Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

nicol21 21:57, 26 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10275
Malgosik napisał(a)
wstawiam zdjęcie
to fotomontaż, mam tylko 8 bukszpanów
róża imituje wiśnię umbraculifera


zostaje niewiele miejsca na lawendę:




wg mnie wystarczy miejsca na lawendę. Rozumiem że tak jak jest linka będzie wysypany żwir, a lawenda będzie pomiędzy buksami a tarasem.
już kiedyś pytałam i mówiłaś że jesteś zdecydowana na faliste linie... mówię bo jakoś po kwadracie/prostokącie by mi tam pasowało

czy oprócz lawendy planujesz tam inne nasadzenia? bo zanim lawenda ruszy to może być dość smutno.
W sumie stipa ładnie z lawendą wygląda, ale to raczej nie przedłuży atrakcyjności rabatki.
Będziesz sadzić tam cebulowe żeby wczesną wiosną się tam coś działo?

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ana_art 22:53, 26 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
chciałam napisać, że odwrotnie położyliście ekobordy ale doczytałam, że to celowo... niestety trawa pomimo eko potrafi przerastać i jak jest w drugą mańkę ekobord to łatwo ją usunąć, tak będziecie mieli trochę gimnastyki

Wyczytałam też, że obawiasz się różowych żurawek w słońcu. Polecam Georgię peach śmiało, jeśli na mojej patelni wytrzymuje to wytrzyma wszędzie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Malgosik 10:49, 27 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ana_art napisał(a)
chciałam napisać, że odwrotnie położyliście ekobordy ale doczytałam, że to celowo... niestety trawa pomimo eko potrafi przerastać i jak jest w drugą mańkę ekobord to łatwo ją usunąć, tak będziecie mieli trochę gimnastyki

Wyczytałam też, że obawiasz się różowych żurawek w słońcu. Polecam Georgię peach śmiało, jeśli na mojej patelni wytrzymuje to wytrzyma wszędzie


Witaj

Dzięki, że wpadłaś.
Od strony tarasu żwir jest dość głęboko, wycięliśmy tam pionowa darń na lini ścianki ekobordu, więc nie ma podłoża do rośnięcia oprócz świrku. Zobaczymy jak to będzie się spisywać.

A możesz mi napisać dlaczego łatwiej jest wycinać trawę jak jest ekobord odwrotnie?
Poprostu od strony trawy wciskam szpadelek i przecinam darń wyczyszczając?
O to chodzi?

Ja mam Georgia Peach i nie jest jej dobrze w słońcu, jaśnieje i brzydnie, tylko te nowe listki są ładne, różowe, schowane pod dużymi. Przesadziłam ją teraz w miejsce gdzie ma słońce do 12 i już jest jej lepiej...
Może zależy o której porze dnia to słońce.

Lepiej w słońcu było Peach Flambe, ale miałam tylko 1 i chyba ją przelałam, bo padła, jakby zgniła.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 10:56, 27 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nicol21 napisał(a)


wg mnie wystarczy miejsca na lawendę. Rozumiem że tak jak jest linka będzie wysypany żwir, a lawenda będzie pomiędzy buksami a tarasem.
już kiedyś pytałam i mówiłaś że jesteś zdecydowana na faliste linie... mówię bo jakoś po kwadracie/prostokącie by mi tam pasowało

czy oprócz lawendy planujesz tam inne nasadzenia? bo zanim lawenda ruszy to może być dość smutno.
W sumie stipa ładnie z lawendą wygląda, ale to raczej nie przedłuży atrakcyjności rabatki.
Będziesz sadzić tam cebulowe żeby wczesną wiosną się tam coś działo?



Dobrze myślisz z tym ułożeniem roślin.
Myślę by zamiast stipy dać 1 różę, jakąś średnią, na podporze takiej dekoracyjnej. Cebulowe oczywiście planuję wszędzie, ale decyzję zostawiam na jesień, kiedy już będzie gdzie je posadzić. Po tej wiośnie przechowuję w garażu wykopane białe i fioletowe krokusy. Białe i różowo-fioletowe tulipany i zestaw żółto-czerwonych tulipanów.
Zielony będzie bukszpan obwódka, kule i świerk na pniu.
Wiosną wiśnia kwitnąca i cebulowe, a potem będzie przerwa aż do róż i lawendy. Właściwie nie wiem co jeszcze można tam wsadzić by nie było wtedy smutno. Chyba że te żurawki różowe przed kulami z bukszpanu.
W tej przerwie kwitną też azalie. Ale tu raczej ich nie wstawię.

No te faliste linie bliższe są mojemu sercu
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 10:59, 27 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
leon60 napisał(a)
Dobrze Ci idzie planowanie, zapowiada się fajny ogród Zima to dobry czas na przemyślenia i dopracowanie szczegółów.
Będę zaglądać i śledzić zmiany


Dziękuję za wizytę.
I innym również.
Zachęcacie mnie do dalszych prac i przemyśleń.
Będę się starać, pośród wyniesionych mebli, bo mam malowanie....
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:01, 27 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Juzia_G napisał(a)


A czemu ekobordy położyliście odwrotnie?
Równym brzegiem do trawnika, a tam gdzie sie szpilki wbija...pod żwirek i nie trzeba dosiewać trawy



Witaj
No właśnie nie było do czego przyczepić tych ekobordów, bo była tylko dziura na żwirek. Tak było stabilniej. A trawa kiedyś urośnie. Jeszcze nie wysiana. Właściwie nie wiem jeszcze jak to się robi, wysieję i przegrzebię ziemie?
____________________
Ogród na glinie
Juzia 11:45, 27 cze 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38400
No właśnie tak jak Ana napisała...będzie ciężko z wycinaniem. Od strony szpilek nie wbijesz szpadelka do darni
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Tusiala 11:54, 27 cze 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Widzę, że wszyscy zauważyli to co ja
Malgosik 22:38, 27 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Słuchajcie, odgarnę żwirek i ciachnę w pionie trawę, albo zostanie po tej stronie opryskana.
____________________
Ogród na glinie
nicol21 10:45, 28 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10275
Malgosik napisał(a)


Dobrze myślisz z tym ułożeniem roślin.
Myślę by zamiast stipy dać 1 różę, jakąś średnią, na podporze takiej dekoracyjnej. Cebulowe oczywiście planuję wszędzie, ale decyzję zostawiam na jesień, kiedy już będzie gdzie je posadzić. Po tej wiośnie przechowuję w garażu wykopane białe i fioletowe krokusy. Białe i różowo-fioletowe tulipany i zestaw żółto-czerwonych tulipanów.
Zielony będzie bukszpan obwódka, kule i świerk na pniu.
Wiosną wiśnia kwitnąca i cebulowe, a potem będzie przerwa aż do róż i lawendy. Właściwie nie wiem co jeszcze można tam wsadzić by nie było wtedy smutno. Chyba że te żurawki różowe przed kulami z bukszpanu.
W tej przerwie kwitną też azalie. Ale tu raczej ich nie wstawię.

No te faliste linie bliższe są mojemu sercu


na razie zostaw może kamyki, buksiki, roże i lawendy. a żurawki najwyżej dosadzisz, zobaczysz jak to się będzie prezentować jak zrobisz, jak pochodzisz koło tego. ja w tym układzie róże bym widziała białe i z jakiś takich trochę pokładających się, dość niskich. tak ze 2 może 3 krzaczki. a Ty chciałabyś wysoką różę? w jakim kolorze? masz dość mocny kolor elewacji i drzewo na tarasie dlatego poszłabym w biel, będzie się ładnie odbijać i nie będzie wprowadzać kolejnego koloru [lawenda będzie i tak niebieska ). Jedynie co to chyba u Ciebie jest dość mokro, prawda? Lawenda chyba woli trochę suszy... ale z paroma krzakami można spróbować
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies