Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród piękny mieć...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród piękny mieć...

Anias 19:29, 20 sty 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Zima nastraja do zadumy i skupieniu sie na tym co chciałabym oglądać w moim ogrodzi z okien domu. Napewno muszę skończyć przód i bok bo to najczęsciej widzę z okien kuchennych, brakuje mi tu zimozielonych, jest łyso i smutnie..
Podglądam ogrody, podziwiam realizace i staram sie jakoś poukładać te puzzle, ale lekko nie będzie, zbyt wiele mi sie podoba eh.
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
horcia 20:31, 21 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Szkielet ogrodu już masz a to najważniejsze. Myślę, że wystarczy trochę poprawek i będzie super. Nie podchodz do centrum ogrodniczego bez listy (przemyślane zakupy to podstawa) ucz się lepiej na cudzych błędach.

A jeśli chodzi o rośliny do cienia to zaglądnij do bukszpanowego, tam jest ich masa(prawie wszystkie)
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Danucha 23:13, 12 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Wpadłam się przywitać. Późno już, jutro przejrzę wątek. Z uwagi na układ kostek chodnikowych, u Ciebie koła jak najbardziej pasują. Uważam, że koła mają taką zaletę, że nawet w niewielkim ogrodzie wprowadzaja odrobinę tajemniczości i czynią go trochę większym niż jest w rzeczywistości. Dobranoc. Jutro wrócę
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anias 18:30, 13 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Witaj Danucha, Danusia tak?
A z jakich okolic Szczecina jestes? W strone morza czy na poludnie?
Te kola to mnie ostatnio olsnily jak przegladalam watek asicy w watku http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=111
Musze wydrukowac sobie zdjecie mojego ogrodu i naniesc te kola. Problem z tym ze za duzo mi sie podoba i ciezko mi podjac dezyzjeco najbardziej....
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 10:10, 15 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
U mnie juz tez przedwiosnie! Mam pierwszego krokusa!
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 20:07, 16 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Anita1978 napisał(a)
A nie!!! Tam się daje płyn do naczyń , ocet icoś tam, zaraz znajdę przepis....
Jest
4 litry wody
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
Łyżka oleju
0,5 łyżeczki płynu do mycia naczyń
Pól szklanki octu
Opryskujemy róże raz w tygodniu przez cały okres wegetacji, tylko nie w słońcu a najlepiej po zachodzie- ze względu na olej chyba...


Ku pamieci
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
horcia 10:14, 20 lut 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Czy to przepis na oprysk przeciw mszycom?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Anias 14:03, 20 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Tak Horciu, biegam po roznych stronach i czytam takie madrosci!!
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 18:30, 21 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Moze za wczesnie ale jako ze w tylko w weekend mozna cos wiecej porobic, rozpoczelam juz prace w ogrodku. Przycielam hortensje (hmm nie znam nazwy - sa od mojej mamy rosna wielkie i wysokie), oraz hortensje pinky-vinky (patyczki juz w wodzie) przycielam jablonki, pieciorniki, wierzby hakuro. Rano bylo pieknie i cieplo, wypylismy z mezem kawe na dworze ale potem zrobilo sie zimno brrrr. Wiem ze pewnie zima nie powiedziala ostatniego slowa ale ja juz poprostu musialam)))))
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
ren133 11:03, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Anias napisał(a)
Witaj Danucha, Danusia tak?
A z jakich okolic Szczecina jestes? W strone morza czy na poludnie?
Te kola to mnie ostatnio olsnily jak przegladalam watek asicy w watku http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=111
Musze wydrukowac sobie zdjecie mojego ogrodu i naniesc te kola. Problem z tym ze za duzo mi sie podoba i ciezko mi podjac dezyzjeco najbardziej....


Ja też tak mam, że za dużo mi się podoba. Ale by ruszyć z czymkolwiek... w końcu należało podjąć decyzję w kwestii kształtu rabat - wybrałam podobnie jak Ty rabaty faliste
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies