Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Wykonanie źródełka z kamienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Wykonanie źródełka z kamienia

livia16 01:22, 22 kwi 2018


Dołączył: 16 kwi 2018
Posty: 51
Witam, planuję zrobić właśnie takie ciurkadełko z przewierconego kamienia. Mam pytanie:czy taką pompkę słychać? Przy niektórych oczkach bzyczenie pompki jest bardzo denerwujące..skąd mam wiedzieć czy pompka będzie cicha?
No i oczywiście jak dobrać wydajność? Chciałabym, żeby woda wypływała spokojnie z kamienia, ewentualnie dopuszczam niewielki słup wody.
Z polecanej przez p.Danusię firmy Oese znalazłam np taką:

Informacje techniczne PondoVario 1500 :
wydajność: 1500 l/h Qmax
ciśnienie: 1,9 m Hmax

lub taką:

Informacje techniczne PondoVario 750 :
wydajność: 720 l/h Qmax
ciśnienie: 1,1 m Hmax

Czy będą ok? nic nie piszą o poziomie decybeli..
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
____________________
Jak powstaje ogródek u livii
Sebek 17:07, 22 kwi 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pompki nie słychać, jedynie szmer wody Skoro Danusia poleca Oase to na pewno nie bzyczą - ręczę za dbalosc Danusi o szczegóły wziąłbym tą o większej mocy, bo zawsze ją można zniżyć pokrętłem, które ma każda pompka - przynajmniej powinna mieć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
livia16 02:00, 23 kwi 2018


Dołączył: 16 kwi 2018
Posty: 51
Dziękuję Sebku za radę i oczywiście za pomocny instruktaż wykonania ciurkadełka
____________________
Jak powstaje ogródek u livii
marek_2 11:22, 18 maj 2018

Dołączył: 18 maj 2018
Posty: 18
Jeśli chodzi o te siatki to[] i jestem z nich zadowolony. Są wytrzymałe a jeśli chodzi o rozmiar oczek to mają tam spory wybór więc na każdy etap kupiłem siatkę w jednym miejscu
livia16 00:59, 21 maj 2018


Dołączył: 16 kwi 2018
Posty: 51
Jak widać po avatarku w końcu doczekałam się swojego ciurkadełka
Super sprawa, ale i zaskoczenie ile dynamiki wprowadza taka pierdoła
Rusza się, szumi i nawet ptaszki pierwsze je odwiedziły ( bo to dla nich i od nich się wszystko zaczęło):


____________________
Jak powstaje ogródek u livii
loretta 10:47, 07 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
livia16 napisał(a)
Jak widać po avatarku w końcu doczekałam się swojego ciurkadełka
Super sprawa, ale i zaskoczenie ile dynamiki wprowadza taka pierdoła
Rusza się, szumi i nawet ptaszki pierwsze je odwiedziły ( bo to dla nich i od nich się wszystko zaczęło):


Przepiękniaste! Zazdro-pozytywne, bardzo mi się podoba i takie CUŚ widzę u siebie!
loretta 11:02, 07 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Sebek napisał(a)
A więc na początek musi być na pewno wykopanie dołu, potem umiejscowienie w dole zbiornika.
..

Bardzo wielkie spasiba za instrukcję! Może nie w tym roku, ale ciurkadełko będzie u nas na pewno
Sebek 23:33, 07 cze 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Iivia - gratuluje! Piękne

Loretta - trzymam kciuki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
loretta 15:25, 09 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Dziękuję Sebek, przyda się póki co pan_mąż został powiadomiony, projekt mu się spodobawszy, wykonanie będzie, tylko raczej w nast. roku, teraz wielki remont i w sumie zakładanie ogrodu od zera.
loretta 10:27, 14 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Hej, maz mierzy zamiary na sily i chce mnie przekonac do fontanny gotowej, wiecie, jakas chinska podroba kamienia, bo cena dla mnie akceptowalna to jakis tysiak a z kamienia byloby z 3 tysie , tylko te chinskie mi sie za diabla nie podobaja. Dobrze kombinuje, ze bedzie to obskurne w ogrodzie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies