Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzony z pasją

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzony z pasją

Makao_J 13:45, 08 maj 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
O mój bosze ale ekstra awatarek masz.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
szemusia 22:37, 08 maj 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Hej, Karol, dawno mnie nie było, a tu takie widoki
Avatar super Elegancik z ciebie
I ogród ślicznie ci zielenieje. Piszesz, ze woda chlupocze - chyba wszędzie to samo... jeśli cię to pocieszy
A dopytam o brzozy, bo mi się mignęły na zdjęciu - kuszą mnie, bo wkrótce zwolni mi sie jeden kąt w ogrodzie i mogłabym je tam umieścić. Moje pytanie - czy zauważyłeś, żeby pod nimi nie chciały rosnąc inne roślinki? Bo brzozy zabierają całą wodę? Jak pamiętam, to nie masz nawadniania?
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Karol99 16:11, 09 maj 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Kawa napisał(a)
pięknie się wszystko zazieleniło
jasne akcenty super rozświetlają ciemną zieleń drzew
super


Właśnie starałem się, żeby nie było monotonnie. Nie lubię takiej jednolitej zieleni, która się ze sobą zlewa, stad te mocne akcenty.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 16:11, 09 maj 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Makao_J napisał(a)
O mój bosze ale ekstra awatarek masz.


Bardzo dziękuje
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 16:15, 09 maj 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
szemusia napisał(a)
Hej, Karol, dawno mnie nie było, a tu takie widoki
Avatar super Elegancik z ciebie
I ogród ślicznie ci zielenieje. Piszesz, ze woda chlupocze - chyba wszędzie to samo... jeśli cię to pocieszy
A dopytam o brzozy, bo mi się mignęły na zdjęciu - kuszą mnie, bo wkrótce zwolni mi sie jeden kąt w ogrodzie i mogłabym je tam umieścić. Moje pytanie - czy zauważyłeś, żeby pod nimi nie chciały rosnąc inne roślinki? Bo brzozy zabierają całą wodę? Jak pamiętam, to nie masz nawadniania?


Hej

Wiesz co, odnośnie brzóz, to prawdą jest, ze to dość spore pijaczki. Jak sadzisz brzozy, to wystarczy wybrać odpowiednie rośliny i dodatkowo posadzić je wraz z terminem sadzenia brzóz. Wtedy ziemia nie jest zbita i poprzerastana przez korzenie i jest po prostu prościej roślinie się przyjąć i zaklimatyzować.. Na pewno przy brzozach nie sprawdza się tuje. Ja mam posadzone trawy ozdobne i wszystkie się super sprawdzają. Mogę Ci polecić tez wszelkie krzewy ozdobne: derenie, berberysy, tawuły, forsycje, pecherznice itp. One radzą sobie z konkurencja o wodę bez problemu. U mnie się sprawdziły, no tak jak mówię , ale tuje na pewno odpadają.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
szemusia 21:34, 09 maj 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Dzięki za info o brzozach
Uspokoiłeś mnie odnośnie traw, bo właśnie takie towarzystwo im planowałam. O tujach zapamiętam
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Karol99 14:22, 11 maj 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
szemusia napisał(a)
Dzięki za info o brzozach
Uspokoiłeś mnie odnośnie traw, bo właśnie takie towarzystwo im planowałam. O tujach zapamiętam


O trawki możesz być spokojna, poradzą sobie na pewno.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mirka 14:45, 11 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Karol99 napisał(a)


Hej

Wiesz co, odnośnie brzóz, to prawdą jest, ze to dość spore pijaczki. Jak sadzisz brzozy, to wystarczy wybrać odpowiednie rośliny i dodatkowo posadzić je wraz z terminem sadzenia brzóz. Wtedy ziemia nie jest zbita i poprzerastana przez korzenie i jest po prostu prościej roślinie się przyjąć i zaklimatyzować.. Na pewno przy brzozach nie sprawdza się tuje. Ja mam posadzone trawy ozdobne i wszystkie się super sprawdzają. Mogę Ci polecić tez wszelkie krzewy ozdobne: derenie, berberysy, tawuły, forsycje, pecherznice itp. One radzą sobie z konkurencja o wodę bez problemu. U mnie się sprawdziły, no tak jak mówię , ale tuje na pewno odpadają.
O widzisz Karol i to jest bardzo cenna informacja Masz pod brzozami nawadnianie?.Jak mistanty w kole ruszyły u ciebie u mnie słabo wychodzą.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Ewa777 14:56, 11 maj 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Cudny spacer po ogrodzie
Avatarem jestem zauroczona
Były u Ciebie przymrozki?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Karol99 14:18, 20 maj 2017


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mirka napisał(a)
O widzisz Karol i to jest bardzo cenna informacja Masz pod brzozami nawadnianie?.Jak mistanty w kole ruszyły u ciebie u mnie słabo wychodzą.


Mam nawadnianie, ale za mało nitek więc dolewam dodatkowo.

Miskanty super ruszyły, potem zrobię fotki.

Mirko siałem na jesieni pęcherznice na próbę i udało się, będę miał sadzonki
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies