Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 23:36, 11 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
To teraz róże




z tyłu usechł nam cyprys - już jest wycięty.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
bdan 06:40, 12 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Wiatj Ewo. Miło, że do nas dołączyłaś, róże, hortensje - wszystko co lubimy pokazujesz. Czekam na więcej i zapraszam do siebie
Karol99 09:53, 12 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ewa777 napisał(a)
To teraz róże




z tyłu usechł nam cyprys - już jest wycięty.


róże przepiękne
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Ewa777 14:07, 12 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Zdjęcia przedstawiają ogród widziany z piętra. Nasza działka jest w kształcie trapezu. Po lewej stronie bok jest dłuższy, po prawej krótszy. Działka ma spadek. Przy domu jest wyżej, na końcu działki niżej. Ziemia to glina, bardzo twarda. Posadzenie w niej roślin sprawia bardzo dużo trudności. Wierzchnią warstwę wymieszaliśmy z piaskiem używając glebogryzarki (takiej mniejszej niż używa Danusia). Mąż ją prowadził, a maszyna podskakiwała na 30-40cm w górę. Żeby wykopać dół pod większą roślinę używaliśmy nawet wiertarek! Na tę mieszankę gliny z piaskiem nawieźliśmy dobrej ziemi, ale warstwa ta ma jakieś 10 cm.
Dom to bliźniak na osiedlu takich samych bliźniaków.
Za naszym ogrodem są bloki. Trawa jest trochę przesuszona ze względu na te upały, które były u nas przez ostatni miesiąc. Podlewanie nie poprawia jej stanu.





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gocha 14:46, 12 sie 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Wpadam i ogladam i czekam na więcej. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Ewa777 15:58, 12 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Witam Małgosiu w moich skromnych progach.
Dodam tylko do tych moich zdjęć, że po prawej mam wschodnią stronę, po lewej zachodnią, na tyle ogrodu północną.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 17:39, 12 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Teraz zdjęcia z przedogródka.
Przy wejściu do domu po lewej stronie znajduje się żywopłot z bukszpanu.
Przy okazji jest to przykład jak nie należy ciąć W tym roku pierwszy raz zaszalałam z elektryczną piłą do cięcia żywopłotu. Wiele osób tu na forum zachęca do cięcia, że to jest łatwe. To ja zamieszczam dowód, że nie wszystkim się to udaje



Po prawej, tuż przy parkingu wokół lampy rośnie jałowiec fachowo cięty przez mojego męża.



Od razu tłumaczę - proszę nie zauważać chwastów. Od dwóch tygodni mamy remont w domu i nie ma czasu na pielenie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 17:56, 12 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Przedogródek za płotem.
Najpierw widok z góry.
Lubię wszelkie linię łukowe, niekańciaste. Takim łukiem posadzone są rośliny w tym miejscu. Chciałabym coś tu dodać do tej rabaty, ale jeszcze nie wpadłam na pomysł. Trawnik jest tu zaniedbany, bo chcemy tu coś dosadzić. Nawet go nie nawozimy, żeby łatwiej go było zerwać w każdej chwili. Miejsce jest bardzo słoneczne (strona południowa), cień jest jedynie rano od tuj sąsiada.





Pod płotem sąsiada rośnie bez pełny biały (ma zakrywać kosze na śmieci) i rządek hortensji. Trochę zastanawiam się, czy nie za blisko płotu je posadziłam.







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:12, 12 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Pod oknem kącik zaprojektowany przez męża. Muszę tu wspomnieć, że mój mąż od wielu lat interesuje się roślinami prowadzonymi w formie bonsai. Kiedyś miał sporą kolekcję na balkonie. Obecnie z braku czasu zaniedbał to swoje hobby, ale jest kilka miejsc w ogrodzie, które mają elementy japońskie. Na forum jest sporo miłośników takich aranżacji, więc może komuś spodoba się i u mnie

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kondzio 19:25, 12 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Bonzai sa super przed ogródek jak go dopiescisz doprowadzisz trawnik to bedzie obłęd w oczach teraz sie nie przejmuj chwastami remont w domu jest ważniejszy
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies