Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 14:06, 20 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Margaret_ka napisał(a)
Witaj Ewo,

Pięknie u Ciebie.
Cudne donice z kwiatami i drzewka bonsai.
Będę Twoim gościem.


Pozdrawiam i witam Cię, Margaret_ko w moim ogrodzie Jak pięknie się nazywasz
Chętnie Cię odwiedzę (jak tylko zrobię obiad)
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 15:24, 20 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa pytałaś o cięcie u mnie w wątku.
Czy chcesz pociąć te 3 złociutkie maleństwa w przedogródku? one mi się wydają ok Jeśli chcesz, można je lekko skorygować, żeby się zagęszczały, ale wyglądają zdrowo
Jak pogoda u Was? Pytam z ciekawości, bo w Sopocie jest teraz mój syn na obozie koszykarskim A on nigdy nie ma czasu gadać
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 15:44, 20 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kasiu, tka pytałam o te złotka Wyglądają ładnie i zdrowo, ale niektóre gałązki wystają. Do tej pory myślałam, że mogą rosnąć bez przycinania, bo trzymają fajny kształt same w sobie.

A pogoda u nas - jest słonecznie z chwilami lekkiego zachmurzenia. W cieniu 19,5'C. Jak na nasze warunki lekko wieje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 15:47, 20 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Zrobiłam dziś zakupy w Biedronce. Uważam, że się opłaca. Jedno opakowanie 3,99zł. W opakowaniu 8 cebulek tulipana lub 6 cebulek narcyza. W ogrodniczych widziałam za cebulkę 1zł lub 1,20zł.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 17:39, 20 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)
Kasiu, tka pytałam o te złotka Wyglądają ładnie i zdrowo, ale niektóre gałązki wystają. Do tej pory myślałam, że mogą rosnąć bez przycinania, bo trzymają fajny kształt same w sobie.

A pogoda u nas - jest słonecznie z chwilami lekkiego zachmurzenia. W cieniu 19,5'C. Jak na nasze warunki lekko wieje


Pojedyncze gałązki śmiało możesz skorygować
Co do pogody - mogłoby być cieplej- zrób coś Ewa- to Twój rewir
____________________
U BusyBee w ogródku...
BusyBee 17:42, 20 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)
Zrobiłam dziś zakupy w Biedronce. Uważam, że się opłaca. Jedno opakowanie 3,99zł. W opakowaniu 8 cebulek tulipana lub 6 cebulek narcyza. W ogrodniczych widziałam za cebulkę 1zł lub 1,20zł.



Widzę, że cebule już są w zeszłym roku kupowałam w B i kwitły super. Muszę się wybrać po jeszcze
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 17:45, 20 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
BusyBee napisał(a)


Pojedyncze gałązki śmiało możesz skorygować
Co do pogody - mogłoby być cieplej- zrób coś Ewa- to Twój rewir


Od piątku będzie cieplej i słonecznie. Obiecuję
A Twój syn ma rozgrywki na powietrzu, czy w hali?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 17:54, 20 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)


Od piątku będzie cieplej i słonecznie. Obiecuję
A Twój syn ma rozgrywki na powietrzu, czy w hali?


Jest na 10dniowym obozie. Dużo w hali, ale jak ładna pogoda to chodzą na plażę
W pon już wraca, więc dobrze, że chociaż weekend ciepły załatwiłaś Dzięki!
____________________
U BusyBee w ogródku...
ana_art 18:30, 20 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
trafiłam do Ciebie przypadkiem
Do Gdańska mam ogromny sentyment... przeczytałam wątek i widzę prześliczne bonsai, to co planujesz będzie fajnie przenikać się z nimi. Berberysy jako obwódka pewnie będą mniej kłopotliwe niż żurawki. U mnie bordowe żurawki rosną na patelni i dają znakomicie radę. Róże na pniu śliczne, jestem ciekawa jak długo je masz
W ubiegłym roku kupowałam w biedronce te pomarańczowe tulipany i pięknie kwitły. Jutro podjadę do B i sprawdzę czy u nas już są cebulki

Czytałam że zastanawiałaś się nad cięciem thuj, myślę że delikatne przycięciee im nie zaszkodzi.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Zuzula 07:11, 21 sie 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
O, w biedronce już są? A ja wczoraj nie wstąpiłam. Może to i dobrze, bo kończę składać zamówienie w sieci. Wylukałam cebule na kilogramy, bo u nas w ogrodniczym narcyze po 1,5 za sztukę, a tulipany najzwyklejsze od 2 zł.

Jakby co, w tesco wrzosy po 3,99zł.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies