Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony AZYL

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony AZYL

UlaB 09:55, 16 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
dominka napisał(a)



Ula no właśnie szybkie są, u mnie też opędzlowały w dobę i poszły. Ale też oprysk poszedł. A orliki zaczynają kwitnąć


Moglas nie zauważyć poczatku żerowania - one najpierw powolutku zaczynają, jest ich mało, kilka sztuk na jednej roślinie, po czym nastaje inwazja i w jedna noc znikaja liscie na niemal wszystkich orlikach. Jak szarańcza - najpierw zwiad, potem całe stado Ja mam mały ogród, wiem juz ze u mnie zaczynają na froncie, potem północny bok i kierują sie do tyłu. W ubiegłym roku zauwazyłam je gdy zeżarły mi juz przód i bok, na tył nie dotarły, w tym przyłapałam pierwsze gąsienice gdy pałaszowały druga rośline na przedzie. Wczesniej zwykle pojawiały sie gdy byłam w delegacji i nigdy nie mogłam przyłapac winnego. teraz juz wiem, że po prostu trzeba się codziennie przyglądac młodym orlikom od poczatku maja gdy liscie sa delikatne i zapewne smaczne. W przyszłym roku przymierzam sie do oprysku HT/RT - moze to je zniechęci. W tym roku nei miałam jeszcze przygotowanego roztworu gdy pojawiły sie pierwsze gąsienice wiec siegnęłam po sprawdzony wczesniej mospilan.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 09:57, 16 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
dominka napisał(a)



Cofnęłam się żeby napsiac, że podoba mi się i mordka i to co z tyłu. Co masz położone na schodach i ścianie?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
koliber 10:13, 16 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Cześć Aga

Pospacerowałam, pozachwycałam się (zwłaszcza grillo - wędzarnią - niesamowita jest) i muszę powiedzieć, że super to wszystko wygląda Wypucowane, że "mucha nie siada"

Pozdrawiam
____________________
Zielona przestrzeń
dominka 23:00, 17 maj 2018


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
UlaB napisał(a)


........wiec siegnęłam po sprawdzony wczesniej mospilan.






Cwane bestie, teraz 3 dzień pada, zobaczymy czy jeszcze wrócą, ale chyba już nie.
____________________
Aga- Zielony AZYL
dominka 23:05, 17 maj 2018


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
UlaB napisał(a)


Cofnęłam się żeby napsiac, że podoba mi się i mordka i to co z tyłu. Co masz położone na schodach i ścianie?




Ula na ścianie to naturalny wapień, taras to Venetia 30x60
____________________
Aga- Zielony AZYL
dominka 23:25, 17 maj 2018


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
koliber napisał(a)
Cześć Aga

Pospacerowałam, pozachwycałam się (zwłaszcza grillo - wędzarnią - niesamowita jest) i muszę powiedzieć, że super to wszystko wygląda Wypucowane, że "mucha nie siada"

Pozdrawiam




Koliberku dziękuję mam nadzieję, że na następnym spotkaniu pogadamy, bo w tym roku byliście oblegani i mamy co nadrobić....
A wędzarnia sprawdza się, wszyscy uwielbiamy własne wyroby.
____________________
Aga- Zielony AZYL
Betka 00:27, 18 maj 2018


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Aga o tej porze jak zobaczę takie smakołyki to zaraz do lodówki zastukam hahahah
Pozdrowionka zostawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
koliber 07:12, 18 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
dominka napisał(a)




Koliberku dziękuję mam nadzieję, że na następnym spotkaniu pogadamy, bo w tym roku byliście oblegani i mamy co nadrobić....
A wędzarnia sprawdza się, wszyscy uwielbiamy własne wyroby.


Mam nadzieję

Ale smakołyki zaserwowałaś Mniamuśne
____________________
Zielona przestrzeń
dominka 10:29, 20 maj 2018


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598




____________________
Aga- Zielony AZYL
Betka 11:50, 20 maj 2018


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Aga kiedy będziesz ciepła bukszpany? Jeszcze trochę maja młodziutkie przyrosty. Ciachac czy nie ciachac?
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies