Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

paniprzyroda 06:47, 08 kwi 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dlaczego zanika Ci bodziszek Renarda? Może trzeba mu zmienić miejsce, podzielić, podkarmić? Z fiołkami dałaś czadu, ile tego naskubałaś
____________________
Dwa ogrody
Rench 14:39, 08 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Urszulla - kupiłam małą sadzonkę, po ubiegłej zimie nie wypuściła. Zwykłe rozplenice hameln po tamtej zimie też były przemarznięte,ale miały z czego się odrodzić,a ta mała nie.
_Martini_ Ja tak lubię piwonie,że wciskam je gdzie się tylko da i rosną
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 14:47, 08 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
Dlaczego zanika Ci bodziszek Renarda? Może trzeba mu zmienić miejsce, podzielić, podkarmić? Z fiołkami dałaś czadu, ile tego naskubałaś


Chyba muszę go przesadzić na słoneczne stanowisko.O ile się pokaże w tym sezonie.
Wczoraj dokładnie zrobiłam przegląd,mam gorsze straty po tych marcowych mrozach,niż po ubiegłej zimie.
Większość róż niemal do łysa wyciachałam,kilka całkowicie wyrzucam.
Ręce opadają.
Fiołków nazrywałam cały koszyk, wzięłam sobie stołeczek, skubałam i upajałam się zapachem
Już przerobione,nie pachną tak pięknie,jak żywe. Ale kiedy się kosztuje tę masę cukrową,posmak fiołkowy jest
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 14:53, 08 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Wczoraj odkryłam,że kilka irysków przezyło,te które były grubo przysypane śniegiem,
Ale radocha,pierwszy raz zakwitły


I inne malutkie kwiatuszki się pokazują,nawet nie wiem jak się nazywają


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
jolanka 14:58, 08 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16488
A to czasem nie puszkinia?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
paniprzyroda 15:04, 08 kwi 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Z pierwszego zdjęcia to puszkinia, poniżej śnieżnik W ubiegłym roku strat różanych prawie nie było u mnie. W tym roku masakra. Właśnie skończyłam je ciąć, ręki nie czuję, była przerwa na obiad i kawkę
____________________
Dwa ogrody
Rench 17:28, 08 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
jolanka napisał(a)
A to czasem nie puszkinia?

Nie mam pojęcia, dostałam jakieś gratisy z tulipanami i posadziłam
Jak by się nie nazywały,o tej porze,to się człowiek cieszy z każdego kwiatuszka
Nawet ze stokrotek w trawniku
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 17:36, 08 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
paniprzyroda napisał(a)
Z pierwszego zdjęcia to puszkinia, poniżej śnieżnik W ubiegłym roku strat różanych prawie nie było u mnie. W tym roku masakra. Właśnie skończyłam je ciąć, ręki nie czuję, była przerwa na obiad i kawkę


W tamtym roku mnie nosiło i pocięłam za szybko,mróz mi sponiewierał,musiałam poprawiać do kopczyka.
W sezonie się odrodziły nieco ,nawet wyglądały wszystkie obiecująco, jeszcze pod koniec lutego.
Po marcowych mrozach mam przemarzniętych dużo.
Wczoraj połowę wycięłam,3 taczki W poniedziałek reszta mnie czeka.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
iwonadm 18:41, 08 kwi 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
U mnie nie było tylu strat wyrzucam 2 bo słabo rosły. Natomiast też mocno pocięłam bo chcę je troszkę odmlodzić. Zobaczymy czy eksperyment się uda. zamówiłam we floribundzie 4 róże. Będę je wsadzać s miejsce padnięty ch. Wszystkie sadzone jesienią ładnie puszczają pąki.
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Nikita 08:59, 12 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Reniu, piękne te twoje fiołki. Kilka sztuk w tamtym roku posadziłam, ale prawdę mówiąc nie zaglądałam do nich jeszcze więc zupełnie nie wiem jak się mają.
I nie wiedziałam, że można ich kwiaty z cukrem ucierać. O cukrze różanym to słyszała i lawendowym też, ale fiołkowym to mnie zaskoczyłaś.
Pozdrawiam wiosennie.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies