Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki pomidorów, pomidor

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki pomidorów, pomidor

JakubStasicki 21:14, 05 maj 2021

Dołączył: 05 maj 2021
Posty: 2
Mała sadzoneczk.
Czy oberwanie liści jej nie zaszkodzi?
Kredka123 14:17, 23 maj 2021

Dołączył: 23 maj 2021
Posty: 1
Witam,
Czy jest ktoś w stanie okreslic co dzieje się z moimi pomidorami? Pomidory są młode, są to małe krzaczki. Jakieś dwa tyg temu zaczęły się tak skręcać jak na zdjęciach. Są to pomidory uprawiane w szklarnii. Nie maja mszyc itd. Były popryskane miedzianym. Czy one są do uratowania? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
KarolinaSzkl... 22:33, 20 maj 2022

Dołączył: 20 maj 2022
Posty: 2
Kochani pomóżcie bardzo proszę.
Wcześniej uprawiałam warzywka amatorsko w skrzyniach na dworzu, od tego roku mam szklarnie foliową i zaczynają się schody. Ok 2-3 tyg temu zasadzilam sadzonki pomidorow, pomidorków koktajlowych, paprykę oraz fasole.
Na zdjęciach przesyłam to co zaczęło się z nimi dziać. Od razu wspomnę, ze podlewam 3 x dziennie plus podlewa się ok 4 w nocy tez. Co może być powodem tego, ze sadzonki tak zmarniały ?
Będę wdzięczna o pomoc
Karolina
KarolinaSzkl... 22:35, 20 maj 2022

Dołączył: 20 maj 2022
Posty: 2
I fotki
Pomóżcie bardzo proszę



grzybek 21:28, 21 cze 2022

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 19
Cześć! Mój tata ma w tunelu pomidory, kilka odmian. Wszystkie sądzone tak samo, w tej samej szklarni, w tej samej ziemi. Jedna odmiana rośnie pięknie (black prince chyba, w każdym razie czarne), a reszta szkoda gadać, w ogóle nie rosną, marnieją w oczach. Próbował opryskać miedzianem, ale poprawy nie widać. Będę wdzięczna za rady, może jeszcze nie wszystko stracone?

Sadzonki wyglądają jak widać, niemal nie rosną, mają pojedyncze kwiatki, które zasychają.


____________________
olga
Czaj1990 19:22, 22 cze 2022

Dołączył: 22 cze 2022
Posty: 2
Dzień dobry. Mam problem z moimi pomidorami. Wygląda jakby gniły od spodu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to za choroba i ewentualnie jak ją leczyć?
Czaj1990 19:30, 22 cze 2022

Dołączył: 22 cze 2022
Posty: 2
Dzień dobry. Mam problem z moimi pomidorami. Wygląda jakby gniły od spodu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to za choroba i ewentualnie jak ją leczyć?
grzybek 20:43, 22 cze 2022

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 19
Czaj1990 napisał(a)
Dzień dobry. Mam problem z moimi pomidorami. Wygląda jakby gniły od spodu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to za choroba i ewentualnie jak ją leczyć?


Czaj1990, jak widzisz sama szukam pomocy, ale twoje pomidory wyglądają na suchą zgniliznę wierzchołkową (mogę się mylić, jestem raczej zielona z pomidorów). Pooglądaj zdjęcia w necie, czy podobne objawy!
____________________
olga
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies