Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Malgosik 11:33, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
wstawiam zdjęcie
to fotomontaż, mam tylko 8 bukszpanów
róża imituje wiśnię umbraculifera


zostaje niewiele miejsca na lawendę:


a z okna kuchennego miałabym taki widok:


3 różne drzewa. Ambrowiec o naturalnej koronie, szczepiony grab pendula o płaczącej koronie i "stercząca" wiśnia umbraculifera.
Chyba podoba mi się to

Dotyczy tej rabatki:

____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:36, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
A tu próba zatuszowania rury, powinno się udać z lekką górką. Raczej nikt jej nie zauważy. Trawa tam nie rosła, to żwirek będzie lepszym rozwiązaniem:


____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:39, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kamajla napisał(a)
Małgosiu, świetnie sobie to rozrysowałaś ja niestety tak nie potrafiłam żwirek jest ok, nie mieszaj. ławeczka super

a nie chcesz tej studni jakoś w rabatę wkomponować i schować?


Hej

Żwirek to miałam na myśli taki już oryginalnie szaro-brązowy. Mamy taki w okolicy do kupienia.

Studnia ładnie by wyglądała wśród traw. Ale niestety od strony płotu jest kranik z wodą i prąd. Musi tam być dostęp. Tak ze zostanie trawa.

I dziękuje za komplement.
Narazie stanęłam z tym projektowaniem.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 13:47, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Nabazgrałam widok jednego narożnika. Nie z tarasu, tylko na wprost ścieżki do śmietnika, gdzie ten śmietnik już widać.

To jest widok z tego miejsca:


Wyszło tak:


Ambrowiec ma obecnie skarpetkę z zielonej funkii, z tyłu pomarańczowa żurawka, żółty berberys i 3 trawy, chyba biało zielone by się zdały.
A po prawej od ścieżki 3 kule bukszpanowe w żółtych funkiach, a dalej bergenia. Ogólnie bukszpan powinien dobrze wyglądać w tym żółtym. Ale czy nie zgubi się na tle żywotników... To jest pytanie.
I jeszcze 2 pytanie, czy fioletowe kwiaty lilaka i bergenii powinny się tu pojawić.....
w sumie funkie też puszczą fioletowe kwiaty.

Co myślicie?

Ten lilak to niekoniecznie musi być, ale moja druga połowa by się ucieszył.
____________________
Ogród na glinie
Tusiala 13:53, 25 cze 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Śliczne rysunki i konkretny plan działań
Ja jak usadowiłam pierwszy raz w tę stronę ekobordy co Ty to poprawiałam. Nie wiem czy to istotne ale widziałam, że żwirek leżeć powinien na tych "łączkach" do ciachania
Pozdrawiam
Malgosik 13:59, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Tusiala napisał(a)
Śliczne rysunki i konkretny plan działań
Ja jak usadowiłam pierwszy raz w tę stronę ekobordy co Ty to poprawiałam. Nie wiem czy to istotne ale widziałam, że żwirek leżeć powinien na tych "łączkach" do ciachania
Pozdrawiam


Dziękuję, to narazie tyko przymiarki, planu działania jeszcze nie ma
tylko papier..
Trochę się wstydzę tych rysunków, bo takie na szybkiego, ale to tylko pogląd, który się za chwilę może zmienić.
Tak mówisz o ekobordach?
tak planuję zrobić na wysypanej żwirkiem rabacie, ale tutaj musiałabym zamocować ekobordy na ruchomej, grubej warstwie żwiru, obawialiśmy się, że nie będzie stabilnie, była tam poprostu dziura
teraz ekobord trzyma się darni, twardego podłoża, nic się chyba nie powinno dziać
____________________
Ogród na glinie
Tusiala 14:03, 25 cze 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Skoro wymagała tego sytuacja to oki
Papier bardzo ważna rzecz
Malgosik 18:14, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ja chętnie posadziłabym jeszcze żółte cyprysiki groszkowe, żółtego cisa kulę, a już przecież mam funkie, berberysy, trawy po świerkiem. I jeszcze żółte tawuły japońskie bardzo mi się podobają. Muszę się trochę hamować. Czerwieni widzę brakuje. Tylko śliwa, choć to fiolet i planowany klon palmowy.
____________________
Ogród na glinie
Madzenka 19:51, 25 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zaznaczam wątek aby śledzić zmiany
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Malgosik 20:25, 25 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marzena2007 napisał(a)
Zaznaczam wątek aby śledzić zmiany


Witaj

Dzięki że zajrzałaś.
Jak nasuwają Ci się jakieś wnioski z postępów moich prac, to śmiało komentuj.
Będę wdzięczna.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies