Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Malgosik 17:01, 15 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa777 napisał(a)
Małgosiu, nie odpowiedziałam Ci na Twoje pytanie. Bonsaje są z jałowca.


ładnie się prezentują
____________________
Ogród na glinie
Dorota123 22:46, 15 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj Ewo przyszłam Cię odwiedzić, przedogródek zadbany i ładnie się prezentuje, obejrzałam hortensje, które też bardzo lubię. Po remoncie popracuj troszkę nad nasadzeniami przy chodniku. Przekop krzewy i drzewka na jednolitą rabatę, porób kanciki na trawniku, będzie ładniej i praktyczniej. Łatwiej będzie kosić trawnik, a i dzieci będą miały więcej miejsca na zabawę. Wszyscy, którzy tu trafiają, dobrze na tym wychodzą, czerpią garściami z wiedzy i doświadczenia innych. Trochę chęci , dużo pracy na początku, a potem to już z górki. Ja właśnie zdzieram trawnik, który siałam na wiosnę. Jest koszmarny. Mąż się dziwi i kręci głową, że mi się chce to wszystko robić od nowa, ale ja marzyłam już w zimie o pięknym zadbanym i bez chwastów trawniku i będę go mieć!, żeby nie wiem co w końcu my kobiety tak mamy, że dopniemy swego.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:31, 16 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Byłam w tym wątku ,w którym Danusia rozrysowała Ci rabatkę przy chodniku, wiadomo, że jej sugestia to strzał w dziesiątkę. Berberysy bagatelle są piękne mam ich 4 sztuki i dają pięknie kolor na rabacie. Lamówka z bukszpanów nie dałaby tu dobrego efektu. Zamiast berberysa możeszz posadzić żurawki czerwone, lub marmoladki, będzie taniej. Zurawki można pomieszać kolorami, ale nie mniej niż 5 sztuk obok siebie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:53, 16 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Te polecone przez Danusię berberysy są z miniaturek, nie przypominam sobie, aby mnie kiedykolwiek pokłuły.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 23:59, 16 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Dorotko, wyczytałam informacje w internecie na temat tego berberysu i podano, że mają cierniste, kłujące gałązki. Stąd moje pytania. Ale może rzeczywiście nie kłują, to by była dobra wiadomość

Dziś zakupiłam sobie odpowiedni sprzęt - nóż do obrzeży i zabrałam się za robienie kancików na trawniku

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Malgosik 12:26, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa, tak jak napisałam w wątku o pojedyńczych pytaniach, zapewne przy kostce są opory betonowe i ekranik będziesz musiała trochę odsunąć. Jak go będziesz ciąć regularnie, to będzie trochę oddalony od kostki i nie będzie drapać
Ale lawenda odsunięta położyłaby się lekko w stronę ścieżki i też ładnie to wygląda. Zobacz do ogrodu z pompą. Tam się ładnie prezentuje.
____________________
Ogród na glinie
Ewa777 14:05, 17 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
W takim razie wrzucę też tu zdjęcie z moimi projektami nasadzeń na rabatce przedogródka. Dostałam kilka rad na stronie z pojedynczymi pytaniami i wprowadziłam takie zmiany. Może coś jeszcze ktoś podpowie. Wzdłuż ścieżki chcę posadzić berberys bagatelle i podsypać trochę kamieniami takimi jak są pod trzmieliną (żeby zasłonić opory betonowe przy kostce). Na rabacie krzewy białej róży okrywowej, lawenda i różowa jeżówka. Rysunek bardzo schematyczny



Nie wiem, czy dobrze widać - w półkolu rosną już tuje złote i żółte róże na pniu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:10, 17 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Dorota123 napisał(a)
Byłam w tym wątku ,w którym Danusia rozrysowała Ci rabatkę przy chodniku, wiadomo, że jej sugestia to strzał w dziesiątkę. Berberysy bagatelle są piękne mam ich 4 sztuki i dają pięknie kolor na rabacie. Lamówka z bukszpanów nie dałaby tu dobrego efektu. Zamiast berberysa możeszz posadzić żurawki czerwone, lub marmoladki, będzie taniej. Zurawki można pomieszać kolorami, ale nie mniej niż 5 sztuk obok siebie.


Wczoraj w ogrodniczym oglądałam roślinki i żurawki czerwone były po 14,80zł, a berberysy bagatelle za 13,50zł. Mała różnica, ale jedna berberysy tańsze.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 15:01, 17 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Witaj Ewciu

przeczytałam Twój wątek i mam kilka przemyśleń. Z przodu masz gorąco? Bagatelki będą lepsze niż żurawki. Nichętnie rosną na takiej patelni, przypala im liście. Moje poprzenosiłam w półcień, dopiero dają radę. Z małych berberysów mam bagatell i admiration- oba rosną w pełnym słońcu i radzą sobie super. Tak, są kolczaste, ale raczej trzymają pokrój i niewiele z nimi roboty

Masz porządeczek i smaczek przy tym bonsaju, ta rabatka do zmiany jest obok?

Masz piękne hortki- u mnie bardzo mroźnie i kwitną mi tylko bukietowe, mimo, że inne okrywam więc szczęściara z Ciebie
Różyczki też świetne jak nazywa się ta biała? Ma tam chyba karteczkę...Bardzo mi się podoba

Ziemi nie zazdroszczę, ale mam w sumie podobnie. Trzeba sporo wsypywać dobrej ziemi pod nowe rośliny, aby rozluźniać glebę, ale to na pewno wiesz. Ze względu na ziemię i suszę, mój trawnik taki jak Twój

Pozdrowionka
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 15:29, 17 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Witam Cię, Kasiu, w moim ogródeczku.
Ta rabatka do zmiany jest na przeciwko tej z bonsajem. Z hortensjami nie było tak wesoło, przez 2-3 lata nie kwitły. U mnie mniejsze mrozy, ale wiatr jest zawsze i zimą mrozi rośliny.
Ta biała różyczka na pniu ma karteczkę, ale z napisem "Róża pienna" Bardzo wkurzające jest to, że brakuje podpisów przy roślinach. Przez to mam ich sporo, ale nie znam nazw. Różyczka bardzo mi się podoba, bo kwitnie niestrudzenie od maja. Planuję dokupić jeszcze jedną. Widziałam takie same różowe.
Trawnik planuję odbudować do jesieni. Zadałam pytania na wątku trawnikowym. Może ktoś coś podpowie. Jak będziesz miała jakiś pomysł na trawnik, to daj m znać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies