Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jodła kalifornijska - Abies concolor

Pokaż wątki Pokaż posty

Jodła kalifornijska - Abies concolor

Karabela 22:49, 28 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
zastanawiam się nad posadzeniem jodły kalifornijskiej u mnie w miejsce serbów, które niestety uschły. Podobno lubi wilgotne stanowisko. Możecie napisać jakie macie z nią doświadczenia i pokazać zdjęcia?

Myślałam o odmianie do małych ogrodów, np. Silberlocke
do towarzystwa miałaby hortensje Limelight, kulki bukszpanowe i byłaby tłem dla Buka Rohan Obelisk
____________________
Eksperymentarium
MagdaK 11:37, 24 wrz 2014


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Również mam pytanie odnośnie Jodły kalifornijskiej, jaka jest w uprawie? Chciałabym posadzić kilka po zewnętrznych stronach działki, razem z tujami i sosnami.
____________________
ZbigniewG 21:50, 24 wrz 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Karabela Silberlocke to odmiana jodły koreańskiej - chyba że ostatnio pojawiła się taka kalifornijska

Magda kalifornijska jest łatwa w uprawie tylko pamiętaj że gatunek to potężne drzewo
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 14:12, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tytuł wątku faktycznie - jodła kalifornijska a treść jodła koreańska Silberlocke.. hmm, zmienię tytuł chyba?
Nie przeniosę posty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:16, 14 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MagdaK napisał(a)
Również mam pytanie odnośnie Jodły kalifornijskiej, jaka jest w uprawie? Chciałabym posadzić kilka po zewnętrznych stronach działki, razem z tujami i sosnami.


To ogromne drzewa, wielkie, nawet sobie nie wyobrażasz jak wielkie. W dodatku atakuje je Tutaj masz różniste objawy, więc szkoda na nią miejsca, a nawet może zbraknąć

A jak posadzisz jeszcze z sosnami to możesz mieć wielki kłopot. Chyba że posadzisz co 10 metrów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaK 15:35, 16 paź 2014


Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 81
Dzięki za informację, dobrze że zapytałam
____________________
iglaczek 14:17, 20 lis 2014

Dołączył: 18 lis 2014
Posty: 19
Magdo, są karłowe i miniaturowe jodły kalifornijskie. Są bardzo ciekawe i piękne. Co do gleby, to wolą suchsze niż wilgotniejsze. W tych ostatnich mogą gnić korzenie. I słoneczko bardzo lubią.
anitan 12:06, 21 maj 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
po przesadzeniu ubiegłej jesieni kilkuletniej jodły z niecierpliwością czekam na młode przyrosty. Nadal się nie pojawiły Gałązki są jednak nadal w ładnym kolorze.
Ekipa układająca siatkę na krety, podniosła poziom dzialki, no i też część nad korzeniami jodły na około 5-10cm. Martwię się, czy jej to nie zaszkodzi?
Odsypać ziemii bezpośrednio pod koroną czy zostawić bez strachu?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
ZbigniewG 20:45, 23 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Anita po przesadzeniu ma prawo strajkować do następnej wiosny , jeżeli przy sadzeniu nie posadziłaś zbyt głęboko to 5-10cm nie zrobią jej krzywdy

moja kalifornijka z przeszczepionym wierzchołkiem ma spore przyrosty ale druga ma ledwo ledwo

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anitan 11:52, 25 maj 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
uff, dzięki Zbigniew.
Bardzo bym chciała, zeby drzewko się przyjęło. Oprócz żywopłotu, to jedyne, jakie było na działce. I największe.
Trzymam kciuki za moją jodełkę.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies