Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

kaisog1 23:12, 27 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Te dwa pierwsze to front ogrodu nie? To ostatnie zdjęcie to "tyły" ciurkadełka? (wnioskuje po ciągu lawendy )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 23:15, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te dwa to front, a drugie zdjęcie bok domu idąc od frontu.
przy ciurkadełku też są w kompozycji ze stożkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 08:47, 28 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Malgosiu,
Twoj rysunek jest piekny, dziekuje
Przenioslas domek w prawy dolny rog, ale to jest na wprost mojego widoku z tarasu Chyba lepiej zeby zostal tam gdzie jest teraz i nie rzucal sie w oczy.
Duze drzewko w prawy gornym rogu jest super. Podoba mi sie jak Danusia to zrobila w Ogrodzie rysowanym kreską (srodkowe zdjecie w 3 rzedzie).
Taras niestety ma schody na calej dlugosci prawego i gornego boku, wiec nie wiem czy zywoplocik na gorze i ta polokragla rabatka beda pasowac. Jak myslicie?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 09:49, 28 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Półokrągła rabatka jak najbardziej pasuje, domek jest wysłonięty żywopłotem, można przed nim posadzić także drzewo, żeby zasłaniał dach. Coś pisałaś że domek nie może być z tamtej strony?
Trzeba by teraz "ubrać " ten projekt w większe okazy - szkielet ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 10:39, 28 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
chyba lepiej, zeby domek zostal w lewym dolnym rogu (tam gdzie jest teraz). To zwykly drewniany schowek, wiec po co go eksponowac na wprost tarasu.
Moze lepiej przesunac kolko bardziej w rog?

Danusiu, a to ze do polokraglej rabatki bedzie mozna zejsc po schodkach to bedzie dobrze wygladac? Podesle zdjecia tarasu, zebyscie mialy pelniejszy obraz. A moze na schodkach postawic w tym miejscu donice? Kupilam na jesieni takie drewniane skrzynie:

____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 10:53, 28 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
i te nieszczesne studzienki:



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
kaisog1 12:06, 28 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Karolino - domek narzędziowy nie będzie widoczny bo otacza go z każdej strony żywopłot Jak radzi Danusia, można też tam posadzić drzewo. Zrobiłam z tego taki "atrakcyjny" kącik roboczy. Pergole mozna obsadzić różami (kochaja słońce) .

Jak rysowałam ten projekt to cały czas zastanawiałam się gdzie są schody od tarasu hahahha A jak podniesiecie teren to nie "wejdzie" on na schody? Rady dwie ;D wyrzucić częśc schodów (no bo po co aż tyle ) albo będę cos kombinować. Najlepiej bedzie jak cykniesz fotkę dokładną tarasowi i wtedy pomyślimy.

Ahhh co to tych studzienek.... Najlepiej weż kawal sznurka, wydrukuj projekt i zobacz "na żywca" jak to wyjdzie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
coli 12:56, 28 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
niestety schody sa wysoko, a teren przy domu jest juz wyzej niz koniec dzialki, wiec sie nie zasypia.

Malgosiu, nie obraz sie, ale ten domek jednak niech zostanie z tylu. Nie chce go w tym rogu.

Czy piasowiec bedzie dobry na sciezki? Jaka grubosc musza miec takie lamance?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
kaisog1 13:25, 28 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Karolino ja się absolutnie nie obrażę ;D Przecież to jedynie moja propozycja, jakis zarys, który możesz wykorzystać lub nie

Co do ścieżek to Danusia będzię tu wyrocznia
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
coli 15:11, 28 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Wzorujac sie na Twoim projekcie i oczywiscie pomyslach Danusi zrobilam cos takiego, tylko te studzienki przeszkadzaja
Moze przed nimi lepiej wyplaszczyc rabate i dac wyspe?

____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies