Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wysuszony trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Wysuszony trawnik

mateusz_prakt 15:53, 17 lip 2014

Dołączył: 07 lip 2014
Posty: 14
Witam,


Dbam dokładnie o trawnik, a mimo wszystko mam wypalone przez słońce place.

Co zrobić, żeby się to nie robiło ?
____________________
gemciu83 16:37, 17 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Dbasz o trawnik tzn. jak dbasz ile, jak często i czym nawozisz ?

Wypalone place to efekt czego ?

Wrzuć fotkę.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Sebek 18:59, 17 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może to być również spowodowane mniejszą ilością próchnicy w glebie, być może suczka załatwia w tych miejscach swoje potrzeby fizjologiczne albo czego Ci nie życzę masz opuchlaki w glebie i zjadają korzenie trawy. .. Najlepiej wgraj zdjęcie to może się okaże co to jest
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:16, 17 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podstawą są zdjęcia objawów, jak u doktora, bez pacjenta nie diagnozujemy problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michal91 18:47, 26 lip 2014

Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 1
Witam. Dołączyłem do tego forum dosłownie przed chwilą, gdyż mam od niedawna problem z trawnikiem. Mianowicie od miesiąca trawa na znacznych obszarach zaczęła mi obumierać. Pojawiły się rozległe jakby wypalone, pożółkłe place, darń nie trzyma się podłoża do tego stopnia, że niekiedy podczas koszenia trawa zostaje miejscami dosłownie wyrwana kosiarką. Wcześniej trawnik był regularnie koszony, a ponadto na wiosnę otrzymał odpowiednią dawką nawozu - mieszanką azotu, fosforu i innych związków. Myślę, że jedną z przyczyn mogą być mrówki, które od ładnych kilku miesięcy zadomowiły się niemal w całym trawniku, ale to tylko moje przypuszczenia, ponieważ nie jestem żadnym znawcą w temacie. Stosowałem przeciw nim odpowiednie preparaty biobójcze i to dwa razy w celu likwidacji gniazd. Proszę o radę i wskazówkę co należy w opisanej przeze mnie sytuacji uczynić.

Pozdrawiam

gemciu83 21:38, 26 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Mam radę, weź szpadel i w kilku miejscach tych suchych wykop dół.
Sprawdź czy w glebie nie ma białych larw - pędraków.

Druga opcja to czy a) w glebie jak na nią patrzysz nie ma otworów o średnicy ok. 1cm. b) czy na trawnik zlatują się szpaki i gawrony ?


Pytanie - kiedy trawnik usechł ?
Podaj jaki nawóz podałeś i w jakiej ilości i na jaką powierzchnię dałeś te dawki.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 11:28, 27 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/734-pedraki-w-trawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mateusz_prakt 09:03, 09 wrz 2014

Dołączył: 07 lip 2014
Posty: 14
U mnie okazało się, że dosłownie niecałe pół metra pod trawnikiem znajdował się gruz. Nowa działka i ukryty gruz. Niestety muszę wszystko rozkopać, bo o trawniku w tym miejscu mogę zapomnieć.
Gruz, piach i trochę ziemi ...
____________________
CebuleKwiatowe 17:39, 24 wrz 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Kwestia nawozu i pielęgnacji, polecam poszukać sprawdzonego środku i spróbować uzdrowić swój trawnik, sprawdź także ph gleby bo obstawiam że jest bardzo niskie.
____________________
Martina 23:29, 11 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Witajcie. To i ja poproszę o poradę. Po powrocie z urlopu zastałam mój trawnik w opłakanym stanie. Nie posiadam nawadniania ani nikogo mógłby go podlewać codziennie podczas mojej nieobecności a ostanie upały niestety zrobiły swoje. Poniżej przesyłam zdjęcie nieszczęsnego trawnika. Doradźcie mi proszę co z nim zrobić. Czy jest szansa aby się odbił przy intensywnym polewaniu?
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies