Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

katel 15:35, 18 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Geodeta napisał(a)
zgadza się. Katel ma rację. Znalazłem zdjęcie z samym pniem oliwnika i jest niemal identyczne.

Dziękuję za pomoc w zaspokojeniu mojej ciekawości.

Cieszę się, że się udało - takie zagadki potrafią przez lata prześladować - ja nazwy mądziaka malinowego szukałam przez ok 1,5 roku
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Marcinmaster10 12:33, 19 mar 2018

Dołączył: 16 mar 2018
Posty: 3
Jestem pracownikiem Inwestora (pracuję za pensję), mój zakres obowiązków jest bardzo szeroki, tym razem spadło na mnie takie zadanie. Nie jestem firmą, która zajmuje się takimi usługami za pieniądze. Szkoda, że z automatu posądza mnie Pani o nieuczciwe praktyki, nie znając stanu faktycznego.
Prosiłem tylko o ludzką pomoc, jak to w życiu. Wy się znacie dobrze na tym, ale możecie kiedyś potrzebować wiedzy, którą posiada ktoś taki jak ja. Myślałem, że trzeba sobie w życiu pomagać.
Skoro Pani wiedza jest tak tajna i niedostępna dla zwykłych śmiertelników, a każdy kto pyta na pewno chce Panią oszukać i wykorzystać tą wiedzę w celach zarobkowych to przepraszam.
Ze zdjęciami owszem, próbowałem poprzez "wgraj zdjęcie" z prawej strony, ale coś nie zadziałało.
Przepraszam za zawracanie głowy, pozdrawiam

ZbigniewG 15:28, 19 mar 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Marcin widziałem gdzieś taką wywieszkę :
"Rzeczy trudne załatwiamy od ręki na cuda trzeba troszkę poczekać"
w przypadku tych zdjęć ( brak liści i szczegółów) identyfikacja przekracza opcję "cuda"
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 18:32, 19 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właśnie o to chodzi, drzewa rozpoznaje się naocznie w realu - wtedy jest większa szansa i tak - da się, albo i nie, ale ze zdjęć z daleka, w dodatku zimą - niemożliwe.

Posądzałam, przepraszam, ale u nas takie praktyki, a nawet gorsze zdarzają się bardzo często, stąd posądzenie.

Niech inwestor szanowny zatrudni dendrologa a nie zleca pracownikowi co nie ma pojęcia o tym takie zadanie.

Marcinmaster10 napisał(a)

Skoro Pani wiedza jest tak tajna i niedostępna dla zwykłych śmiertelników, a każdy kto pyta na pewno chce Panią oszukać i wykorzystać tą wiedzę w celach zarobkowych to przepraszam.
Ze zdjęciami owszem, próbowałem poprzez "wgraj zdjęcie" z prawej strony, ale coś nie zadziałało.
Przepraszam za zawracanie głowy, pozdrawiam



Teraz to Pan przegiął, moja wiedza jest tak nietajna, że założyłam ten portal i go prowadzę 8 lat, napisałam tutaj
65 tys postów bardzo rzeczowych i pomagających a do tego 560 artykułów z bardzo dokładnych z instrukcjami. Praktyczna szkoła ogrodnictwa. Trudno dogodzić. Tutaj z kolei się Pan nie zapoznał ze stanem faktycznym co ja tutaj robię niestety.

Też by się przydało "przepraszam"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcinmaster10 19:58, 19 mar 2018

Dołączył: 16 mar 2018
Posty: 3
ZbigniewG napisał(a)
Marcin widziałem gdzieś taką wywieszkę :
"Rzeczy trudne załatwiamy od ręki na cuda trzeba troszkę poczekać"
w przypadku tych zdjęć ( brak liści i szczegółów) identyfikacja przekracza opcję "cuda"


Pomimo delikatnie wyczuwalnej ironii, dziękuję za taką odpowiedź. Tak jak wspomniałem, jako osoba, która się na tym nie w ogóle zna, nie wiem nawet, czy wrzucone przeze mnie zdjęcia są wystarczające, czy też nie. Wystarczyłoby więc rzeczowe zdanie w stylu "na podstawie takich zdjęć nie jesteśmy w stanie ci pomóc". No ale może takie podejście do nowych użytkowników, to coś w rodzaju chrztu bojowego?

Gardenarium napisał(a)


Teraz to Pan przegiął, moja wiedza jest tak nietajna, że założyłam ten portal i go prowadzę 8 lat, napisałam tutaj
65 tys postów bardzo rzeczowych i pomagających a do tego 560 artykułów z bardzo dokładnych z instrukcjami. Praktyczna szkoła ogrodnictwa. Trudno dogodzić. Tutaj z kolei się Pan nie zapoznał ze stanem faktycznym co ja tutaj robię niestety.

Też by się przydało "przepraszam"


To co napisałem, było reakcją jedynie na Pani odpowiedź na moją prośbę. Skoro ma Pani za sobą taka historię, tyle postów, artykułów i jest Pani założycielką tego forum (nie wiedziałem o tym, przepraszam), to naprawdę podziwiam i szanuję. Tym bardziej jednak dziwie się, że akurat moja prośba spotkała się z taką a nie inną, raczej negatywną reakcją z Pani strony. Nie odpowiadam, za tysiące postów innych użytkowników, ja zapytałem grzecznie i na pewno nie spodziewałem się takiej reakcji.

Co do inwestora, zgoda, powinien kogoś zatrudnić, niestety nie mam na to wpływu i jako pracownik nie mam zbyt dużo do powiedzenia.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i liczę, że kolejni nowi użytkownicy spotkają się z nieco przychylniejszym przyjęciem na forum.
Gardenarium 20:06, 19 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także pozdrawiam i cieszę się, że uszanowałeś to, że chętnie się dzielę wszelką wiedzą, poczytaj więcej, co ja tutaj robię, to zrozumiesz.
Twoja sprawa jest niemożliwa do zrealizowania z powodów podanych powyżej.

Na przyszłość zapraszamy w bardziej możliwych sprawach. Drzewo ma nie tylko pokrój, ale ma też korę, pączki, liście i ewentualnie kwiaty. Te wszystkie elementy pozwalają dopiero rozpoznać drzewo. Zdjęcia z bliska pożądane.

Poćwicz wklejanie zdjęć, po prostu nie kliknąłeś na miniaturkę, która ukazała się z boku.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Geodeta 15:01, 02 kwi 2018

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 7
Marcin widze tam wierzbe klona deby i chyba lipe. Ale jekie to dokladnie gatunki to trzeba w terenie sprawdzic.
dzika_roza 12:24, 11 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy to śliwka mirabelka? pachnie bardzo ładnie


____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 07:03, 20 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lejtos12 napisał(a)
Witam. Mam pewien problem z roślinką. Nie znam nazwy dlatego zamieszczam 2 zdjęcia. Roślinka kuje czego jestem pewien . Chciałbym jej się pozbyć ponieważ nie pasuje mi za bardzo w miejscu w którym rośnie ( przy wjeździe). Nie było to przycinane prawie wcale przez co teraz jest bardzo duże. Próbowałem w tamtym roku coś z tym zrobić ale jest to koszmarnie ciężka praca. Ręce całe w zadrapaniach do krwi i mocno rozrośnięta przy ziemi.
Ma ktoś jakiś pomysł jak się tego pozbyć? Czy ściąć to prawie po ziemi i spryskać czymś? Wykopanie tego jest również trudne ponieważ korzenie mocno się rozwinęły przez około 15 lat i na pewno znaczna część jest pod kostką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 07:03, 20 kwi 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Ma czerwone koraliki/owoce jesienią? To może być rokitnik.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies