
Posty: 3


Witam, czy ktoś wie co dolega mojej palmie? Liście mają plamki od dołu, część brazowieje... Co to i czym to leczyć?

____________________
Gardenarium 07:54, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tieltestrat17 napisał(a)
Witam
Mam spory problem dostałem drzewko do domu w prezencie i jest mega kapryśne czy ktoś wie co to za drzewko, jak je pielęgnować jakie odżywki można mu podać i jakie warunki lubi.
Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tieltestrat17 07:54, 21 sty 2020

Dołączył: 13 wrz 2019
Posty: 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies