Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

belonia 13:49, 30 cze 2014


Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 51
Malgosik napisał(a)
Tylko nic nie kwitnie latem.
Funkie teraz mają jeszcze swoje fioletowe kwiatostany + żurawki będą i trochę smutno... zielono, żółto i niepozornie fioletowo
lub też fioletowo-pomarańczowo w przypadku zmiany żurawek.


A nie myślałaś o wprowadzeniu tam hortensji?
Repertuar kolorystyczny dość bogaty, warunki siedliskowe podobne do różaneczników i azalii a kwitną po nich nawet do późnej jesieni
____________________
W krainie gliny i jaskrów
Malgosik 13:54, 30 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dzięki belonia
Tylko hortensje są dość wysokie, a Miłorząb zaszczepiony na 1,6 m tylko.
Już różaneczniki będą dość wysokie, będę je ciąć by ponad płot nie wyrosły, nie chcę mieć frontu zapchanego wysoko. No i te RH odgrywają tam rolę takich właśnie krzaków jak hortensje. Musiałabym je przenieść, a tam są dla nich najlepsze warunki.
____________________
Ogród na glinie
agam 10:45, 01 lip 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Witaj Gosiu.
Tak na szybko. Jest niska hortensja "Bobo" do 80cm . A teraz cofnę się i szczegółowo poczytam Twój wątek.
Pozdrawiam
____________________
Aga i Ogródek Agam
Malgosik 12:26, 01 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
agam napisał(a)
Witaj Gosiu.
Tak na szybko. Jest niska hortensja "Bobo" do 80cm . A teraz cofnę się i szczegółowo poczytam Twój wątek.
Pozdrawiam


Witaj agam
Pomyśle o tej hortensji i poczytam.
Zapraszam do poczytania, narazie niedużo stron jest to się da przeczytać....

A tymczasem, żeby nie było że próżnuję, skrobnęłam rabatę frontową.
Trzeba ją traktować dość schematycznie. Dotyczy tego miejsca:


widoczek latem


i jeszcze raz rzut

____________________
Ogród na glinie
Malgosik 12:30, 01 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
proporcje widoczku nie są takie najprawdziwsze, ale narysowałam jak umiałam bez żadnego mierzenia, na oko

w maju rabata wyglądała tak:


muszę posadzić miłorzęba, bo się ukisi w tej doniczce
przed RH rabata będzie przewężona, a przed tujami już jest poszerzona
no i wczoraj posadziliśmy graba, tego w tle w czarnym worze

____________________
Ogród na glinie
Malgosik 12:47, 01 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
może gdybym przeniosła ostatniego fioletowego RH, to pomiędzy RH a tujami weszłyby duże hortensje, miałabym je na wprost okna kuchennego
a dwa RH biało żółte i tak się zrosną w 1 masę, nie będzie widać ile sztuk...
____________________
Ogród na glinie
Kamajla 13:50, 01 lip 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Jak ja bym chciała umieć tak rysować... nawet nie naprędce... na szybko powiem tylko, że hortensje bobo będę miała też, przy wykuszu mylślę, że to jest dobry pomysł. co do reszty nie zdążę się zastanowić, bo młody właśnie się budzi, ale tak na szybko - jakoś takie mam wrażenie, że linia tej wstawki ze żwirkiem powinna iść najpierw zgodnie z linią zawijaska, tak, żeby to "płyneło"... nie wiem jak Ci to dokładnie napisać, ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi przy czym moje odczucie może być mylne, może narysuj sobie drugą wersję i zobaczysz co Ci bardziej leży.

Pozdrawiam
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Malgosik 14:34, 01 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kamajla napisał(a)
Jak ja bym chciała umieć tak rysować... nawet nie naprędce... na szybko powiem tylko, że hortensje bobo będę miała też, przy wykuszu mylślę, że to jest dobry pomysł. co do reszty nie zdążę się zastanowić, bo młody właśnie się budzi, ale tak na szybko - jakoś takie mam wrażenie, że linia tej wstawki ze żwirkiem powinna iść najpierw zgodnie z linią zawijaska, tak, żeby to "płyneło"... nie wiem jak Ci to dokładnie napisać, ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi przy czym moje odczucie może być mylne, może narysuj sobie drugą wersję i zobaczysz co Ci bardziej leży.

Pozdrawiam


Kamajla dzięki za przemyślenia.
Wiem o co chodzi. Wyjdzie ze żwirku taki kielich kwiatowy jak zawinę przy bukszpanowym zawijasku. Narysowałam sobie, ale wydaje mi się że za dużo zakrętów na tak krótkim odcinku. Jak już dojdzie do realizacji to przyjrzę się w realu jakby to wyglądało, tzn. wytyczę linię sznurki/pędzelki tudzież kredki, bo takie narzędzia mam po ręką
Ogólnie przy kostce trudno kłaść ekobord, bo są tam betonowe opory i trzeba podcinać plastik.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 16:55, 01 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
muszę jeszcze popracować nad widokiem z kuchni, bo nad nim nie myślałam
a w międzyczasie zrodził się pomysł na okolice graba
ale to później, najwcześniej jutro coś naszkrabię
____________________
Ogród na glinie
belonia 18:52, 01 lip 2014


Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 51
Malgosik napisał(a)
może gdybym przeniosła ostatniego fioletowego RH, to pomiędzy RH a tujami weszłyby duże hortensje, miałabym je na wprost okna kuchennego
a dwa RH biało żółte i tak się zrosną w 1 masę, nie będzie widać ile sztuk...


No to pomyśl nad tym rododendronem i nad hortensjami. Niezależnie od Bobo (w tym roku posadziłam i lada moment zakwitnie )są i inne hortensje, które nie osiągają dużych rozmiarów a kwitną obficie i długo
____________________
W krainie gliny i jaskrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies