Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

mira 20:21, 22 wrz 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rench napisał(a)


Ja kulkowałam wiosną, wydaje mi się,że przygiete do ziemi są bardziej narażone na przemarznięcie.
Ale tak szczerze,ja już więcej nie przypinam
Wszystkie przypinane bardzo to odchorowały w późniejszym okresie.
Tuscany opryskiwana kilkakrotnie,nie może się pozbierać,ścięłam wszystkie pędy wcześniej przypięte,bo były chore bardzo.

Wydaje mi się,że Ania- Mała_Mi pisała u siebie podobną opinię,ale nie jestem pewno,czy to na pewno u niej czytałam.



A to dopiero ciekawostka, ja kulkowałam Toscany i ta po kwitnieniu była mocno ścięta, ale wczesniej też chorowała jak to historyczne to nie wiem, muszę przyobserwować.
Tuscany wypuściła mi taki długaśny pęd i na czubku kępkę liści jak na pniu - takie dziwadło. No to czytam o tych chorobach
hej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 20:30, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33496
Zdaje się że też u Małej Mi czytałam o chorych różach po kulkowaniu. Ja moim przyginam pędy tylko do poziomu, nie do ziemi. Majora bardzo przygięłam, ale jemu to nic nie wadzi. W tym roku potwór mi na trzy metry urósł a przyginać już nic nie mogę, bo miejsca brak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mira 07:29, 23 wrz 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No właśnie jak powinno sie kulkować bo to chyba chodzi o wygiecie do poziomu lub lekko w dół do jakiejś podpory a nie do ziemi ja tak widzialam.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
jolanka 18:46, 23 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Ja przygięłam LO i Morrisa - liście, które były niżej coś zjadało na potęgę, Morris wypuścił takie krótkie łodyżki ale kwiatów tam nie bylo Nie będę więcej tego robić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Rench 19:31, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Urszulla - Tak,Stefania bez względu gdzie rośnie,kwitnie obficie.

Zagajanka - myślę nad tym,muszę najpierw posegregować.
Ty masz też piękną kolekcję,pokaż swój alfabet też
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 19:50, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
mira - Przejrzałam moje książki o pielęgnacji róż i nigdzie nie znalazłam nic o kulkowaniu.Tzn o przypinaniu do ziemi.
Na internecie też tylko opisy na forach ogrodniczych.
Przyginanie do poziomu tak,ale przypinanie do ziemi....

Odnośnie Tuscany,przypięłam tylko kilka pędów,a inne puściłam luźno. Bardzo chore były tylko te przypięte,musiałam je całe wyciąć.

Anda - Masz rację,na dodatek dużo miejsca zajmuje przyginanie do ziemi.
Moja Sympatia przygięta w poziomie wypuściła na grubym, łysym konarze nowe,ładne pędy. Ale te które były przywiązane do podpory też na końcach zbrązowiały,a przywiązywałam ich ogrodniczym drucikiem,powlekanym. Może to właśnie wina drucika ? Sama już nie wiem.

jolanka - Chyba zaczęłyśmy zbyt ingerować w ich kształtowanie,głową do dołu,też byś nie chciała chodzić Ja mam też postanowienie tylko cięcia.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Zagajanka 20:38, 23 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rench napisał(a)

Zagajanka - myślę nad tym,muszę najpierw posegregować.
Ty masz też piękną kolekcję,pokaż swój alfabet też

No właśnie z tym alfabetem to by za dużo trzeba by było wybierać... Moze w przyszłym roku? na razie czekam na Twoje zestawienie
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Rench 23:10, 24 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Zagajanka - Zestawienie alfabetyczne to wyzwanie na długie zimowe wieczory
Przyznam,że nie wiem jak się do tego zabrać nawet,w wizytówce chciałam,ale tam można tylko do 50 zdjęć dodać

Usiłuję uporządkować foldery i utknęłam już na pierwszych dniach czerwca...
Może najpierw te,które były Top-10 tego lata

Mariatheresia
Hodowca - Rosen Tantau 2003
Nie pachnie,ale jej wygląd rekompensuje wszystko.
Powtarza kwitnienie porywami.

W tym trudnym sezonie, pochorowała się lekko,jako jedna z ostatnich.






Najbardziej ją lubię w takim stadium,kiedy jedne kwiaty już są bardzo rozwinięte,a inne mają ciemne pączusie


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Madzenka 23:15, 24 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czekam na kontynuację
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ewik 23:29, 24 wrz 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Renia , cieszę sie , że i Tobie wpadła w oko Tereska , uwielbiam ją
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies