Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Barwinek lub bluszcz pod tuje

Pokaż wątki Pokaż posty

Barwinek lub bluszcz pod tuje

Lacki80 20:06, 18 maj 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Przegladnelam caly watek i nic na ten temat nie ma. Od strony chodnika mam posadzone Thuje i tam mam ok. 50cm odlegosci miedzy Thujami i kanta chodnika. Zeby zapobiedz tak szybkiemu rosnieciu chwastow chcialabym posadzidz tam "Barwinek" albo bluszcz. Moge albo jest to zly pomysl. Ten chodnik jest od strony drogi publicznej.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Gardenarium 22:50, 18 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O barwinku jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1800-vinca-minor-barwinek-pospolity

a o bluszczu tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/98-bluszcz-pospolity-hedera-helix

A o roślinach okrywowych tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie

Natomiast to pytanie proponuję zamieścić w wątku, pojedyncze pytania na temat projektowania rabat, w dziale o drzewach iglastych nie za bardzo są propozycje co posadzić w towarzystwie tui Smaragd

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katel 09:32, 19 maj 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ja mam pomiędzy tujami brabant barwinek, bluszczyk kurdybanek, konwalie, przylaszczki, eksperymentowałam trochę. Wstawię zdjęcia ale narazie jestem na wyjeździe.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Lacki80 13:31, 19 maj 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Danusi poczytam watki i poczekam jeszcze moze ktos TU doradzi.Jak nie to zamieszcze pytanie na tamtym watku.
Katel to ja czekam na fotki.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
katel 20:55, 20 maj 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Myślałam że mam jakieś przyzwoite fotki a tu jedno zdjęcie z telefonu z kwietnia ale wstawiam co mam:

Zrobiłam zdjęcia z konwalią i bluszczykiem ale z lampą błyskową i nic nie widać jutro spróbuję jeszcze raz.
U mnie te rośliny rosną pomiędzy tujami a nie przed nimi ale tuje małe więc gdzieniegdzie troszkę wystaje.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 12:44, 21 maj 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Zdjęcie z konwalią:

Bluszczyk kurdybanek:

Próbowałam jeszcze z innymi roślinkami ale bluszczyk, konwalia i barwinek radzą sobie najlepiej. W 2012 latem wsadziłam 2 konwalie, 2 bluszczyki i 6 barwinków, początkowo były podlewane i oplewione ale w 2013 roku nie miały żadnej opieki. Myślę że gdyby miały w zeszłym roku więcej wody to byłoby jeszcze bardziej rozrośnięte.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Lacki80 12:16, 22 maj 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Ten bluszczyk bardzo mi sie podoba.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
marcin 20:19, 22 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 29
Barwinek to gorsza plaga niż sumak i podagrycznik. Lepiej posadź jasnotę. Piękna niska roślinka, która kwitnie od pierwszych ciepłych dni w roku do zimy. Gdy zrobi się zbyt ekspansywna łatwo ją utrzymać w ryzach.
Ja posadziłem swoje jasnoty na wyłożonej agrotkaniną rabacie, na to kora. Jak wiadomo kora się rozłozy, a w powstałą próchnicę jasnota sobie zapuści korzenie. Mam teraz piękny srebrno-żółty dywan bez chwastów. No i te różowe kwiaty, a na nich roje trzmieli.
Niestety fotki nie mam
____________________
Lacki80 20:29, 22 maj 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Marcin dziekuje za odpowiedz , a srebrno-zolty kolor bedzie super pasowal. Jeszcze man pytanie: jak gesto sadzic i jak czesto przycinac ?
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
marcin 21:03, 22 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 29
Wiesz co, nie odpowiem jak gęsto sadzić. Chcesz szybkiego efektu posadź min. 3 rośliny na m2. Ja 3 lata temu kupiłem 2 roślinki i mam już sporą część ogrodu porośniętą. Rośliny możesz późnej dzielić w nieskończoność.
Ja przycinam po prostu kosiarką do trawy i szpadlem gdy roślina wychodzi na trawnik
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies