Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy to się może udać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy to się może udać?

SylwiaKa 07:42, 10 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Witajcie ponownie
Dziękuję, że byłyście kiedy mnie nie było. Ja niestety na swojej wsi mam problem z internetem. "Skończył się" po prostu i musiałam czekać na nowy okres rozliczeniowy. Zalogowanie się na forum graniczyło z cudem ale utrzymanie się już nie wchodziło w rachubę. W sierpniu-wrześniu mam już mieć założony na stałe co wiąże się z pewnymi pracami bo nie mam na domu żadnego komina do którego można by było przyczepić antenę, więc pan od internetu musi zamontować maszt.
Nie próżnowałam jednak przez ten czas i tak jak się domyśliła Małgosia sadziłam Efekty:



Zdjęcie robocze, zrobione od razu po skończeniu aby wysłać mamie. Teraz uprzątnięte ale nie mam jak zrobić zdjęcia bo u mnie pada.
Wczoraj objeździłam jakieś 20 sklepów/szkółek w poszukiwaniu miłorzęba na tę rabatę ale niestety nie znalazłam. Jeśli już są to bardzo nisko szczepione. Tak więc póki co rabata pozostaje niedokończona.
Miłorząb będzie posadzony w prawym górnym rogu. Czy wydaje Wam się, że powinnam tam jeszcze coś dosadzić? Trawy?


Kasya, Ozz - witajcie
Działka faktycznie nie jest mała. To dobrze i źle bo kupując taką nie zdawałam sobie sprawy ile będzie w niej roboty i jakie koszty pochłonie zagospodarowanie jej Rabaty wstępnie mam już wyznaczony ale zagospodarowuję je pojedyńczo ze względu na finanse przede wszystkim. Zaczęłam od tej rabaty bo dużo czasu spędzam przy stole skąd jak już pisałam widok właśnie na tę rabatę.
Teraz wzięłam się za rabaty wzdłuż kostki od podjazdu do domu i dalej zamierzam robić przód domu bo dopóki nie ma dużego tarasu za domem czas spędzamy na małym tarasiku przed domem.
Tu początki rabaty wzdłuż alejki:


____________________
Malgosik 10:21, 10 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
SylwiaKa napisał(a)
Witajcie ponownie
Dziękuję, że byłyście kiedy mnie nie było. Ja niestety na swojej wsi mam problem z internetem. "Skończył się" po prostu i musiałam czekać na nowy okres rozliczeniowy. Zalogowanie się na forum graniczyło z cudem ale utrzymanie się już nie wchodziło w rachubę. W sierpniu-wrześniu mam już mieć założony na stałe co wiąże się z pewnymi pracami bo nie mam na domu żadnego komina do którego można by było przyczepić antenę, więc pan od internetu musi zamontować maszt.
Nie próżnowałam jednak przez ten czas i tak jak się domyśliła Małgosia sadziłam Efekty:



Zdjęcie robocze, zrobione od razu po skończeniu aby wysłać mamie. Teraz uprzątnięte ale nie mam jak zrobić zdjęcia bo u mnie pada.
Wczoraj objeździłam jakieś 20 sklepów/szkółek w poszukiwaniu miłorzęba na tę rabatę ale niestety nie znalazłam. Jeśli już są to bardzo nisko szczepione. Tak więc póki co rabata pozostaje niedokończona.
Miłorząb będzie posadzony w prawym górnym rogu. Czy wydaje Wam się, że powinnam tam jeszcze coś dosadzić? Trawy?


fajny prostokącik
____________________
Ogród na glinie
dorciabe 15:18, 10 lip 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Witaj Sylwia będę Ciebie podglądać
Bukszpany posadzone, trawsko zielone aż oczy bolą, dobrze się zapowiada
pozdrawiam
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
jula81 15:36, 10 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Dosadź sobie trawki .Turzyce z bukszpanem-bedzie ładnie.Trawy dodadzą lekkości i zapełnią pustą przestrzeń.
Do turzyc proponuję Ci konwaliki- na kamyczku jasnym będą rewelacyjne
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
SylwiaKa 16:10, 10 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za odwiedziny
Trawsko zielone i rośnie jak szalone - co tydzień kosimy! Mąż przynajmniej ma zajęcie jakieś w ogrodzie Póki co - podoba mu się. Zobaczymy jak długo bo dopiero trzy te koszenia były, trawa niedawno zasiana.
Trawki kupiłam, dwa rodzaje ale jak ostatnia idiotka nie zapisałam sobie jak się nazywają. Będę jeszcze dokupowała, więc sprawdzę. Konwalniki póki co sobie odpuszczę bo okropnie drogie - przynajmniej w mojej okolicy, malutka sadzoneczka 15 zł. Żeby dały efekt na tej rabacie musiałabym ich kupić ze 20 a to już spore pieniądze. Chyba, że znajdę je gdzieś taniej albo większe sadzonki.
Dorcia, czy Ty się wybierasz w przyszłą sobotę do Gosi?
____________________
dorciabe 16:37, 10 lip 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
SylwiaKa napisał(a)

Dorcia, czy Ty się wybierasz w przyszłą sobotę do Gosi?


Siem wybieram
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
KasiaWB 22:49, 10 lip 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
cześć krajanko ja też się wybieram Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
BusyBee 10:00, 11 lip 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ja też witam- troszkę dalej mam do Was, bo z Białej Podlaskiej. Na spotkanie nie dam rady dojechać, ale będę odwiedzać Twój ogródek
Trawki też polecam....
Pozdrawiam, Kasia
____________________
U BusyBee w ogródku...
SylwiaKa 11:39, 11 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Cześć Wam koleżanki ogrodowiskowe Ja co prawda mam gości w przyszły weekend ale Gosia pisała, że jesteście umówione na dosyć wczesną porę i tak sobie myślę, żeby się wyrwać z domu choć na godzinę żeby Was poznać Zwłaszcza, że mam do niej bardzo blisko.
Kasia, w Białej Podlaskiej mieszka moja przyjaciółka, matka chrzestna mojej córeczki
____________________
BusyBee 18:26, 11 lip 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
A to milo
____________________
U BusyBee w ogródku...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies