Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Wykonanie źródełka z kamienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Wykonanie źródełka z kamienia

Sebek 19:26, 24 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A więc na początek musi być na pewno wykopanie dołu, potem umiejscowienie w dole zbiornika.

Danusia radzi, żeby zbiornik ten znajdował się poniżej poziomu gruntu, bo wtedy kładzie się folię w kształcie koła. W kole tym wycina się drugie koło, aby spływała woda wprost do zbiornika, bo folia przybiera wtedy funkcję "lejka". Wtedy mamy pewność, że wiatr nie będzie rozchlapywał wody w grunt i nie będzie jej ubywało zbyt szybko. Jeśli nie będziemy pilnować poziomu wody to wtedy spali się pompka. Jednak ja tego nie zrobiłem i będę pilnował poziomu wody w zbiorniku, który jak na moje scentrowane oko jest wystarczający Po położeniu folii następnie kładzie się kratkę, na której będzie umiejscowione ciurkadełko. Ja dałem kawałek płotu

Następnie ułożyłem siatkę, na którą będzie wysypany żwirek. Może to być także włóknina, lecz chyba lepiej kupić takie coś i ile żwirek nie jest aż tak drobny. Chodzi o zamaskowanie pojemnika, ale także i dekorację. PAMIĘTAJMY O WYCIĘCIU DZIURY NA RURKĘ, żeby potem nie wycinać na ślepo - jak ja . Następnie trzeba ułożyć na kratce ciurkadełko. Oczywiście wiadomo, że musi być umiejscowione na środku Następnie nalałem wody ( u mnie jest gdzieś 5 cm pod krawędzią). Następnie wyczytałem u Was, że można dać kostkę na dno, aby pompka nie zbierała osadu no i tak zrobiłem. Pompkę przyszykował mi już sprzedawca i założył mi na nią rurkę - niestety plastikową. Chyba będę musiał wymienić ją na miedzianą, bo rurka oczywiście pokrzywiona i woda nierówno ścieka po kuli. Strasznie długo upychałem folię, żeby wyprostować wylot wody, lecz i tak będę musiał kupić nową. Po umiejscowieniu pompki w wodzie i rurki w dziurze ciurkadełka podłączamy ją do prądu. A jakaż to radość kiedy woda zacznie z niej wypływać . Wtedy regulujemy ciśnienie wody według własnego upodobania. No i tyle

Na koniec obsypujemy żwirem i sadzimy wokoło rośliny
A tutaj skrócony harmonogram prac
wykopanie dołu
umieszczenie w dole zbiornika
założenie kratki
założenie siatki przeciw wpadaniu kamieni
założenie na kratkę i siatkę ciurkadełka
napełnienie zbiornika wodą
umieszczenie pompki
włożenie rurki do wylotu
podłączenie do prądu
wysypanie żwiru.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 19:34, 24 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
no super "pomysłowy Dobromirze", hahahaha)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 20:25, 24 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niedługo będziemy wasze ciurkadełka oblewać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
barbara_kraj... 22:49, 24 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Dobra robota, tylko czemu zdjęcia się przewracają. A może to Ty wcześniej coś oblewałeś?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Sebek 22:51, 24 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niee, tylko colę piłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
barbara_kraj... 23:00, 24 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Sebuś, a czy na zbiornik nie lepiej było pod kamień kratkę metalową położyć, widziałam gdzieś takie. Kamień na tych drągach nie wydaje mi się stabilny
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Sebek 23:10, 24 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może i się nie wydaje, ale trzyma się hardo Gorzej będzie, gdy pręty się złamią i kula wpadnie do misy, bo waży duuużo.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
barbara_kraj... 01:03, 25 mar 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
No to po ciurkadełku będzie!)
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Sebek 17:22, 26 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Po ukończeniu tamtej pracy możemy obciąć siatkę jeśli jest za duża

A na koniec obsypujemy żwirkiem. U mnie jest granitowy i nie aż tak drobny. Jeśli jest drobniejszy na siatkę połóżmy jeszcze matę ogrodniczą

Nie zapomnijmy dodać roślin - u mnie są to żurawki i czarny konwalnik - pomysł oczywiście zaczerpnięty z realizacji Danusi

No i gotowe. Przyjemny dźwięk wody na pewno wynagrodzi wysiłek włożony podczas budowania źródełka

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:42, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo przyjemne ciurkadełko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies