Gdzie jesteś » Forum » Sprawy techniczne » Funkcjonalność forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkcjonalność forum

Emilianoparm... 11:35, 26 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Chciałbym przekazać tutaj kilka spostrzeżeń
Moim zdaniem brakuje kilku rzeczy. Sam wygląd oceniam jako bardzo fajny i przejrzysty. Nie wiem jak długo działa to forum (pierwszy artykuł na stronie jest z sierpnia 2009 więc ten okres przyjmę za jego narodziny) i pewnie wciąż jest modyfikowane więc może się pośpieszyłem z tym wątkiem.
W skrócie brakuje mi nazwę to po swojemu gdyż fachowego nazewnictwa nie znam "ikon aktywności wątku" które oznaczałyby aktywny aktualnie temat, tematy najgorętsze, najpopularniejsze, zamknięte wątki itp.
oraz danych statystycznych na dole strony tj. kto obecnie jest na forum, kto właśnie pisze,ilu jest zarejestrowanych użytkowników ilu gości itp
tu mały przykład
http://sedina.pl/phpBB3/
w profilu użytkownika oprócz kilku rubryk z dodatkowymi danymi jakie można o sobie wypełnić brakuje mi najbardziej wiadomości prywatnych "PW"
Obecnie póki na forum nie ma wielu wątków da się bez tych udogodnień przeżyć ale z czasem zrobi się taki nieporządek jak na niezabezpieczonej włókniną rabacie nie pielęgnowanej od milenium W wątkach treści merytoryczne przeplatać się będą z tymi bardziej luźnymi itp.
Dobre forum jest jak ogród odpowiednio przygotowany na początku będzie łatwy w utrzymaniu i cieszył oko przez długie lata. Jeśli się teraz o to nie zadba
będzie z czasem bardzo dużo pracy nad "pielęgnacją" forum
Oczywiście musi się tym zająć ktoś znający język php, skrypty itd. ja wiem tylko że coś takiego istnieje

Abyśmy się dobrze wszyscy zrozumieli bardzo mi się tu podoba i moje uwagi wypowiadam po to, aby forum dobrze "rosło"
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 11:43, 26 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
i przede wszystkim......Facebookowe Ogrodowisko ma na obecną chwilę 4.201 znajomych, odwiedzających, subskrybujących czy jak to się fachowo tam zwie, a ludzi wypowiadających się na forum mógłbym zliczyć na palcach które mam (na razie mam komplet )
a więc apel do nieśmiałych.....ku lepszej przyszłości i piękniejszym ogrodom nie bójmy się rozmawiać
pozdrawiam
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 11:52, 26 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
jak mniemam za sprawy techniczne odpowiada osoba o nicku:Ronin i avatarze najprawdopodobniej jednego z pokemonów ;D
Zatem Panie Ronin(ie) proszę odpowiedzieć co i jak.,...
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
ronin 14:49, 27 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Właściwie to portal działa od połowy lipca tego roku, a forum od sierpnia. Artykuły są z 2009 roku, ponieważ wcześniej mieliśmy innego bloga i opublikowaliśmy tamte artykuły jeszcze raz z oryginalnymi datami.

Dziękuję bardzo za cenne uwagi. Forum jak najbardziej będzie się rozwijało i wiele z Twoich uwag zostanie zrealizowanych. Ze względu na brak czasu postanowiłem dodawać nowe funkcjonalności w momencie kiedy pojawi się na nie zapotrzebowanie, a takiego dotychczas nie było. No ale skoro już teraz jest to będę się zabierał do pracy.

Pozdrawiam
Michał
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 15:07, 27 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
ja również dziękuję. Na razie większego problemu nie ma bo tematów i aktywnych użytkowników nie jest za wiele, chodziło mi oczywiście o czas przyszły. Proszę się więc zbytnio nie śpieszyć poczekamy ile trzeba
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 10:19, 28 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
zapomniałem o emotikonach
Tutejsi forumowicze są pozytywnie nastawieni do świata i lubią pożartować,a z żartami bywa tak że czasem się je od razu złapie a czasem nie, toteż buźki myślę znajdą zastosowanie by właściwie i jednoznacznie przekazać swoje intencje
oczywiście takie w stylu ogrodniczym mile widziane
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 20:15, 29 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Emilu, Forum zrobiliśmy "na zapas", bo przecież działalność Ogrodowiska to tylko 3 miesiące, nie myśleliśmy, że na FB przegonimy wszystkie ogrodnicze portale (4.200 Fanów to wspaniały wynik, nie mają takiego istniejące od kilku lat). Przedtem nasze artykuły były na Blogbiznes jako tytuł "Z notatnika Ogrodnika", ale tam nie było miejsca na wymianę opinii i Forum. Ja też mam pewien niedosyt emotikonów, przydają się żeby pożartować. Nie korzystaliśmy z żadnych gotowców jeśli chodzi o portal, jest to w całości autorska praca Ronina, więc wielkie uznanie i ukłony dla niego, jako twórcy całego programu i prostej, przejrzystej "struktury", bo takie było nasze założenie. Nie kopiować innych portali, własna grafika. itd. Emilu, Twoje uwagi są bardzo cenne, ja niektóre również zgłaszałam. Cenimy sobie bardzo wszystkie propozycje, prosimy o pomysły, ja też ciągle coś zgłaszam. Będziemy pracować nad usprawnianiem portalu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 09:09, 23 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Z tego co zauważyłem to już zaczyna się na forum "przegapianie" nowych tematów czy wątków, dlatego mechanizm odznaczający miejsca gdzie coś się działo od naszej ostatniej wizyty myślę jest mocno wskazany
wpadł mi jeszcze taki pomysł żeby przy nazwie użytkownika dodać jakieś gwiazdki, tytuły albo coś związane z ogrodnictwem i w miare pisania postów, pomocnych odpowiedzi czy rozpoznania jakiejś zagadki dostawałoby sie stopniowo kolejny tytuł???!!!
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 10:10, 23 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie małe łopatki można by było umieszczać tylko stopniowanie "całkiem zielony", "zielony" ale co dalej

poczatkujący, zaawansowany ekspert ale to za mało stopni i wszędzie to jest

narazie myślę nad nazwą.

To wszystko Emilu wspaniałe pomysły, musi być powiadamianie o nowych rzeczach, bo mnie też denerwuje jak muszę przeglądać całe forum, kto coś nowego zamieścił.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 10:47, 23 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
wiem że jest to wszędzie dlatego proponuje burze mózgów i stworzenie własnego systemu nazewnictwa i nie tylko. Ja bym to widział tak, że swoja drogą automatycznie np. od ilości postów nalicza się stopniowanie a dodatkowo każdy zbiera "ikonki sprawnościowe" dotyczące konkretnej pracy ogrodowej (oczywiście należy pochwalić się nią i zrobić ja naprawdę na wysokim poziomie a kapituła przyznaje wtedy takową ikonkę) które byłyby jak medale na klapie kombatanta. Ikonki mogę zaprojektować jak by było wiadomo czego maja dotyczyć a nazwy myślę się zaraz posypią
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies