Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

tulucy 21:19, 19 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ostrogowce są nie do zdarcia. Sieją się bardzo. Na pewno te różowe. Zaczynam je tępić lekko. Ciekawe, czy z białymi tez tka będzie, na razie czekam na drugi rok kwitnienia.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:20, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Zidentyfikowałam dzisiaj, że na pobliskich nieużytkach rośnie żywokost. Bardzo ładny jest. Spokojnie może robić za bylinę ozdobną. Zerwałam parę gałązek i dorzuciłam do wiadra z fermentująca pokrzywą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 22:51, 19 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Haniu, żywokost do pomidorów idealny, super skarb odkryłaś
U mnie za to, w tym roku na "moich" łąkach nie zauważyłam ani jednego okazu, chyba z powodu suszy.
Ćmę w 1szt, zauważyłam wczoraj u siebie. Z pryskaniem czymkolwiek jeszcze się wstrzymuję, ale co chwila zaglądam w krzaczki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
paniprzyroda 22:56, 19 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Białe ostrogowce też się sieją, nieco mniej intensywnie. Reniu, musimy zrobić drugą próbę, mam młode egzemplarze
____________________
Dwa ogrody
ryska 21:16, 20 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
U mnie bardziej sieje się żywokost niż ostrogowiec
Potwierdzam, żywokostowa gnojówka jest dobra do pomidorów.
Pani Przyrodo dziękuję serdecznie ale nie mam ich gdzie posadzić.
Jestem pewna na 100%, że mazurki zbierają gąsienice ćmy bukszpanowej.
Noszą je pisklakom.
Dziękuję Gościniom za wizyty i miłe słowa
Odpisuję na telefonie a tu jakoś małe literki są ( czcionkę mam powiększoną )i unikam.
Pozdawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:52, 21 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
W telefonie się zmieścił
Powojnik Mayleen
Ucierpiał podczas zimy ale i tak jest ozdobą stodoły.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 21:14, 21 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rysko, lubię Twoje zdjęcia i to co przedstawiają także Powojnik Mayleen to gigant, nie mogę się nadziwić. Guernsey Cream zachwycił mnie delikatnością koloru. Ostrogowce też wysiałam, jeszcze małe i podobne na tym etapie do siewek jeżówki bezodmianowej, mam nadzieję, że nie była to pomyłka nasion. Miałabym dylemat, czy usiąść na niebieskim krzesełku, czy na huśtawce. Piękny ten zakątek. W jakim celu przykrywasz ogórki, to ochrona przed ślimakami czy chłodami?

ryska 16:15, 22 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Rysko, lubię Twoje zdjęcia i to co przedstawiają także Powojnik Mayleen to gigant, nie mogę się nadziwić. Guernsey Cream zachwycił mnie delikatnością koloru. Ostrogowce też wysiałam, jeszcze małe i podobne na tym etapie do siewek jeżówki bezodmianowej, mam nadzieję, że nie była to pomyłka nasion. Miałabym dylemat, czy usiąść na niebieskim krzesełku, czy na huśtawce. Piękny ten zakątek. W jakim celu przykrywasz ogórki, to ochrona przed ślimakami czy chłodami?


Hej
Dziękuję za miłe słowa.
Ogórki przykrywałam z racji na nocne spadki temperatury.
Liście ostrogowców mają bardziej soczysty kolor i są błyszczące w porównaniu do jeżówki bezodmianowej.
Dziś wieje, jest zimno ale postanowiłam zrobić remanent fotograficzny w oczku i przy okazji Guernsey Cream uwieczniłam.
Dla Ciebie

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:27, 22 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Rok temu kupiłam trzy pływające wyspy do samodzielnego obsadzenia do oczka.
W jednym posadziłam tojeść rozesłaną z własnych zapasów, do drugiej miętę nadwodną a do trzeciej wywłócznik czerwony.
Wyspa 1
Tojeść rozrosła się na dodatek zakotwiczyła pędami w donicach z irysami.

Wyspa 2
Mięta nadwodna (kupiłam jedną sadzonkę) wypuściła bardzo długie pędy ale ogołociła się w wyspie. Sadzonki wsadziłam i czekam aż znów wypełni całą wyspę.

Znalazłam ją za to w irysach Dorodniejszą

Wyspa 3
Wywłócznik czerwony kupiłam sztuk 3 ale próżno go szukać.
Coś tam kiełkuje, na pewno rukiew wodna ale coś jeszcze. Zobaczymy co za jakiś czas.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:33, 22 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Z tym zamówieniem kupiłam jeszcze:
-marsylię czterolistną
I tu mam miejsce kąpieli ptaków. Coś kiełkuje, na pewno rukiew wodna i to coś jeszcze co nie wiem co to.




-firletkę poszarpaną


-tulejnik kamczacki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies