Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ostrokrzew - Ilex

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostrokrzew - Ilex

acca5 16:27, 17 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56

dołączam się do wątku o ostrokrzewach, ponieważ ta wyżej roślina należy chyba do ostrokrzewòw, proszę o identyfikację gatunku jesli to możliwe.
Ma drobne listki, twardawe , kolczasto i kłujaco zakonczone ale tez z łodyżek wyrastają cm kolce, caly krzak sprawia wrazenie kłujacego, kwiatki widać na drugim zdjęciu. Krzewy te rosną w stałych donicach koło mola w Juracie, widac ze jest przycinany, dosyc sztywny. Co to za roślinka?
Dodam ze pierwsze zdjęcia a drugie troche sie różnią ale chyba to to samo, bardzo podoba mi się drobnolistny krzew, zapene jest zimozielony.
hanka_andrus 18:59, 17 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mnie się wydaje, że to berberys, odmiana berberys Darwina.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
maed 18:05, 26 cze 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Czy ktoś może rozmnażał ostrokrzew z sadzonek półzdrewniałych? Ile czasu trzeba czekać na korzenie? Wyczytałam gdzieś, że ostrokrzew łatwo się rozmnaża i postanowiłam spróbować. Część patyczków trafiła do doniczek z ziemią, część do słoika z wodą.

Pozdrawiam
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Gardenarium 14:47, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem, nie próbowałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaLangier 20:18, 04 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Prosiłabym o radę, jaką odmianę ostrokrzewu najlepiej posadzić jako żywopłot w ogrodzie leśnym ? Stanowisko jest zaciszne i cieniste, gleba raczej kwaśna, na razie rosną tam 2 sztuki i od 2 lat dają sobie rade. Nie potrafię rozpoznać odmiany, ale jest taka zwykła i męska, bo nie ma owoców Do towarzystwa mają rododendrony, azalie, parzydło leśne. Chciałabym dosadzić kilka sztuk i nie mogę się zdecydować na odmianę, liczę na Waszą pomoc
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies