Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kamieniste początki Channach

Pokaż wątki Pokaż posty

Kamieniste początki Channach

Channach 20:09, 15 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Witam wszystkich. Postanowiłam i ja pokazać swój kawałek świata, który jest ciągle w budowie. Na razie po kawałeczku zagospodarowuje okolice domu. Z czasem zajmę się pewnie obszarami pod płotem, na razie jednak finansów brak. Prosze o sugestje i podpowiedzi. Więc zaczynam fotorelację.
Najpierw skarpa przy wejściu:
na środku jest świerk srebrzysty na nóżce, wokół żórawki, kilka trawek i 3 fioletowe marcinki. ,
____________________
Aśka - Świat Channach
Channach 20:15, 15 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Dalej mam narożnik, na którym u góry zamieszkała kosodrzewina, pod spodem planowany jest urodzaj roślin skalnych, kolejna ściana to jałowce płożące w 2 kolorach i na środku leszczyna poskręcana o czerwonych liściach. Kolejna ściana to sosna na nózce, płożące jałowce, a z przodu rośliny skalne.


____________________
Aśka - Świat Channach
Channach 20:22, 15 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
I moje zakątki żurawkowe:
____________________
Aśka - Świat Channach
Ewa4 20:37, 15 sie 2014


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj w gronie ogrodowo zakręconych.Pokazuj foteczki bo ładnie .
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Channach 20:39, 15 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Zostało jeszcze sporo do zrobienia, głównie przy wejściu (obie strony chodnika) i liczę na jakieś podpowiedzi.
Musimy jeszcze dokupić sporo ziemi (mamy duże różnice terenu i stąd skarpy pod domem, dodatkowo macierzysta gleba to glina i trzeba ziemi dowieźć).
najpierw to co jest przed skarpą z pierwszego postu (po prawej stronie wejścia:

w narożniku rośnie różanecznik (ziemia jest kwaśna, chcemy jednak dowieźć tu torfu, bo mnie marzy się wrzosowisko. Jest tylko jeden wielki problem:skrzyp mu na imię. Właśnie usilnie poszukuje starane, może nim go zwalcze.
Pod siatką posadzone są trzmieliny pnące.
Pytanie jest takie: jak to będzie wspólgrało z górą?
Bo moje "chcę" może okazać się niewykonalne.

Druga strona chodnika ma się tak:
od siatki jest brzoza pendula jungi, kilka bukszpanów i jakieś kiepskie wrzosy wysadzone z doniczek kupowanych do domu. U góry pobojowisko bo brakło nam kamieni i czekamy na orki i siewy na sąsiednich polach.
tylko co tam zrobic?

Zastanwiam się czy góry z obu stron schodów nie utrzymać w temacie żurawkowo - marcinkowym (wiem monotematycznie),a dołu wrzosowym z obu stron.
Napewno nad bukszpanowo wrzosowo-brzozowym kawałkiem pójda kamienie w formie ścieżki, podobnewykonane do tych z drugiej stronywejścia, muszą tam być schodki bo mamy spad.przy chodniku będa się roswidlac z wyspa na skrzyżowaniu, do góry pójdą szerzej.
____________________
Aśka - Świat Channach
Channach 20:43, 15 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Dziekuję Ewo. Fotek mam mało, nad czym ubolewam, bo jak przypomne sobie, jak to jeszcze na wiosne wyglądało.
Zagospodarowany mam jeszcze tylko jeden kawałek, ale musze tam przesadzić tuje (obciełam spiralnie), bo musimy zmienic bramę na przesówną i będzie mi o nie zaczepiac
Staram się jak najwiecej zrobic sama, mam dużo bukszpanów do posadzenia, kilkadziesiąt cisów, kilka iglaków płożacych, sadzonki żurawek w trakcie ukorzeniania. Rośliny kupuje na raty, cóż pieniądze z nieba nie padają

Zakochałam sie w żurawkach, mąż gęga, a ja je jeszcze posadze przy drewutni, bo tam nie moze być krzaków bo oczyszczalnia przydomowa jest w ziemi .
____________________
Aśka - Świat Channach
Gardenarium 20:55, 15 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym szmatę usunęła, roślnom szkodzisz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Channach 21:01, 15 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
O której części mówimy? Ja mam ją wszędzie pod kamieniami, bo inaczej skrzyp by mnie zarósł na amen, nawet agrowółoknina i kamienie mu nie dają rady i radośnie się przebija, ale nie w takich ilościach jak pierwotnie. Pryskanie, pielenie rozkopywanie nic nie dały, jak dotąd.

Tam gdzie rosną żurawki mam powycinane duże dziury, oprócz jednego nie skończonego kawałka bodaj 6 fotka - tam otwory muszę powiększyć. Tam gdzie skalniak, będzie na szmatę narzucona ziemia i dopiero pójdzie reszta.
____________________
Aśka - Świat Channach
Gardenarium 21:05, 15 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O całość
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Channach 21:08, 15 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
O matko
Nie wyobrażam sobie tej roboty, pozostaje mi wierzyć, że przeżyją.
____________________
Aśka - Świat Channach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies