Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pędraki w trawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pędraki w trawie

Agnieszka 13:10, 06 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Moją trawę pożerają pędraki. Jakie są sposoby ich zwalczania?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 23:30, 06 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W czerwcu przykryć siatką trawnik aby nie wyleciały chrabąszcze.

Kiedyś zlewaliśmy glebę preparatem GROT, ale teraz chyba już jest wycofany. Dostępny preparat nazywa się Dursban.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 19:37, 21 cze 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)
W czerwcu przykryć siatką trawnik aby nie wyleciały chrabąszcze.

Kiedyś zlewaliśmy glebę preparatem GROT, ale teraz chyba już jest wycofany.


Dzięki. A sąsiadka mówiła mi o jakichś nicieniach. Co to za robale?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 08:32, 29 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nicienie to raczej chyba na opuchlaki (preparat Larvanen) na pędraki nazywa się Nemasys.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
baraga1904 08:19, 30 cze 2011


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Pani Maja Popielarska w swoim ostatnim odcinku programu " Maja w ogrodzie" pokazywała sposoby na pędraki. Ekspert który gościł w programie pokazywał środek chemiczny na to paskudztwo. Warto zobaczyc ten odcinek.
Gardenarium 16:55, 01 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Warto obejrzeć, ja nie oglądałam tego odcinka. Jestem ciekawa co wymyślili eksperci.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nata_hom 21:15, 02 lip 2011

Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1
ten preparat too biomass sugar - jest drogi. ja na razie spróbuję chemią: kupiłąm dursban. zobaczymy
wawik 08:08, 15 lip 2011


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Na pędraki najskuteczniejsze są krety, ale i krety trzeba polubić
____________________
hanka_andrus 08:32, 15 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Fakt.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 09:15, 16 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam nazwę preparatu, o którym mówiła Maja w programie.

http://majawogrodzie.tvn.pl/128,Walka-z-nicieniami-i-pedrakami,porada.html

Materiał z 326 odcinka "Maja w ogrodzie"

Cytat:

Gdy w murawie żyją pędraki, daje się ją zdjąć z gleby jak dywan.

Pan Maciej ma w zanadrzu jeszcze jedną metodę na pozbycie się nicieni, a także pędraków. Lekarstwem jest naturalny preparat – produkt odpadowy z produkcji trzciny cukrowej: Biomass Sugar.

Ważna jest stosowana dawka: na 10-litrową konewkę wlewamy 150 ml preparatu. Preparat podajemy w dzień deszczowy i pochmurny, koniecznie na mokry trawnik. Jedna 10-litrowa konewka przeznaczona jest na 25 m kw. powierzchni.
Zabieg powtarzamy co dwa tygodnie, regularnie dwa lub więcej razy. Przy okazji poprawiamy wygląd trawy, bo Biomass Sugar, jako wodny roztwór cukrów, jest również dobrą odżywką dla roślin. Na koniec trawnik obficie podlewamy, wmywając Biomass na głębokość 10-15 cm, tak żeby dotarł do nicieni lub pędraków.

W lipcu i sierpniu powinniśmy zastosować Biomass, aby zwalczyć nowe pokolenie pędraka, które jest najbardziej wrażliwe na działanie wszelkich środków pędrakobójczych. Trzeba robić to regularnie, co roku, żeby likwidować kolejne najmłodsze chrabąszcze. Jest to jedyna metoda na te trudne do pokonania owady, które mogą przylecieć do naszego ogrodu z miejsc, gdzie nie są zwalczane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies