Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Siewnik do nawozów

Pokaż wątki Pokaż posty

Siewnik do nawozów

Iceman 07:38, 30 maj 2014

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 10
Chodzi dwa razy po tej samej trasie czy drugi raz w poprzek?
Anabell 11:02, 30 maj 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mam siewnik Gardeny na kółkach, jako nowy dał radę z siewem trawy, ustawiłam na rzadki siew , robiłam po długości i drugi raz po szerokości.
Następnie dwa razy użyłam do rozsiania saletry amonowej, oczywiście umyty dobrze wysuszony schowałam., Do nawozów innych nierówno granulowanych moim zdaniem nie nadaje się.
W ubiegłym roku siałam trawnik 200 m to wykonałam ręcznie, kłopoty były z obrotem kółek.
w tym tygodniu siałam ręcznie ok 400 m, a siewnik wystawie do śmietnika. zablokowały koła, szkoda wysiłku na zaglądanie do środka.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 20:57, 30 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iceman napisał(a)
Chodzi dwa razy po tej samej trasie czy drugi raz w poprzek?


Inaczej chodzi po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iceman 11:16, 02 cze 2014

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 10
Anabell napisał(a)
(...)w tym tygodniu siałam ręcznie ok 400 m, a siewnik wystawie do śmietnika. zablokowały koła, szkoda wysiłku na zaglądanie do środka.


Wiesz, siłą dłoni próbowałem zablokować wałek z łopatkami, które popychają nawóz do otworów w dolnej części siewnika i nie potrawiłem zablokować kół. Pomimo uścisku (symulująć coś twardego co mogłoby zablokować wałek) pchając siewnik łopatki mimo wszystko się obracały lub po prostu nie potrafiłem popchać siewnika trzymając wałek ręką.
Spróbuję na własnym przykładzie z nawozem florovit do trawników (granulki) w tym tygodniu. Siewnik wziąłem ale mam możliwość zwrotu więc jakby co oddam.
Ania74 08:48, 08 lip 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Czy istnieje ranking siewników ręcznych obrotowych? Który warto kupić? Czy raczej bez róznicy?
Moje sianie ręczne pozostawia wiele do życzenia - trawnik w ciapki
Może z siewnikiem będzie lepiej.
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Gardenarium 22:09, 08 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mamy tutaj takiego rankingu, napisz do Pani Gadżet
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania74 23:21, 08 lip 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Szkoda... jednakowoż
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Gardenarium 20:25, 09 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ona lubi takie zabawy w porównania. ale moim zdaniem to bez znaczenia jakiej firmy, po prostu mus nauczyć się sypać jakimkolwiek, żaden nie jest sterowany komputerowo, żeby można było ustawić program. Jak to mówią, dobry ogrodnik to i z pustego naleje Ja mam dwie ręce i tym narzędziem sieję. Po prostu praktyka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania74 07:45, 10 lip 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Kupiłam Substrala, bo mi najlepiej pasuje uchwyt - odciąża nadgarstek, a jak się nim będzie siało to się okaże... Zgadzam się z Tobą Danusiu, że grunt to praktyka
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
pawlop 19:09, 13 wrz 2014

Dołączył: 13 wrz 2014
Posty: 4
A jaki macie sposób na wapnowanie trawnika wapnem sypkim bo jednak jest sporo tańsze a przy 800m to już trochę potrzeba.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies