Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Siewnik do nawozów

Pokaż wątki Pokaż posty

Siewnik do nawozów

Sebek85 21:58, 10 lut 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 12
Czy ma ktoś wyrobioną opinię o Rozsiewaczu Easy Green scotts / substral? Mam ok 1500m2 trawnika i ręczne sianie nawozu mi nie wychodzi tak jak bym tego chciał...
____________________
Gardenarium 07:17, 11 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może jest mniej nad nim kontroli przy rozsiewaniu niż nad ręcznym siewnikiem, ja w każdym razie wolę ręczny, ponieważ możesz swobodnie okręcać się i sterować polem na które spadają granulki nawozów. Wózkiem już się nie da tak manewrować i możesz spowodować, że będą pola pozbawione nawozu albo zdublowane, czyli nawożone podwójnie, co nie jest korzystne, bo trawnik będzie nierównomiernie nawieziony i będzie w paski (trawa żółta - zielona).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 17:59, 28 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Ja sialam ręcznie- plamy tylko wyszły, siewnikiem- pasy -jasne, ciemnozielone, spalone też sa bo akurat zabrakło deszczu, i tez mam zagwozdkę jak siać nawozy bo mi to nie wychodzi , może za lat dwa sie nauczę. Niestey mam wielki trawnik. jeszcze nie próbowałm tym recznym siewnikiem-tylko na pogladowym obrazku z ogrodowiska nie widać go dokładnie-gdzie go znależć?chyba go zakupię.I nie pokaże wam mojego trawnika bo tragedia z tymi zwłaszcza spalonymi pasami.czeka mnie we wrzesniu dosiewka.
Gardenarium 19:20, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki

Nawożenie trawnika nie polega na rozsypaniu równomiernym nawozu, polega także na podlewaniu celem rozpuszczenia nawozu, aby nie spalił trawnika i aby trawnik mógł go (nawóz) pobrać korzeniami

Taka jest idea nawożenia. Jeśli tego nie opanujesz, to nie będzie trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:23, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 20:05, 28 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
no tak , wydawało mi sie ,że jak zakupię 50 kg nawozu to go jednego dnia rozsypię choć na połowie trawy i bede miec z głowy. Tu widac ,że takim to mały kawałeczek np 5 arów i dopiero podlać, czyli etapami. Na 20 arach to nadgarstek wysiądzie.boli.
Poszukam takiego. dziekuję.
Gardenarium 16:53, 30 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo dobrze rozsypuje i szybko, szeroko, mylisz się. 1000 m2 trawnika sypie się w 15 minut.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tgrzebien 10:04, 31 maj 2019

Dołączył: 13 mar 2018
Posty: 7
Czy idzie gdzieś jeszcze dostać taki siewnik jak Pani pokazuje na zdjęciach? Szukam od jakiegoś czasu, ale niestety nic nie znalazłem ;/
Szym3k 20:20, 01 cze 2019

Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 15
Witam,
Potrzebuję pomocy w doborze siewnika. Do tej pory używałem Scotts Turf Builder, ale niestety cały siewnik wykonany jest z plastiku i po 2,5 roku od talerza rozsuwającego ułamał się element przenoszący napęd. Szybko szukając nie znalazłem części zamiennych. Szukam podobnego typu siewnika, ale żeby był solidnie wykonany, najlepiej z metalu. Ktoś coś poleci? Najlepiej bazując na własnym doświadczeniu.

Pozdrawiam,
Szymon
Gardenarium 07:38, 06 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Metalowego nie widziałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies