Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy to się może udać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy to się może udać?

SylwiaKa 14:15, 03 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Witam Was wszystkich serdecznie
Kilka miesięcy temu razem z mężęm i 3,5 roczną córeczkę wyprowadziliśmy się na wieś nie mając pojęcia "z czym to się je". Marzyliśmy o ciszy i spokoju, której tak bardzo brakowało nam w mieście. Marzenia się spełniają - nie chcielibyśmy już teraz wrócić do miasta.
Teraz z naszego ugoru próbuję stworzyć coś na kształt ogrodu. Nie mając o tym zielonego pojęcia. A oto on:



Działka ma kształt prostokąta, wokół niej pola, z czego tylko jedno uprawiane a na reszcie bujny chwast Dwa lata temu zasadziliśmy żywopłot grabowy wzdłuż całego ogrodzenia - w dwóch rzędach, mam nadzieję, że będzie gęsty - dosyć mocno go wiosną tnę.
Poza żywopłotem rośnie tu kilka roślinek ale żadna z nich nie była przemyślanym przeze mnie zakupem tylko prezentami od mamy i teściów, na zasadzie: "dziecko, wykopałam Ci od siebie cośtam bo u Was tak pusto a macie tyle miejsca".
Obecnie głowię się nad pierwszą w swoim życiu i ogrodzie rabatą:


Wymiary rabaty to 2,5x5m - nie muszą być ostateczne - mogę ją powiększyć. Bukszpany zostają - niekoniecznie w takiej konfiguracji. Co do host i trzmieliny - nie jestem pewna. Za bukszpanami, które stoją w rządku pasowałoby coś na pniu. W wątku o planowaniu rabat Danusia poradziła mi miłorząb na pniu "Pendula". Choć początkowo planowałam tam rośliny zimozielone to przyznaję, że pomysł z miłorzębem bardzo mi się spodobał. Mam tylko nadzieję, że uda się go dostać w mojej okolicy.
Chciałabym aby rabata była ładna z każdej strony - okno, które widać za nią jest oknem z jadalni, widzę tę rabatę siedząc przy stole.

Jeśli zechce Wam się dorzucić od siebie uwagę, zdanie, radę będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam
Sylwia
____________________
Gocha 15:22, 03 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam krajankę i pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
SylwiaKa 15:23, 03 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Poczytałam trochę o miłorzębie Mariken, który proponowały dziewczyny w wątku o projektowaniu rabat i mam zgryza bo on podobno lubi miejsca osłonięte a u mnie niestety póki co działka pusta, więc wiatr hula Szukam więc dalej.
____________________
SylwiaKa 15:26, 03 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Gocha napisał(a)
Witam krajankę i pozdrawiam


Małgosiu - witaj
Ja tu dopiero pierwszy dzień piszę, więc jeszcze niezbyt dobrze potrafię się odnaleźć - póki co tylko Danusiowe realizacje podglądałam. Z przyjemnością poczytam Twój wątek krajanko A Ty sam Lublin czy okolice?

A czy możesz Małgosiu podpowiedzieć gdzie w okolicach naszego pięknego miasta dobrze jest się zaopatrywać w rośliny? Ja dopiero raczkuję w tym temacie i pojęcia nie mam gdzie szukać szkółek - póki co zaopatruję się tylko w dwóch, które mijam jadąc z Lublina na moją wieś
____________________
jula81 16:04, 03 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Sylwia , zobacz sobie ten wątek - realizację ogrodu gdzie są cisy na pniu i kule . u ciebie mogą być też bukszpanowe kule
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=53
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Kasya 16:58, 03 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41933
zaznacze sobie i bede zagladac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ozz 00:43, 04 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Skupiłabym się nad rozrysowaniem planu (przynajmniej zarysu rabat i trawnika) dla całości ogrodu, a potem by realizować/dopracowywać poszczególne rabaty.

Inaczej będziesz cały ogród dopasowywać potem do tej pierwszej nie zawsze udanej kompozycji.

Działka ładna, wymiarowa, duuużo ciekawych rzeczy można zrealizować
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Malgosik 11:39, 04 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Danusia pisała o Miłorzębie Pendula
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:45, 04 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ta prostokątną rabatę wciągnęłabym do większej, np tak:



naprawdę ręka na myszce się trzęsie., trudną nad nią zapanować, w narożnikach linia zaokrąglona miała wyjść, a linie rabat równoległe do granicy działki

jak się odezwiesz, to skasuję te bazgroły

może jakieś ścieżki zrobić, np z kamieni rozrzuconych w trawie, ale musisz ustalić skąd dokąd się poruszacie po trawniku

no i w którym miejscu z kuchni chcesz zejść na trawę
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 14:33, 07 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gdzie się zapodziałaś?
Sadzisz?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies