Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Aldony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Aldony

Gardenarium 18:57, 24 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lubię to zdjęcie, nigdy więcej tej rabaty nie powtórzyłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 10:18, 25 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Joasiu cieszę się, że Ci się podoba, zapraszam jak najczęściej, wejście nie jest złe, ale muszę dopracować resztę.
Iwonko dziękuję za odwiedziny i dobre rady. W tym kółku co roku sadzę petunie, które się ładnie rozrastają i kwitną całe lato.Jednak pogoda nie zawsze sprzyja, w ubiegłym roku nie wyglądały dobrze, bo najpierw padały deszcze a potem była susza. Pomyślałam, że czas zmienić dekoracje na coś mniej wymagającego. Wejście mam od południa, latem panuje tu skwar, nie wiem, czy bukszpany by sobie poradziły, begonie pewnie byłyby dobre, pięknie wyglądają te plamy czerwieni u Danusi. Myślałam też o trzmielinie i lawendzie albo o czymś czego nie trzeba codziennie podlewać, może macie jakieś pomysły.
Naprawy wymaga to co jest pod płotem. Z lewej strony kółka , między wjazdem a wejściem może być rabata nr 1, wymiary 4.70 x2. Rośnie tam wiąz holenderski "Wredei", świerk kłujący i klon zwyczajny. Rabata nr 2 między wejściem a śmietnikiem, wymiary 5.50x2, rośnie tam migdałek, żywotnik zachodni jakiś żółty, jodła koreańska i wierzba japońska. Może da się coś dokomponować do tego,żeby dobrze wyglądało, jeśli trzeba będzie to coś wyrzucę. To jest strona południowa, ale od płotu jest trochę cienia.
____________________
Ogródek Aldony
aldona 10:35, 25 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Muszę też ograniczyć ilość kolorów w ogrodzie, tak trudno się zdecydować, tyle roślin mi się podoba, wszystkie, które proponuje Danusia w swoich realizacjach. Odkryłam hortensje, lawendę, jeżówki, różne trawy,znam ich wiele, ale nie umiem ich ładnie połączyć w całość. Czy może być taki zestaw kolorów-czerwony, żółty, fioletowy? A co z pomarańczowym? Bardzo podoba mi się czarna rabata Danusi, albo takie połączenie czarnego ze srebrnym. Może mi coś doradzicie.
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 20:17, 25 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli lubisz czerwony to do tego raczej pasują podstawowe kolory: żółty, niebieski, no ten fiolet może być.
Ale jeśli różowy to lepiej do niego nie dodawać już czerwonego, a niebieski, biały rożne inne odcienie różu do amarantu.

Jeśli lubisz pomarańczowy, to zrób rabatę cieniowaną - żółty, pomarańczowy - czerwony. Do tego dobrze wygląda jeszcze granatowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 21:03, 25 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Dziękuję Danusiu za podpowiedź, różowy raczej odpada, mam elewację w kolorach żółto- pomarańczowych. A jak może wyglądać taka cieniowana rabata, czy to cieniowanie trzeba zastosować w całym ogrodzie? Chyba zostanę przy tej pierwszej wersji z czerwienią.
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 14:21, 26 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej by było, gdyby cały ogród był w jednakowej tonacji. Jednak można kolorystykę zróżnicować, jeśli masz wyodrębnione rabaty, nie złączone ze sobą i położone w różnych zakątkach ogrodu.

Kwiaty w tych kolorach będą pasowały do Twojej elewacji i dodałabym jeszcze ciemnoniebieskiego.
Jednak nie muszą to być wcale kwiaty, mogą być liście.


Np z krzewów berberysy, tawuły japońskie o żółto-pomarańczowych liściach, przeróżne żurawki, złociste iglaki.

Poniżej kwiaty z angielskich ogrodów.









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
badara 15:32, 26 mar 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Ach ! te czosnki ,to Globemaster,jeszcze na niego nie trafiłam
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
aldona 16:10, 26 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Bardzo lubię rośliny o dekoracyjnych, kolorowych liściach. Dzięki forum odkryłam róznorodność żurawek, na pewno dosadzę w dużych ilościach, czerwień kwiatów może być tylko dodatkiem. Podobają mi się też te fioletowe zakątki, i wszystkie te klimaty z kulami bukszpanowymi i ekranami z cisa,a także hortensje Limelight. Czy to wszystko da się jakoś pogodzić?
____________________
Ogródek Aldony
Sebek 16:13, 26 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak widzisz u Danusi takie połączenie jest nie tylko zgodne, ale jaki daje super efekt. W donicach możesz posadzić np. canny o ile masz je gdzie przechować na zimę. Do elewacji świetnie pasowałaby canna durban
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aldona 20:28, 26 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Dziękuję Ci Sebku,nie przestajesz mnie zaskakiwać, jesteś taki młody a taki dojrzały. Rzeczywiście ta canna jest bardzo ładna, ma ciekawe liście. Miałam kiedyś inną w donicy, ale nie przechowała mi się dobrze.
____________________
Ogródek Aldony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies