Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Jarząb pospolity 'Pendula'

Pokaż wątki Pokaż posty

Jarząb pospolity 'Pendula'

katiaxx 09:48, 23 maj 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Nic nie znalazłam na jego temat na forum, jeśli przegapiłam wątek to proszę o usunięcie postu.
Uwielbiam żywe korale jarzębiny. Chciałabym na nie patrzeć z okna tarasowego a tam nie zbyt dużo miejsca dlatego pomyślałam o odmianie pendula.
Czy to polecane drzewo ? poza tym że trzeba grabić czy ma jeszcze jakieś wady, jak wygląda po kilku latach.
Ostatnio widziałam w jakiejś szkółce brzozę pendulę - myślę że już ciut wiekową i nie prezentowała się zbyt dobrze bo miała już gruby pień i gdzieś te proporcje się pogubiły.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 17:40, 23 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli lubisz to posadź, mnie jej korale nie ekscytują aż tak bardzo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 08:10, 28 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witajcie. Posadziłem 4 lata temu jarzęba zwyczajnego. Od tamtego czasu praktycznie nie rośnie. Już w połowie sierpnia zaczynają opadać liście. Co zrobić aby polepszyć jego wzrost? Może obficie podlewać w sezonie? Ale przecież jarząb naturalnie rośnie w lasach na piaskach.. Bardzo proszę o rady.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 16:05, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zauważyłam tę przypadłość i dlatego odradzam klientom jarząby, one tak mają, często liście są atakowane przez grzyby i latem zanikają albo są brzydkie. Stan drzew na pewno poprawi ściółkowanie korzeni kompostem, obfite podlewanie a na start wiosną dwa wiadra Florovitu w płynie (oczywiście rozcieńczonego wg przepisu).

Rosną w lasach, ale zakładam, że są dobrze zakorzenione, może u ciebie się nie zakorzenił i praktycznie brak mu wody i składników pokarmowych skoro nie urósł nic?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 17:20, 03 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Możliwe, w tym roku o niego zadbam. Dziękuje.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kaisog1 22:38, 03 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Mam jarzęby na działce. To są stare okazy raczej ale z roku na rok szybciej zrzucają liście.... Nie wiem czemu sie tak dzieje... tak szczerze mówiąc to niewiele radości daje to drzewo - najpierw ogałaca sie z liści a korale są przez chwile bo objadają je natychmiast ptaki
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Karol99 23:19, 03 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
No właśnie..Miał dawać cień w ogrodzie, a żeby polcień dawał to potrzebuje z 10 lat
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 09:24, 04 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie warto sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 13:51, 12 paź 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
No i mam zagwozdkę, chciałam posadzić w miejscu ściętego modrzewia, najpierw 3 doorenbosy ale z obawy przed utratą wody dla RH, bo jak piszecie to pijaki a nie mam tam nawodnienia, pomyślałm o 3 szt jarząba fastigiaty, teraz czytam,że mało radości daje, to co ambrowce ?
Rododendrony urosły, modrzewia nie ma
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 17:23, 12 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ambrowiec kocha wodę.Grujecznik też. Brzoza jest najlepsza, oddziel korzenie czymś. Podlewaj, Bez podlewania nie da rady, nic nie urośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies