Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Mgduska 08:54, 23 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Malowniczo i poetycko
Te stipy dają niezwykły efekt, podziwiam, bo u mnie trawy rosną niechętnie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
violaskom 09:29, 23 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Renatko podglądam Twój ogród dość często, choć nigdy nie zostawiłam wpisów. Zachwycam się różnorodnością gatunków i pięknym połączeniem roślin. Bardzo podoba mi się to połączenie stipy i ostróżki jednorocznej, bo to chyba ona na zdjęciu.
Pozdrawiam.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ryska 09:56, 23 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Ivvvona napisał(a)
Renatko, jak się nazywa irys, którego mi dałaś w tamtym roku? Luizjański? U mnie są dwa pąki, a jak u Ciebie?

Tak, a dokładnie Kosaciec luizjański 'Black Gamecock'
Też w końcu ma pąki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:08, 23 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Mgduska napisał(a)
Malowniczo i poetycko
Te stipy dają niezwykły efekt, podziwiam, bo u mnie trawy rosną niechętnie.


Na takie ulewy jak w tym roku występują, to jednak za gęsto je posadziłam. Dziś mam w końcu słoneczny dzień i koniecznie muszę je jakoś ujarzmić.
Udało mi się zrobić zdjęcie dwóch rabatek na raz, bo nie było aut zaparkowanych pośrodku


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:15, 23 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
violaskom napisał(a)
Renatko podglądam Twój ogród dość często, choć nigdy nie zostawiłam wpisów. Zachwycam się różnorodnością gatunków i pięknym połączeniem roślin. Bardzo podoba mi się to połączenie stipy i ostróżki jednorocznej, bo to chyba ona na zdjęciu.
Pozdrawiam.

Witam
Bardzo mi miło.

Z tego co widzę to ja mam Twój ogród w ulubionych ale czy też się wpisałam to nie pamiętam.
Tak, to ostróżeczki. Rosną tam gdzie chcą.
Uwielbiają je fruczaki gołąbki.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
anpi 10:50, 23 cze 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Zwiewne i delikatne te Twoje zestawienia roślin i to jak je potrafisz uchwycić na zdjęciach Jest przecudnie...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
galgAsia 15:08, 23 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Reniu, mam pytanie o martagony. Przeczytałam, że one raczej nie kwitną w pierwszym roku po posadzeniu. Czy u Ciebie było podobnie? Pytam, bo wczoraj zobaczyłam jakby maleńkie pąki kwiatowe... na moich posadzonych tej wiosny w doniczce Czy to w ogóle jest możliwe, czy ja mam majaki...?

Jednak stipie dobrze ze wszystkim i wszystkim dobrze ze stipą U mnie wszędzie gdzie rośnie, dodaje temu miejscu urody
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 18:50, 23 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
anpi napisał(a)
Zwiewne i delikatne te Twoje zestawienia roślin i to jak je potrafisz uchwycić na zdjęciach Jest przecudnie...

Ślicznie dziękuję
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
SylwiaBe 18:57, 23 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Cześć Reniu, zaglądam po raz pierwszy, ale nieostatni
Wyborne zestawienie roślin, a stipy robią mega wrażenie - jak taki zwiewny puch - rzeczywiście, gdziekolwiek by nie rosły dodają powabu i lekkości.
Pozdrawiam
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ryska 19:05, 23 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
galgAsia napisał(a)
Reniu, mam pytanie o martagony. Przeczytałam, że one raczej nie kwitną w pierwszym roku po posadzeniu. Czy u Ciebie było podobnie? Pytam, bo wczoraj zobaczyłam jakby maleńkie pąki kwiatowe... na moich posadzonych tej wiosny w doniczce Czy to w ogóle jest możliwe, czy ja mam majaki...?

Jednak stipie dobrze ze wszystkim i wszystkim dobrze ze stipą U mnie wszędzie gdzie rośnie, dodaje temu miejscu urody


Asiu kupiłam 3 sztuki we wrześniu 2017 w Lilly Garden. Cebule przyszły olbrzymie.
W 2018 kwitły (specjalnie z pąkami zdjęcie).

W 2019 kwitły.


W 2020 też (lewy górny róg fotki)


Wszystko jest możliwe, że zakwitną.
Ze stipy robiłam dziś snopki. Zwłaszcza tam, gdzie gaura rośnie.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies