Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 19:59, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten wątek zakładam po to, aby można było zamieszczać pytania, jeśli nie mamy własnego wątku w projektowaniu.


Jeśli ktoś potrzebuje komleksowego projektu, profesjonalnej pomocy, zapraszam na moją stronę zawodową Projektowanie ogrodów przez internet

Profesjonalnie zaprojektuję ogród po przesłaniu materiałów na maila, w kontakcie jest adres
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katarzynka604_ 20:00, 05 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Zaczne od tego co na tym skalniaku jest




przepraszam ,że nie znam wszystkich nazw wstyd ale jakoś nie przywiązywała uwagi do tego a teraz by się przydało.. tam gdzie kamienie jest kaskada niestety oczko zasypane w tym roku ze względu na małe dzieci które tam ciągle lgnęły..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 20:01, 05 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

jeszcze jedno mi umknęło

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 20:03, 05 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pani Daniusiu proszę tu o pomoc bo w moim watku " Ogródkowy zawrót glowy " nikt sie nie odzywa wkleiłam w swoim wątku zdjęcia ogrodu chcę go pomalutku upiększyć jak trzeba bedzie to pozbede się jakiś rosin bo mam wszystkiego pełno wbrew Pani zasadom o powtarzaniu tych samych gatunków chce zaczac od konkretnego planu ogrodu troszke na to pozno bo mam jako tako juz rabaty powyznaczane ale jestem zdeterminowana i jak trzeba bedzie to cos zlikwiduje, cos dosadze, cos przesadze byleby w koncu cieszyc sie pieknym i uporzadkowanym ogrodem.. Jak juz napisałam w swoim watku moja zmora od wielu lat to skalniak ktory mam na przeciw tarasu ciagle mi sie w nim cos nie podoba nawet nie jest powiedziane ze w tym miejscu musi on byc ale jest tam studnia ktora nie wiedziałam jak zakryc Prosze Pania i innych uczestnikow i pomoc w upiekszeniu mojego ogrodu
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Katarzynka604_ 20:04, 05 cze 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Sebek napisał(a)
Zjadło mi posta.....napiszę w skrócie

Na pewno jesteś świadoma, że chcesz mieć pięknej Dlatego musisz dokonać selekcji roślin - posadź tam rośliny plamami - podziel żurawki na więcej sadzonek, wrzosy daj w jednej plamie, iglaki posegreguj pokrojem, ale co najważniejsze pozbądź się stamtąd pojedynczych sztuk roślin - albo podziel je na więcej. Wiem, że trudno się rozstać z jakąś rośliną, bo sam mam z tym problemy, ale chcę mieć piękniej i jest to konieczność....


Witaj Sebku zapraszam Cie do mojego wątku "Ogródkowy zawrót glowy" bo tu chyba zaśmiecam troszkę.. Dziękuje za odpowiedz ja te wskazówki mam na uwadze mówie tu o sadzeniu grupami itp. ale mam problem co gdzie posadzic co z czym i pod czym czy nad czym no i tez zaczelam zastanawia sie czy nie pozbyc sie skalniaka w ogole i zrobic normalna skarpe cos jak tutaj

tylko musialabym podzielic na dwie rabaty jedna od ploty druga aby zaslonic studnie projekt zrobilam w watku lub po prostu zostac przy skalniaku ae nie mam na niego pomysłu ...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
Aga 20:05, 05 cze 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witam.Prosze o pomoc w urządzeniu tej rabaty.Ziemia jest u kwaśna a w dzień cały czas świeci słońce.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 20:08, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli ziemia kwaśna i słonecznie to może wrzosowisko trawy i rośliny iglaste, część na pniu, np. szczepiony świerk kłujący 'Glauca Globosa'? Jest niebieski i będzie się komponował z trawami, któe dodasz, Proponuję też berberysy kolorowe posadzone po 3 sztuki chociaż.

Zajrzyj do wątków o roślinach wrzosowatych, wybierz sobie te co się podobają, kup wrzosów po 15 sztuk jednej odmiany i posadź.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/42-wrzosowate

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aagaaz 20:09, 05 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 51

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Zapisuję wątek, bo ciekawy.
Od razu proszę o radę jakie trawy będą dobre w cień między hosty i żurawki na tę rabatę?
Chciałabym ją trochę zapełnić.





____________________
Aga 20:11, 05 cze 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Witam.P



pomoże ktoś w uporządkowaniu tej rabaty?????
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 20:14, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aagaaz napisał(a)
Zapisuję wątek, bo ciekawy.
Od razu proszę o radę jakie trawy będą dobre w cień między hosty i żurawki na tę rabatę?
Chciałabym ją trochę zapełnić.







Mogą być : Hakonechloa macra All Gold lub Aureola. miskant Variegatus, turzyce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies