Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Aldony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Aldony

kaisog1 20:33, 29 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Aldona tak sobie na to patrzę i myśle.... (projekt nowych rabat) A czy nie byłoby dobrze "pociągnąc" język rabaty 6 bardziej na trawę, wydłużyc rabatę 5 tak by powstało "wejście" między 5 a 6. Wykorzystać pergole, która tam jest i postawić w tym wejściu.... Zrobi się kącik warzywno, owocowy (bo zakładam, że te drzewa i krzewy to owocowe)
Rabate nr 5 wybrzuszyłabym tam gdzie wybrzusza się ścieżka do altany i po lewej stronie ścieżki dowaliłabym kolejną rabatę
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:52, 29 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Propozycja przeniesienia wrzosowiska na prawo od altany, a po obu stronach ścieżki dodatkowa rabata, która przechodzi z jednej strony na drugą, dobrze gdyby roślinki też miały kontynuację z jednej na drugą stronę.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 08:20, 30 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Danusiu, bardzo Ci dziękuję, analizuję Twoją propozycję. Podoba mi się pomysł z rabatkami wzdłuż ścieżki, też o tym myślałam,może mogłyby być wysypane żwirem? Zastanawiam się, czy jak się włączy altankę w rabaty, to nie będą za duże, bo tam jest do ogrodzenia w prawo 4.80, a do góry 3.40. Bardzo podobają mi się te Twoje żwirowe kółka z ciurkadełkiem z obwódką z bukszpanu, gdzie mogłabym je umieścić?
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 08:27, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za altaną Ci zrobiłam zielony ekran z cisa, od niego odchodzi w prawo wrzosowisko (moja propozycja) więc te rabatę można obrzeżyć bukszpanem i w tym zrobić źródełko, wysypać żwirkiem.
Albo jeszcze lepiej z lewej jest też taki klin, doskonały na źródełko.
Za altaną posadziłam Tobie jakieś duże drzewo typu platan, tulipanowiec, żeby altana była jakby w zaciszu.

Można poprowadzić pas trawnika za altaną, ale ekran z cisa lub czegoś innego trzeba zostawić, ale na lewo wychodzi się na te drzewa, co są już posadzone i nijak nie pasuje. Rabatę, te 4,80 można obsadzić krzewami, dereniem "Elegantissima", hortensją Limelight i miskantami "Gracillimus".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 08:36, 30 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Dzięki, spróbuję to sobie ułożyć w głowie. Przed tymi drzewkami owocowymi też myślałam o jakiejś rabatce, żeby zasłonić krzaki owocowe, ale nie zabierać im słońca. Może jakieś trawy i byliny?
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 08:44, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do drzew owocowych pasują hosty, jeżówki, żurawki, miodunka (Pulmonaria), brunnera.
W zasadzie sporo można dopasować i do tego miskanty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 09:03, 30 mar 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Dziękuję Ci Danusiu, na Ciebie zawsze można liczyć. Powoli zaczyna mi się układać w całość, gorzej jest z przedogródkiem, gdzie mam posadzonych wiele roślin i nie wiem jak to poprawić. W takiej sytuacji jest dużo początkujących "ogrodników", którzy sadzą co im się podaba, a póżniej nie wiadomo jak to zmienić. Gdybyś mogła zerknąć swoim fachowym okiem.
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 09:24, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aldona napisał(a)


To bardzo ładne jest, na rabacie iglakowej są piękne rosliny, tylko za dużo okazów, one ze sobą konkurują, walczą o prym.
Może zostaw Conikę, zwisające drzewko (karagana?) i coś do tego posadź kulistego przysadzistego, a resztę przesadź na rabatę bliżej ulicy, co tam masz w trawniku 3 drzewa.
A do tych 3 sztuk dosadź wiecej plam 3-4 gatunki, ale po kilkanaście sztuk. Trzmielinę, wrzośce jakieś np.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:27, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na moim planie- rabatę z lewej nr 2 można zrobić cieńszą, ale trzeba wykroić tam trawę. Podosadzać rośłin więcej. Ten niebieski świerk na kiju z frontu dobrze będzie wyglądał przy altanie po prawej na wrzosowisku nowym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:31, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




Ten projekt wydaje mi się podobny

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies