Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nowy trawnik - filc i inne problemy po założeniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowy trawnik - filc i inne problemy po założeniu

leon79 17:41, 05 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 8
Ale chyba już za póżno na nawożenie?
____________________
marbrz 17:41, 05 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Do połowy października praktycznie można nawozić. Tereny sportowe intensywnie eksploatowane jak boiska do połowy listopada. Więc syp spokojnie.
leon79 17:41, 05 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 8
Ale gdy trawnik ma 4 tyg nie będzie problemu? Jeszcze jedno pytanie. Jaki nawóz? Jesienny ( z małą zawartością azotu)?
____________________
marbrz 17:41, 05 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Zwykły jesienny wystarczy. Dawka wg rozpiski. Wiek trawy nie ma znaczenia.
leon79 17:42, 05 paź 2015

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 8
Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam sąsiada zza miedzy
____________________
kd501 08:48, 22 sie 2016

Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 4
Witam.
Mam pytanie do znawców tematu, dot. roślinki ze zdjęcia - czy to jest rodzaj trawy, czy chwast? Występuje w kilku miejscach na trawniku, więc nie wiem, czy była w mieszance traw, czy jest po prostu chwastem( tak podejrzewam).

Jak widać - liście ma nieco podobne do trawy. Problem w tym, że rośnie bardzo nisko przy ziemi na dość sporą szerokość co powoduje, że w okolicy ciężej jest wyrosnąć "normalnej" trawie... Do tego wypuszcza wysokie kłosy.


Czy można to potraktować roundupem? ( z wyczuciem, pędzelkiem po liściach, żeby nie opryskać większej ilości trawnika). Próbowałem wyrywać, ale pomimo silnych liści, roślinka się obrywa często przy gruncie, a korzenie zostają...

jason 08:57, 22 sie 2016

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
To chwastnica jednostronna. Wyrywaj, jak nie da rady, nacinaj nożem pod ziemią i wyciągaj. Jest jednoroczna, jak nie pozwolisz jej się wysiać to za rok jej nie będzie. Roundup (Puma działa najlepiej na nią) niewiele pomoże teraz bo za nim zacznie działać to zdąży się rozsiać.
kd501 09:20, 22 sie 2016

Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 4
Dziękuję za szybką odpowiedź.
To w takim razie jeszcze 2 pytania, bardziej dla zaspokojenia ciekawości

1. Rozumiem, że ten chwast rozsiewa się za pomocą wypuszczanych kłosów, o których wspominałem - czy nie wystarczy w takim razie sukcesywne ich obrywanie/obcinanie ?

2. Czy jeżeli podetnę nożem korzeń (ale częściowo zostanie w ziemi) - to roślina nie odrośnie już ?
Gardenarium 09:32, 22 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chawst rozsiewa się poprzez nasiona, a nasiona są w tych kłosach. One już są więc wyrywaj w całości najlepiej, przecież jeśli się wyrywa to nie będziesz specjalnie zostawiał korzeni.

Polecam poczytać tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku?page=16#post_2
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:59, 02 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
widex2 napisał(a)
Witam,
Potrzebuję pomocy, nowy trawnik z nową ziemią do trawników oraz nawóz został założony pod koniec marca, cały czas zadbałem i podlewałem oraz kosiłem a także nawoziłem rzadko żeby nie spalił, trawa była piękna i gęsta, a teraz nie dawno kiedy pojechaliśmy na dwa tygodnie na wakacje i wróciliśmy a a tu taki przykry widok na trawę i jak mam uratować trawę. czy mam dokupić weltykulator oraz jeszcze raz posiać nasiona do trawników? potrzebuję o radę.
Przesyłam zdjęcia.
Pozdrawiam




Skosić nisko, lekko wertykulować (bardzo płytko) albo grabiami wygrabić. Posiać nasiona i posypać ziemią urodzajną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies