Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Aldony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Aldony

Danusza 13:41, 22 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj Aldona, no widzisz zawsze wraca się do korzeni ciekawe rozwiązania pokazujesz
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
monteverde 14:43, 22 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Aldono!! nie bądź taka skromna, nie powiedziałabym, że masz złe nasadzenia, na 3 zdjęciu nic bym nie zmieniała, na rabatach dodałabym trochę koloru, na włazach postaw donice z nasadzeniami i jakąś np.ozdobę ogrodową, wszystko powolutku, wiadomo,że nie można wszystkiego zrobić od razu, jeżeli inne sprawy związane z domem potrzebują nakładów finansowych, widać,że w przejściu k/domu jest cień ,dosadź tam jeszcze np,żółte hosty z tyłu np. różaneczniki lub inne cieniolubne, aha i napraw płot))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pwl 17:05, 22 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Witaj Aldono, masz piękny ogródek! , taki zadbany i według mnie bardzo przemyślany. Wąskie przejście przy domu super zagospodarowałaś. Ten żwirek wygląda bardzo fajnie. Wolne miejsca możesz zamienić w rabaty z kosaćcami syberyjskimi. Wyglądają bardzo ładnie całe lato a w szczególności gdy kwitną i według mnie najlepsze jest sadzenie ich w grupach ponieważ wtedy można uzyskać niezły efekt. Zobacz na zdjęciu:


fot. crocus.co.uk
odmiana "White Swirl".

Jeśli mogę coś jeszcze zaproponować to ten fajny placyk przed wejściem możesz obsadzić wzdłuż bukszpanami i stworzyć z nich malutki szpaler. Na początku najlepiej obsadzić tylko placyk wokół ponieważ bukszpan raczej do tanich nie należy a w miarę cięcia możesz robić już nowe własne sadzonki ponieważ bardzo łatwo się ukorzenia. bardzo dużo jest w sklepach teraz tej rośliny:


fot. crocus.co.uk
to Agapanthus Headbourne hybrids i może będzie Ci pasowała


____________________
paweł
monteverde 17:15, 22 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Aldona zobacz u Grzesia w wątku niby pełno roślin, ale one ze sobą współgrają pomimo wielorakiej kolorystyki i faktury)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joku 20:17, 22 mar 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Ja też witam. Bardzo mi się podoba to wąskie przejście między płotem i domem. Piękna kamienna ścieżka. Możesz zdradzić jak ją zrobiliście? Pozdrawiam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hania 20:47, 22 mar 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witam w naszym gronie pozytywnie zakręconych ....bardzo podoba mi się to kółeczko z przodu,dobry pomysł...powodzenia!!!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Niage 21:43, 22 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Ogródek jeszcze młodziutki, ale zapowiada się ciekawie Ścieżka kamienna z boku domu jest super
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
aldona 09:04, 23 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie i słowa otuchy. Cieplej robi się na sercu. Wszystkie podpowiedzi wezmę pod uwagę. Dodam jeszcze jakieś zdjęcia i może jakiś plan z wymiarami, żeby było łatwiej. Scieżkę kamienną układał pan, który się zajmuje takimi pracami, chyba na podsypce z suchego betonu dopasowywał i układał kamienie. Niestety z biegiem czasu niektóre kamienie się obluzowały, nie jest wykonana zbyt solidnie. Emilianoparmezano na pewno zrobiłby to lepiej, jest mistrzem w dziedzinie łupania kamieni ( pewnie nie tylko ).
____________________
Ogródek Aldony
aldona 09:06, 23 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
____________________
Ogródek Aldony
aldona 09:18, 23 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Zobaczcie jakie mam sąsiedztwo! Kiedy budowaliśmy dom przed nami było puste pole, miały być domki jednorodzinne. Plany zagospodarowania terenu się zmieniły i przed moim domem stanął bardzo okazały blok. Staram się zasłaniać, ale rośliny wolno rosną, a duże są drogie. Dobrze, że za domem mam trochę miejsca,gdzie mogę się ukryć przed wzrokiem sąsiadów. Ale bieganie po rannej rosie topless raczej odpada
____________________
Ogródek Aldony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies