Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

kaisog1 13:14, 29 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
.....to nie starość, ja dostałam takich "zaników" pamięci kiedy syna urodziłam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
coli 14:51, 29 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Poniewaz zalamalam sie chwilowo brakiem mozliwosci ciekawego zaplanowania glownych rabat (zaraz zasypie te studzienki i problem sie rozwiaze ), postanowilam pomyslec co posadze na pn-wsch rabacie wokol domu.
Czy takie rosliny beda sie nadawaly do cienia i w bliskie sasiedztwo domu:

tuja wschodnia "Aurea Nana"
bukszpany
berberysy Bagatella
żurawki Midnight Rose i Citronelle
irgi, irga Dammera 'Mooncreeper', irga drobniutka Cotoneaster perpusillus, irga szwedzka 'Coral Beauty' (nie wiem ktora )
hosty,
thuja Danica na pniu
thuja Golden Globe
Ilex crenata "Golden Gem"
tojeść rozesłana 'Aurea'
hortensja bukietowa 'Limelight'
jałowiec sabiński 'Tamariscifolia'

____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
kaisog1 17:00, 29 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jałowiec sabiński odpada - lubi słońce i znosi półcien. Golden Globe i Danica też są polecane na słoneczne stanowiska...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pwl 17:45, 29 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
kaisog1 napisał(a)
Jałowiec sabiński odpada - lubi słońce i znosi półcien. Golden Globe i Danica też są polecane na słoneczne stanowiska...


dokładnie, jałowce gdy nie rosną w pełnym słońcu i w miarę suchym podłożu dostają
białego nalotu, ich pokrój zmienia się na niekorzyść i tracą trochę kolor. Doświadczyłem
tego na własnym przykładzie Teraz przez to zdarzenie już nigdy nie posadzę jałowca
Hosty i żurawki będą miały tam jak w raju. Myślałaś jeszcze np. o żywopłocie z cisa, z
tego co wiem jemu chyba w ogóle nie przeszkadza że rośnie w cieniu. Ja w tym roku
planuje zrobić taki szpaler z cisza, bardzo mi się podoba, spróbuje go też zaszczepić
____________________
paweł
monteverde 18:24, 29 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja mam cisa w cieniu, wyciąga się jednak do słońca
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
coli 18:51, 29 mar 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
To potrzebuje cos szczepionego na pniu i jakas kulke w wersji cieniolubnej. I kolumny, moze cis Wojtek?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
kaisog1 19:53, 29 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Szczepiony na pniu moze być bukszpan także Mnie się wydaje, że w zacienieniu cis nie da rady....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 20:15, 29 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pniu może być cis i bukszpan, a także ostrokrzew i trzmielina. Wojtek jako kolumnowy także, Moje cisy w większości rosną w cieniu lub pólcieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:26, 29 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
gardenarium napisał(a)
Na pniu może być cis i bukszpan, a także ostrokrzew i trzmielina. Wojtek jako kolumnowy także, Moje cisy w większości rosną w cieniu lub pólcieniu.


Bo Tobie Danuś wszystko rośnie a "normalnym" ludziom jakoś nie chce Ty byś chyba zeschniętego patyka ożywiła....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 08:02, 30 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No może w tym też jest trochę racji, ale podstawą jest dobre podłoże do dołka, żeby nie sadzić tylko w to co jest w ogrodzie, No i podlewanie konieczne.

Cis dobrze rośnie w cieniu, bukszpan też i ostrokrzew. Dzięki Gosiu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies