Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rozgardiasz w moim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozgardiasz w moim ogrodzie

boscolo 19:28, 06 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 39
Od lewej 3 hortensje zastanawiam sie czy nie dać jeszcze 4, albo miskanta chinskiego w to miejsce i za świerka serbskiego też

Nasadzenia jeszcze nie skończone musze rząd tui cofnąć pod płot myśle jeszcze nad berberysami admiral przed rodhendrody jeszcze jakieś żurawki , trzmieliny.
Tutaj przed yelow ribon beda hoseri i jalowce horizontalis, które czekają na dosadzenie

Niepokoi mnieoeschniete tuje troche mam nadzieje, że odrzyją

Po środku jałowce i berberysy admiral

Tutaj mam wolną przestrzeń do zagospodarowania ok 5 m. Myślałem o zabraniu tui spod altanki i posadzeniu w to mniejsce. Jednak są one dużo niższe od pozostałych ( ok. 1m) te co rosną od siatki mają ok 150-180, więc jestemw kropce zastanawiałem się nad bukiem pendula na srodku jednak to strona południowa i może liscie przypalać słońce
Nie wiem co posadzić miedzy te cyprysiki zastanawiam się na wierzbą hakuro
____________________
"Rozgardiasz w moim ogrodzie"
rumiankowa 08:20, 07 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Wpisuję się, będę zaglądać. Męski ogród, świetna rzecz podoba mi się ta przestrzeń. Potencjał jest.

A może wrzosowisko? Delikatne plamy kolorystyczne, do męskiego stylu też powinno pasować

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
aptu 08:40, 07 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Hej, za świerka jak coś dasz to zaraz zarośnie, chyba, że chcesz tymczasowo zanim świerk urośnie większy.

Przy cyprysach, co będziesz robił? Ściągasz darń i kombinujesz podłużną rabatkę wzdłuż wjazdu, czy chcesz te wierzby posadzić w trawniku?
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
boscolo 10:51, 07 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 39
Myślałem o sciągnięciu darniny. Odstepy w ciągu miedzy cyprysikami bedzie ok. 2m. Ni wiem czy wierzba bedzie tam pasowała. Musze jeszcze sporo roślin pezesadzić ze srodka ogrodu. Martwie się troche, że mogą się nie przyjąć.
W sobote podczas prac ogrodowych się przeziębiłem. Dziś nie poszedłem do pracy. Co gorsze jest to nowa praca dopiero od tygodnia pracuje, więc głupio troche iść na zwolnienie. Puki co leże i zbieram siły na jutro
____________________
"Rozgardiasz w moim ogrodzie"
aptu 11:24, 07 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
To trzymaj się i zdrowiej, nie wystawiaj nosa na zewnątrz bo faktycznie nie pauje chorować już po tygodniu. Co do przesadzania roślin, to myślę, że jak zrobisz to w odpowiednim terminie (czyli do końca kwietnia, mniej więcej), a potem nie zapomnisz podlewać troszkę to nie powinno im się nic stać - no chyba, że masz olbrzymie drzewa do przesadzenia
Jeśli dasz wierzbę (szczepiona na pniu, tak?) to coś musisz dać na dół, żeby miała "skarpetki" a jak już będą "skarpetki" a do okoła goła ziemia to coś trzeba będzie jeszcze wsadzić i połączyć w jedną całość tę rabatę od samego wjazdu tak mi się wydaję, ale wiesz, że jestem początkująca


pozdrawiam, zdrówka
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
boscolo 07:57, 12 kwi 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 39
Zastanawiam się nad tujami po bokach altany chce je przesadzić z tych miejsc gdzie na żółto zaznaczone

W to miejsce narazie bedzie wygladało to tak:

Możliwe!, że w tym kierunku będe działał
____________________
"Rozgardiasz w moim ogrodzie"
aptu 11:46, 13 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
O mamo! A co ten ostatni rysunek przedstawia?
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies