Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

BusyBee 15:47, 17 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)
Witam Cię, Kasiu, w moim ogródeczku.
Ta rabatka do zmiany jest na przeciwko tej z bonsajem. Z hortensjami nie było tak wesoło, przez 2-3 lata nie kwitły. U mnie mniejsze mrozy, ale wiatr jest zawsze i zimą mrozi rośliny.
Ta biała różyczka na pniu ma karteczkę, ale z napisem "Róża pienna" Bardzo wkurzające jest to, że brakuje podpisów przy roślinach. Przez to mam ich sporo, ale nie znam nazw. Różyczka bardzo mi się podoba, bo kwitnie niestrudzenie od maja. Planuję dokupić jeszcze jedną. Widziałam takie same różowe.
Trawnik planuję odbudować do jesieni. Zadałam pytania na wątku trawnikowym. Może ktoś coś podpowie. Jak będziesz miała jakiś pomysł na trawnik, to daj m znać


Ja pomysł na trawnik? Hi hi hi sama sobie nie radzę czytałaś pewnie....

Wiem, że swój powinnam cały zrandapować, poczekać 3 tygodnie, glebogryzarką przemielić, wygrabić, wyrównać i posiać na nowo... ufff już mi słabo trawnika mam 400 m i robiłam to już 2 razy, przy okazji wybierając pędraki- bleee Nie wiem czy jestem na to gotowa, skutek będzie niewielki, bo gleba słaba...

Ludzie Ci powiedzą, że woda i nawóz czyni cuda- to na pewno prawda czasami miałam ładny trawnik, ale rachunki za wodę- obłęd dla mnie

Jakich rad udzielono Ci odnośnie tego przedogródka i gdzie? Chętnie to przeczytam

____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 15:56, 17 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Ja mam trawnika jakieś 300m2, czyli podobnie mamy.
Moje pytania co do rabatki zamieściłam
tutaj

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 16:28, 17 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Zobaczyłam wszystkie rady. Myślę, że wersja z bagatell się sprawdzi. Popatrz tylko uważnie na lewą stronę chodniczka,i prawą. Czy chcesz, aby do siebie pasowały? Zastanów się, czy mają być w podobnym stylu, czy w innym?
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 16:37, 17 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Kasiu, w tym samym stylu się nie da Mam w ogrodzie kilka miejsc, gdzie rabatki są w stylu japońskim, ale większość to kwiaty i krzewy kwitnące. Na japoński ogród się nie zdecydujemy, a z elementów tego typu też nie zrezygnujemy. To będzie się tak przeplatać. Może to nie pasuje, może kiedyś to zmienimy.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 17:00, 17 sie 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)
Kasiu, w tym samym stylu się nie da Mam w ogrodzie kilka miejsc, gdzie rabatki są w stylu japońskim, ale większość to kwiaty i krzewy kwitnące. Na japoński ogród się nie zdecydujemy, a z elementów tego typu też nie zrezygnujemy. To będzie się tak przeplatać. Może to nie pasuje, może kiedyś to zmienimy.


Myślę, że propozycja Danusi będzie tu fajna, ale nie przesadź z ilością gatunków na nowej rabacie, tak by mimo wszystko pozostała elegancka i nieprzeładowana. O pewien ład i spokój mi chodzi, wtedy będzie pasowała to moja opinia, nie wiem czy słuszna
____________________
U BusyBee w ogródku...
Dorota123 19:41, 17 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Lawendę staraj się kupować kwitnącą, bo mnie 2 sztuki , które kupiłam na wiosnę ładnie się rozrosły , ale mają takie blade kwiatki, a na dodatek jest ich bardzo mało.W połowie lipca kupiłam w ogrodniczym kwitnące o ciemnych kwiatkach, są dużo ładniejsze. Oczywiście nazwy odmiany nie było.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 22:34, 17 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Ja z lawendami mam podobne doświadczenie do Ciebie Dorotko. Kupiłam w maju. Piękne kępki się rozrosły, ale kwiatów mało. Wczoraj w ogrodniczym widziałam małe kępki z dużą ilością kwiatów i takie kupię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:54, 18 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Ogrodowisko jest skarbnicą wiedzy.
Dziś dowiedziałam się, że fusy po kawie można używać w ogrodzie. Przeczytałam o tym u Danusi
A tu jest artykuł
jak wykorzystać kawę w ogrodzie

Wczoraj poczytałam o wrotyczu na opuchlaki. Dziś znalazłam niedaleko domu te roślinki. Muszę wybrać się na nie z sekatorkiem

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:58, 18 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Żeby nie było nieporozumień to wiadomość od Danusi, ale bdan "Mój skromny ogród"
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 23:01, 18 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Moje kwiatki w donicach





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies