Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*

jazzy 17:22, 18 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A wiesz, że też miałam plan położyć takie krawężniki na ścieżce, ale nam mocno odradzali to rozwiązanie, z racji takiej że będą pękać, hm.
Ile sezonów one juz u Ciebie leżą? Cos się z tym dzieje? I jak z odsniezaniem?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
siakowa 17:33, 18 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
dopiero latem polozone ale:
- jak nie bedzie na to samochod wjezdzac to bedzie ok nie bedzie pekac
- odsniezanie mysle ze bedIe polegalo na odsniezaniu kazdego kraweznika osobno
- teraz przy opadajacych lisciach bez odkurzacza ani rusz jak masz kamyczki wysypane wokol

ale mimo to efekt jaki jest mi to wynagradza i bym zrobila je znowu
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Madzenka 19:01, 18 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj, widzę, że trawki już Magnolia poleciła mam little bunny i jest przepiekna. Pierwszej najmrożniejszej zimy po posadzeniu (bezśniezne -29 przez wiele dni) kilka sztuk przetrwało a kilka wymarzło.

Red baron zachwyca, wpadnij do mnie to z dzisiaj są zdjecia.
Mam seslerię jesienną i to jest dla mnie hit, kolor, pokrój i szybkość startu wiosna i jeszcze sterczące kłosy pionowo.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
magnolia 21:11, 18 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
EwoG - stokłosy nie znam, nie wiem, ze zdjęć wydaje się z lekka bałaganiarska. Butela- mam z nia zgryz- lubie ją wiosną, i kiedy kwitnie wczesnym latem, a od sierpnia nie cierpię. przesadzała ja z 10 razy bo mnie wnerwia- po kwitnieniu zasycha cała, wygląda to 'spektakularnie'- w sierpniu to zdecydowanie za wczesnie. Do tego zbyt delikatna wg mnie. Nie można jej z niczym wymieszać, przesłonić, bo jest bardzo światłożądna

Kasia- Twoja ścieżka jest piękna. Ja tez mam krawęzniki na płasko i bardzo lubię to rozwiązanie. U Ciebie pięknie się zgrywają z nawierzchnią obok. I donica 'smakowita'
____________________
katiaxx 21:18, 18 paź 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
też myślałam kiedyś o położeniu krawężników w drugą stronę ale pomyślałam że to chyba nie bardzo bo nikt tak nie robi tylko ja wymyślałam jakieś pseudo patenty a tu proszę
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 21:24, 18 paź 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
czy to wzdłuż chodnika to donica ? jeśli tak - to były robione szalunki i lany w nie beton ?

i czy szara kostka obok chodnika się sprawdza - jeśli to podjazd czy nie miewasz brudno na niej ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
siakowa 23:08, 18 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
tak to donica szalunkowana i z bloczkow betonowych postawiona otynkowana tak jak dom tak jak ta donica murek wzdlóz domu. a kostka sie sprawdza . jest gladka wiec moze widac na niej wiecej piasku itp zabrudzen niz na plukanej ale deszcz wszystko zmywa. jest troche cieniowana wiec nawet jak jest mokra to nie przeszkadza. tyle ze mam ja od sierpnia wiec moze wszystko przede mna
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 23:11, 18 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a propo trawek to narazie wygrywaja dwie: imperata cylindrica i Pennisetum messiacum rozplenica

____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 23:13, 18 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
nie chce zeby kwitla nie chce pioropuszy
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 23:15, 18 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
madżenka- odwiedzilam Cie jeszcze przed zaproszeniem - imperata ale bez odmiany red baron zalezy mi zeby byla zielona
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies